Sunday, May 26, 2024
Home / PARTNER MK  / Olejowanie włosów krok po kroku

Olejowanie włosów krok po kroku

Cenna metoda pielęgnacyjna krok po kroku

olejowanie włosów

fot. Freepik

Olejowanie włosów to jedna z najbardziej popularnych metod pielęgnacji włosów. Jednak nie zawsze mamy pewność, że proces ten wykonujemy prawidłowo. Jakie są metody olejowania włosów? Jak myć włosy po olejowaniu? Jak często olejować włosy? Aby wszystkiego się dowiedzieć najlepiej po prostu przeanalizować olejowanie włosów krok po kroku

 

Sposoby olejowania włosów

Włosy powinno się pielęgnować w różny sposób w zależności od ich struktury. Włosy niskoporowate (o zamkniętych łuskach) świetnie reagują na olej kokosowy i olej z pestek granatu. Z kolei włosy średnioporowate (o średnim odchyleniu łuski) najlepiej jest pielęgnować olejkiem z pestek wiśni lub z żurawiny. Natomiast dla włosów wysokoporowatych (o największym stopniu odchylenia łuski) zalecane jest użycie oleju z nasion czarnuszki albo konopi. W zależności od ich budowy olejowanie włosów może przynieść różne rezultaty.

W związku z tym wyróżniamy 2 główne metody olejowania włosów:

• Olejowanie włosów na sucho;
• Olejowanie włosów na mokro.

Każda z nich ma swoje zalety, ale to ta pierwsze jest metodą, od której zazwyczaj zaczynamy olejowanie.

Olejowanie włosów na sucho

Ta metoda sprowadza się do nakładania oleju na suche włosy przed umyciem (najlepiej umyć je 1 dzień przed zabiegiem i przez ten czas nie stylizować ich z użyciem pianek, lakierów itd.). Włosy mimo wszystko powinny być świeże i w miarę czyste, a przede wszystkim rozczesane. Nakładamy olej na włosy i zostawiamy go na 1-2 godziny. Zaletą tej metody jest to, że na suchych włosach dokładnie widać, które pasma są już pokryte olejem, a które nie. W przypadku długich włosów warto jest je spiąć, a następnie zrobić z ręcznika turban i pozostawić tak na 1-2 godziny.

Olejowanie włosów na sucho krok po kroku
1. Krok I — Dokładnie rozczesujemy włosy usuwając wszystkie kołtuny i supły;
2. Krok II — Dzielimy włosy na kilka części, aby łatwiej nam było nałożyć olej;
3. Krok III — Wcieramy niewielką ilość oleju w dłonie i rozcieramy go, aby dokładnie rozprowadzić preparat, po czym stopniowo nakładamy go na włosy, wmasowując go również w skórę głowy;
4. Krok IV — Delikatnie rozczesujemy włosy grzebieniem;
5. Krok V — Zostawiamy włosy do wyschnięcia na 1-2 godziny lub wiążemy turban;
6. Krok VI — myjemy włosy po olejowaniu.

Olejowanie włosów na mokro

Pielęgnacja włosów metodą olejowania na mokro jest zalecana w przypadku osób, które dużo korzystają z kosmetyków do stylizacji fryzur. Schemat postępowania jest ten sam, z małą tylko różnicą. Mianowicie przed olejowaniem myjemy włosy delikatnym szamponem. Reszta procesu przebiega jednakowo.

Jak często olejować włosy?

Zalecana częstotliwość olejowania włosów będzie zależała od ich kondycji. Tutaj należy zaznaczyć, że ten zabieg uwielbiają włosy o wysokiej i średniej porowatości. Z kolei włosy niskoporowate niekoniecznie.
W olejowaniu włosów najważniejsze jest robienie tego systematycznie. Tylka tak otrzymamy optymalne rezultaty. Należy również mieć na uwadze, że proces ten przynosi efekty dopiero po kilku miesiącach regularnego stosowania.

Jeśli chodzi o samą częstotliwość, to im włosy są bardziej zniszczone, tym częściej będziemy musieli je olejować.
• Mocno przesuszone włosy o wysokiej porowatości: 2-3 razy w tygodniu;
• Włosy w dobrym stanie o niskiej porowatości: 2-3 razy w miesiącu.

Mycie włosów po olejowaniu

Każde olejowanie włosów wiąże się z koniecznością późniejszego usunięcia oleju z naszej głowy.
• Aby zrobić to prawidłowo, należy w pierwszej kolejności wetrzeć we włosy odżywkę.
• Po jej spłukaniu myjemy głowę szamponem.
• Gdy już zmyjemy szampon, możemy ponownie użyć odżywki.
• Aby dokończyć rytuał w najlepszy możliwy sposób, warto poprawić sobie płukanką do włosów z octu owocowego.

Gdzie kupić olej do włosów?

Jeśli wybierając kosmetyki lubisz sięgać po naturalne produkty, to koniecznie powinnaś wpaść na zdrowe zakupy na Erbea.pl. Znajdziesz tam bogaty wybór naturalnych kosmetyków, których prosty skład został potwierdzony certyfikatem.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ