Friday, March 1, 2024
Home / PARTNER MK  / Olejowanie włosów dla początkujących ‒ co daje olejowanie i jak uzyskać najlepszy efekt?

Olejowanie włosów dla początkujących ‒ co daje olejowanie i jak uzyskać najlepszy efekt?

Sprawdzona moc oleju

Olejowanie włosów

fot. Elenawolf / Adobe Stock

Piękne, lśniące włosy są obiektem marzeń każdej kobiety. Na obniżenie ich jakości i wyglądu wpływają czynniki mechaniczne, środowiskowe, a także nieodpowiednia pielęgnacja. Jednym ze sposobów na przywrócenie im blasku i sprężystości jest olejowanie. Co warto wiedzieć o olejowaniu włosów? Jakie efekty daje aplikacja oleju na włosy?

 

Czym jest olejowanie włosów?

Olejowanie włosów jest prostym zabiegiem pielęgnacyjnym, który można przeprowadzić w warunkach domowych. Zabieg szczególnie polecany jest kobietom, które zmagają się ze zniszczonymi, suchymi kosmykami, które puszą się i rozdwajają.

Do olejowania włosów wykorzystuje się wysokiej jakości oleje roślinne, które można znaleźć w popularnych drogeriach, na przykład Super-pharm. Na skutek aplikacji olejów, składniki aktywne zawarte w ich recepturze wnikają w głąb włosa, czego efektem jest ich widoczna regeneracja oraz zwiększony poziom nawilżenia. Olejowanie włosów pozwala również stworzyć na ich powierzchni ochronny film, który zapobiega ich dalszemu wysuszaniu i rozdwajaniu.

Jak uzyskać najlepszy efekt olejowania włosów?

Olejowanie włosów przeprowadza się przy użyciu olejków, które można poszukać na stronie Gazetkowo.pl-Rossman. Zabieg jest bardzo prosty w wykonaniu, a główną czynnością jest aplikacja oleju na długości, pomijając skalp. Przed aplikacją oleju można spryskać włosy hydrolatem, dzięki czemu składniki aktywne w nim zawarte będą miały szansę lepiej wnikać do wnętrza włosa.

Po upływie 40 minut należy dokładnie zmyć olejek z włosów. Aby zrobić to efektywnie, warto zemulgować go odżywką, która ułatwi jego usunięcie z włosów. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów warto pozostawić olej na włosach przez całą noc.

olejowanie włosów

fot. Thayra83 / Adobe Stock

Korzyści z olejowania włosów ‒ jakie są efekty zabiegu?

Olejowanie włosów jest zabiegiem, który korzystnie wpływa na wygląd włosów. Głównymi zaletami, wynikającymi z aplikacji oleju na pasma włosów, są:

 

• ułatwienie rozczesywania włosów,
• znaczna poprawa kondycji włosów,
• widoczne zwiększenie poziomu ich nawilżenia,
• ogólna poprawa kondycji pasm,
• stworzenie na powierzchni włosa zabezpieczającej warstwy,
• poprawa sprężystości i jędrności kosmyków,
• zregenerowanie rozdwojonych końcówek.

 

Aby olejowanie włosów przynosiło widoczne efekty, zabieg warto wykonywać regularnie. Omijanie okolicy skalpu podczas olejowania pomoże zapobiegać nadmiernemu przeciążaniu włosów.

Jaki olej wybrać do olejowania włosów?

Aby uzyskać jak najlepsze efekty olejowania pasm niezwykle ważny jest dobór oleju do posiadanej porowatości włosów. Do włosów niskoporowatych, które z reguły są gładkie i elastyczne z pewnością sprawdzą się oleje nasycone, takie jak kokosowy lub rycynowy. Pasma średnioporowate z kolei charakteryzują się widocznie odchylonymi łuskami, a do ich zamknięcia i nawilżenia warto wybierać oleje jednonienasycone, takie jak rzepakowy, sezamowy, arganowy oraz oliwa z oliwek. Najtrudniejszym rodzajem włosów są paska wysokoporowate. Ich kondycja jest bardzo niska, a kosmyki są widocznie suche, puszące się i postrzępione. Do ich regeneracji należy wybierać oleje wielonienasycone, takie jak z pestek dyni lub winogron.

 

Olejowanie włosów jest prostą metodą pielęgnacyjną, która pozytywnie wpływa na wygląd pasm. Regularna aplikacja oleju dopasowanego do potrzeb swoich włosów pozwoli przywrócić im blask oraz dobrą kondycję.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ