Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Olejki i serum do włosów – punkt obowiązkowy w świadomej pielęgnacji

Olejki i serum do włosów – punkt obowiązkowy w świadomej pielęgnacji

A ty ‒ jak dbasz o swoje włosy?

serum do włosów

fot. Los muertos crew / Pexels

Choć minimalizm zazwyczaj jest w cenie, w przypadku pielęgnacji włosów zasada ta niekoniecznie się sprawdza. Jeśli naszym marzeniem są pełne blasku i objętości zdrowe kosmyki, obowiązkowo potrzebujemy postawić na wielokierunkowe działanie. Nieocenionym wsparciem w tej włosowej przygodzie są olejki i serum do włosów – niepozorne kosmetyki, które bywają prawdziwym pielęgnacyjnym przełomem

 

Jak świadomie dbać o włosy?

Włosing, czyli świadoma pielęgnacja włosów, niczym wirus zaraża kolejne grupy – nie tylko miłośników różnorodnych nowinek kosmetycznych, ale także każdego, kto po prostu lubi o siebie dbać. Nic dziwnego – włosy to podstawowy sposób na wyrażenie własnego ja i nasza wizytówka, dlatego też warto poświęcić nieco energii na to, aby stanowiły wspaniałą ozdobę, a nie na przykład źródło frustracji. Choć mnogość dostępnych na ten temat informacji może na pierwszy rzut oka przytłaczać, uspokajamy: wystarczy przestrzegać kilku kardynalnych zasad, aby w krótkim czasie zauważyć pierwsze efekty. Dziś skupimy się na pewnym kluczowym elemencie pielęgnacji włosów, jakim są olejki i serum do włosów. Choć te dwie grupy produktów pozornie są do siebie dosyć podobne, warto poznać różnice między nimi – te bowiem mogą znacząco wpływać na powodzenie całej włosingowej misji.

Naturalne wsparcie – olejki do włosów

Bogactwo natury od lat wykorzystywane jest w kosmetyce, a naturalne olejki są na to chyba najtrafniejszym dowodem. Włosy je wprost uwielbiają, a to dzięki ich wielokierunkowemu działaniu i stosunkowo szybkim efektom stosowania. Redukcja puchu, dogłębne nawilżenie, ułatwienie rozczesywania czy nadanie blasku – olejki są remedium na wszystkie te problemy… i jeszcze więcej! Ich ogromną zaletą jest uniwersalność – istnieje mnóstwo technik ich stosowania, wystarczy jedynie dobrać rodzaj oleju odpowiedni do indywidualnej porowatości włosów.

 

Najpopularniejszym sposobem na wykorzystanie olejków jest olejowanie – metoda ta to nic innego jak nałożenie olejku na włosy na dłuższy czas, aby substancje odżywcze w nim zawarte mogły przeniknąć w strukturę kosmyków. Olejki warto także stosować na skórę głowy czy też na same końcówki (aby zabezpieczyć je przed rozdwajaniem się), a także dodawać do ulubionych odżywek i masek – w ten sposób również skorzystamy z ich dobroczynnego działania.

Serum do włosów – zwieńczenie świadomej pielęgnacji

W kosmetyczce każdego szanującego się miłośnika pielęgnacji włosów nie może również zabraknąć serum do włosów. To kosmetyk o skoncentrowanej ilości składników aktywnych (w tym wspomnianych wyżej olejków), zazwyczaj z silikonem w składzie, który ma funkcję stricte zabezpieczającą. Jego ochronne działanie polega na zamykaniu łuski oraz ochronie przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. W praktyce kosmetyk ten doskonale wygładza włosy, stanowiąc swego rodzaju wykończenie pielęgnacji. Różnica między olejkiem a serum jest przede wszystkim taka, że tego drugiego kosmetyku nie należy nakładać u nasady pasm, gdyż może to negatywnie wpłynąć na kondycję skóry głowy (wyjątkiem są serum specjalnie dedykowane skórze głowy, jak na przykład propozycja od kultowej we włosingowych kręgach marki Anwen). Serum do włosów świetnie sprawdzi się jako zabezpieczenie przy stylizacji na gorąco – to obowiązkowy punkt przed użyciem prostownicy czy lokówki.

olejki do włosów

fot. Mikhail Nilov / Pexels

Które olejki i serum do włosów wybrać?

Wspomniana już marka Anwen to doskonałe wsparcie zwłaszcza na początku pielęgnacyjnej przygody – w swoim portfolio ma mnóstwo produktów, które same ułatwiają ich dobór do własnych potrzeb. Olejki Anwen oznaczone są tak, aby bez problemu dopasować je do porowatości włosów – na przykład mango świetnie sprawdzi się przy średniej porowatości, podczas gdy olejek z marakui uratuje wysokoporowate kosmyki z tendencją do przesuszania się. Marka zaproponowała także szeroką gamę serum do włosów, chociażby Happy Ends na końcówki – działa cuda, a opakowanie z pipetą zdecydowanie ułatwia aplikację.

 

Naturalne wsparcie oferuje także marka myBuddy, która wypuściła całą gamę olejków idealnie nadających się do regularnego stosowania, przykładowo olejek z pestek malin, słodkich migdałów czy rycynowy. Jeśli zaś jesteście fanami kompleksowych rozwiązań, warto zwrócić uwagę na wyjątkowy produkt od Eveline Cosmetics: krem Egyptian Miracle, który wspomoże nie tylko pielęgnację włosów, ale przy okazji również skóry twarzy i ciała. Uniwersalność tego kosmetyku wynika z faktu, że jego składniki są w 100% naturalne, a formuła to oryginalna egipska receptura o potwierdzonej skuteczności działania.

 

Praca zespołowa bywa kluczem do sukcesu, i tak też dzieje się w przypadku włosów – podstawowa higiena nie wystarczy, jeżeli nie poświęcimy odpowiedniej uwagi na przykład dogłębnemu odżywianiu czy ochronie końcówek. Na szczęście szeroka gama olejków i serum znacznie ułatwia nam osiągnięcie upragnionych efektów, a do tego nie wymaga dużego nakładu pracy czy skomplikowanej wiedzy. Prosto i efektywnie – to lubimy!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ