Tuesday, April 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Olejowanie włosów – czym, jak i po co?

Olejowanie włosów – czym, jak i po co?

Olejowanie włosów przyniesie efekt w postaci sprężystości i odżywienia włosów. Zobacz jak to zrobić i jakich olejów używać

Piękne i zdrowe od zaraz / fot. materiały prasowe

Termin „olejowanie” być może nie brzmi zachęcająco i w pierwszym momencie kojarzy się z nasmarowanym silnikiem samochodu, ale przy bliższym poznaniu bardzo zyskuje. Dlatego chcemy przybliżyć ci olejowanie włosów

Po co olejowanie włosów

Pozostając przy skojarzeniach z mechaniką – jesteś sobie w stanie wyobrazić, jak będzie zachowywał się nienaoliwiony silnik? Jeśli pomyślałaś o całkowitym zniszczeniu i zatarciu – masz rację. Teraz pomyśl o tym, jak wyglądają włosy, którym nie dostarcza się odpowiednich składników pielęgnacyjnych i nie odżywia od wewnątrz… analogia nabiera sensu?

Włosy – aby rosły zdrowe i oszałamiały pięknym wyglądem – potrzebują szeregu cennych substancji, które powinny „zagnieździć się” w ich wnętrzu. W ten sposób zapewnią one trwałą ochronę włosom i zagwarantują im zdrowy wzrost.

Czym olejować włosy

Idealnymi substancjami, które odżywią włosy od wewnątrz, są naturalne olejki pozyskane w procesie tłoczenia na zimno ziaren, pestek i owoców roślin. Oleje zawierają szereg witamin i minerałów oraz dobre kwasy tłuszczowe. Wszystkie te składniki bezpośrednio przyczyniają się do regeneracji, odżywienia i ochrony włosów. Są niezastąpione w pielęgnacji włosów przede wszystkim dlatego, że wnikają do wnętrza pukli i ich cebulek, odżywiając i „reperując” je od wewnątrz. Innymi słowy, docierają bezpośrednio do źródła problemu i tam go naprawiają.

Jak olejować włosy

Za pomocą naturalnych olejków wykonuje się kurację zwaną „olejowaniem włosów”. Jest to bardzo prosty zabieg, który można wykonać w zaciszu własnego domu. Olejek nakłada się na włosy na całej ich długości. Równie istotną sprawą podczas olejowania jest odżywienie skóry głowy. Nakłada się na nią olejek, wykonując delikatny masaż, który poprawi ukrwienie skóry głowy i ułatwi olejkowi wchłanianie do wnętrza komórek. Olej trzyma się na włosach od godziny do kilku godzin (im dłużej, tym lepiej), a następnie zmywa go z pomocą delikatnego szamponu. Olejowanie należy powtarzać minimum raz w tygodniu.

Efekty olejowania włosów

Dzięki olejowaniu włosów zapewniasz swoim puklom idealną ochronę przed wszelkimi uszkodzeniami, dogłębnie je odżywiasz i naprawiasz. Włosy po kuracji naturalnym olejkiem zyskują blask i sprężystość, stają się silniejsze i lepiej rosną. Są gładkie i jedwabiste. Co więcej – olejowanie włosów pozwala również zachować prawidłową równowagę skórze głowy: znormalizuje wydzielanie sebum, pozwoli pozbyć się łupieżu, nawilży przesuszony skalp. Tego nie uczyni niestety nawet najlepsza odżywka. Warto spróbować?

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ