Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Opaski odblaskowe do biegania – przekonamy Cię do ich zakupu!

Opaski odblaskowe do biegania – przekonamy Cię do ich zakupu!

Zimą wyjątkowo odpowiedzialnie należy podchodzić do aktywności na zewnątrz

Opaski odblaskowe do biegania – przekonamy Cię do ich zakupu!

Dbaj o kondycję odpowiedzialnie / fot. materiały prasowe

Uwielbiasz biegać i nie chcesz z tego rezygnować, nawet przy gorszej pogodzie. Bieganie napełnia Cię energią, daje Ci motywację, mnóstwo radości, pozwala zachować zdrowie. Ale jeśli biegać, zwłaszcza teraz, gdy za oknem bardzo szybko robi się szaro, to odpowiedzialnie. Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, zaopatrz się w odblaskową opaskę, która pozwoli Ci być widocznym nie z kilkudziesięciu, a kilkuset metrów

 

Odblaski dla biegaczy – dlaczego ma to znaczenie?

Wiele osób nie zdaje sobie często sprawy z tego, jak wielką różnicę robi tak niewielki przedmiot, jak opaska odblaskowa. Tak samo wiele osób nie dba w ogóle o swoje bezpieczeństwo na drodze. A przecież o nieszczęście nietrudno – zmierzch zapada już około 16, biegamy często po nieoświetlonych poboczach, pogoda jeszcze bardziej utrudnia widoczność. Kierowcy bardzo często nie dostosowują prędkości do warunków na drodze. Biegacze ze słuchawkami w uszach nie słyszą nawet zbliżającego się pojazdu. To gotowy scenariusz potrącenia – tłumaczy specjalista sklepu kamizelkiodblaskowe.com.pl.

 

Czy rzeczywiście jest aż tak źle? Niestety, oficjalne statystyki Polskiej Policji potwierdzają nieprzyjemne wieści. Na naszych drogach dochodzi do coraz większej liczby wypadków z udziałem pieszych. W 2017 roku było to aż 8 197 zdarzeń, z czego 31% miało miejsce w listopadzie i grudniu, a więc wtedy, gdy słońce jest w odwrocie. Co więcej, zdecydowana większość wypadków miała miejsce późnym popołudniem lub wieczorem – właśnie wtedy, gdy jesteśmy już po pracy i możemy sobie pobiegać. Ale też wtedy, gdy widoczność jest bardzo słaba, a ruch samochodowy wciąż spory. 

 

A przecież są bardzo proste i tanie sposoby, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas poruszania się poboczem. Mowa oczywiście o odblaskach. Wśród odblasków dla biegaczy nie może zabraknąć odblaskowych opasek. Kosztują naprawdę niewiele, założymy je w kilka sekund i w jednej chwili schowamy do kieszeni kurtki czy spodni. Możemy wybrać opaskę odblaskową samozaciskową, którą założymy na nadgarstek albo opaskę na rzep, która przeznaczona jest na ramię.

 

Odblaski na drodze – czy to naprawdę robi różnicę?

Wiele osób z pewnością zapyta – czy odblaski rzeczywiście robią aż taka różnicę? – Tutaj wystarczą liczby i fakty, aby przekonać się, że tak, odblaski mogą uratować nam życie. Po zmierzchu, jeśli mamy na sobie ciemne ubrania, kierowca zauważy nas z odległości ok. 20 metrów. Droga hamowania dla pojazdu, który porusza się z prędkością 50 km/h, to 30 metrów. Przy prędkości 100 km/h droga hamowania wydłuża się do 80 metrów. Odblaski sprawiają, że kierowca zauważy nas z odległości ok. 150 metrów. Pozwoli mu to na reakcję, zwolnienie i bezpieczne ominięcie nas – wyjaśnia specjalista sklepu kamizelkiodblaskowe.com.pl.

 

Opaska odblaskowa – zawsze pod ręką

Opaska odblaskowa to taki gadżet, do którego niezwykle szybko się przyzwyczaimy. Zakładając ją przed każdym wyjściem, już w kilka tygodni wyrobimy sobie stały nawyk. Oczywiście możemy zaopatrzyć się również w inne akcesoria – odblaski na ubrania, kamizelki odblaskowe czy szelki. Na rynku znajdziemy także opaski, które dzięki wbudowanym diodom LED pulsują widocznym z daleka światłem. Jeśli chcemy mieć pewność, że kierowcy zauważą nas z daleka, połączmy kilka odblasków umieszczonych na różnych wysokościach. Element odblaskowy na czapce, kamizelka odblaskowa, opaska na ramieniu i naklejki odblaskowe na butach stworzą wspólnie bezpieczny zestaw.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ