Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Które zapachy pomagają na stres?

Które zapachy pomagają na stres?

Joga + olejki eteryczne = Równowaga hormonalna w sposób naturalny

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne mają moc! / fot. Katarzyna Paciorek

Zapachy towarzyszą nam każdego dnia, asocjujemy je z uczuciami. Jedne powodują na naszej twarzy uśmiech, inne wywołują grymas, ale nie pozostajemy wobec nich obojętni. Są nawet takie, które pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu

 

Aromaterapia w pracy z ciałem i emocjami

Kasia Stryczniewicz, joginka i specjalistka od aromaterapii, w książce Podstawy aromaterapii w pracy z ciałem i emocjami, zapoznaje nas z kulisami swojej wędrówki do Azji, gdzie poznała zbawienne działanie olejków eterycznych na ciało i duszę:

Olejki eteryczne to nie tylko piękne zapachy, ale ogromna wiedza, która odpowiednio użyta może zarówno poprawić stan zdrowia, jak i wspomóc nasz stan psychofizyczny.

 

Kasia Stryczniewicz przygotowuje olejki eteryczne

Kasia Stryczniewicz odkryła nuty zapachowe, które zwalczają stres

Kasia Stryczniewicz – od korpo po olejkowy biznes

Doświadczenie pracy w korporacjach pozwoliło jej na zidentyfikowanie jednej z najważniejszych chorób cywilizacyjnych, którą jest stres. Remedium okazuje się joga i aromaterapia.
Kasia wykorzystuje jedynie olejki eteryczne najwyższej jakości, które stosuje nie tylko do poprawy samopoczucia i w celach zdrowotnych, ale także w charakterze środków czystości i odświeżenia ubrań!
Warsztaty Kasi pozwalają kobietom na poznanie leczniczego działania olejków, a także podstawowego podziału na te pobudzające i relaksujące. Autorka książki zwraca uwagę na to, że każdy zapach jest istotny, nasze wspomnienia są przez nie przywoływane: zapach świeżo skoszonej trawy, pierwszego śniegu, domowych babcinych ciasteczek…

Zapachy wpływają na nasze samopoczucie i powinnyśmy o tym pamiętać.

Przepis: Opowieść na dobranoc

Specjalnie dla czytelniczek dzieli się sprawdzonym przepisem na Opowieść na dobranoc:
3 krople olejku z cytryny
2 krople olejku z czerwonej pomarańczy
1 kropla olejku z frankincense (kadzidłowiec)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Moja poranna praktyka medytacji daje mi siłę by dzielić się z innymi tym co we mnie najlepsze. Otworzyłam oczy i jeszcze raz popatrzyłam na to co mnie otacza, co zobaczyłam to niesamita miłość i KRATYWNIŚĆ osob wokół mnie. Piękne kwaity od Iwona Sulik, która tworzy florystyczne cuda. Iwonka wzieła udział w styczniowym Kursie aromaterapii i po dniu w zapachach posadziłyśmy nasiono współpracy, zapachy i kiwaty, idealnie się uzupełniają by dodać jeszcze więcej PięŻna dożyciua. I moja mala od Zofia Styn Smu, nieodłączny elemnet mojej garderoby. Jako kobieta/ joginka/ nauczycielka/autorka książki i sila napędowa Kasia RAW oprócz ubrań zasze mam na sobie coś co dadaje mi siły, tej wewnętrznej, pomaga mi wrócić do swojego cnetrum, są to kamienie-Kwarc Różowy nazywany jest „kamieniem miłości”, która odnosi się do dobrych relacji z samym sobą, innymi ludźmi oraz ogólnie pojętej natury I oczywiście NATURALNE ZAPACHY, dziś króluje RÓŻA. Pięknymi, naturalnymi zapachami otrzymanymi z kwiatów. Rano, wypoczęty węch lepiej rejestruje zapachy, uwielbiam lekki zapachu róży damasceńskiej o intensywnym, choć orzeźwiającym aromacie. W ciągu dnia, wygodną butelkę naturalnych perfum w formie roll on możesz zawsze mieć przy sobie. A na wieczór, na relaks też już wiem co będę rollować …JAŚMIN <3 Piękna, olejki i cudne naturalne perfumy znajdziesz na >>> https://kasiaraw.pl/pl/c/naturalne-perfumy/15 Czuję się jak naładowana bateryjka gotowa do dzisiejszych zajęć. Joga HORMONALNA (🧘‍♀️.🌿.🧘‍♀️) w studio jogi Kasia zaczynamy o 19:00 PS> MAma Basia wrócila z Indii pełna jogicznych inspiracji, zajęcia z Barbara Stryczniewicz już w czwartek o 19:00 <3

Post udostępniony przez Kasia Stryczniewicz (@kasia_raw) Sty 28, 2019 o 9:55 PST

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Miiie Luty 8, 2019

    Uwielbiam olejki z cytrusów Po pracy mam swoje hobby, a jest nim robienie kosmetyków i własnie bardzo często dodaję do niego olejki z cytryny oraz olejki z pomarańczy. Warto jest jednak dodawać je do kosmetyków na noc z uwagi na to, ze olejki zawierające cytrusy mogą mieć działanie uwrażliwiające na światlo.

    Jeśli miałabym tutaj również polecić jakiś dobry i elegancki zapach, to będzie to Love Desire:
    http://świat-lovedesire.pl

    Perfumy z feromonami. Najlepsze jakie miałam.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Czemu pytam?

Chcę być informowany/a o odpowiedziach