Friday, July 12, 2024
Home / Kuchnia  / Olej słonecznikowy czy rzepakowy ‒ którego używać?

Olej słonecznikowy czy rzepakowy ‒ którego używać?

A Ty? Jakiego oleju używasz w kuchni?

olej słonecznikowy

Olej słonecznikowy ‒ kiedy jest lepszy od rzepakowego? / fot. Freepik

Olej rzepakowy jest prawdopodobnie najpopularniejszym tłuszczem, który wykorzystujemy w kuchni. Jednak coraz częściej słyszymy o słonecznikowej alternatywie, która jest znacznie zdrowsza i bogatsza w składniki odżywcze. Stąd wysuwa się pytanie – po które powinniśmy sięgać? Olej słonecznikowy czy rzepakowy?W tym artykule postaramy się przedstawić zalety oraz zastosowania wyżej wspomnianych propozycji!

Czy olej słonecznikowy i rzepakowy mają te same cechy?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad tym, czy oleje rzepakowe oraz słonecznikowe mają takie same zastosowania. Odpowiedź brzmi – nie. Olej rzepakowy przede wszystkim kojarzy nam się ze smażeniem, ponieważ ma wysoką temperaturę spalania, co umożliwia bezproblemową obróbkę cieplną. Jeżeli jednak spojrzymy na oleje słonecznikowe, to sytuacja wygląda całkowicie inaczej ‒ ich spalanie rozpoczyna się przy temperaturze 100 stopni Celsjusza, co skutecznie uniemożliwia korzystanie z nich jako tłuszczu do smażenia.

 

Mimo wszystko coraz częściej słyszymy, że słonecznikowe propozycje są znacznie zdrowsze niż te wykonane z rzepaku. Dzieje się tak, ponieważ zawartość kwasów Omega 6 jest znacznie większa, a jest to składnik, który wymagany jest wręcz do poprawnego rozwoju człowieka. Dlatego uważamy, że olej słonecznikowy przede wszystkim powinien znaleźć swoje zastosowanie w naszej kuchni jako genialny sposób na wzbogacenie sałatek lub duszenie oraz gotowanie potraw. Jeżeli jednak mówimy o smażeniu samym w sobie, to najlepiej pozostać przy najpopularniejszym wyborze, do którego jesteśmy  przyzwyczajeni.

Dobre pochodzenie to podstawa!

Jak już wspomnieliśmy, oba oleje powinny znajdować się w naszej kuchni, ponieważ ich zastosowania są zwyczajnie różne. Oczywiście decydując się na zakup produktów tego typu, powinniśmy zdecydować się na najwyższą możliwą jakość, ponieważ sięgając po niepewne propozycje, możemy tylko i wyłącznie się zawieść. Na pewno warto postawić na naturalne oleje rzepakowe, ponieważ możesz być wtedy pewien, że do ich produkcji wykorzystano surowce najwyższej możliwej jakości. Jeżeli jednak chciałbyś zdecydować się na sprawdzony olej słonecznikowy, to na pewno powinieneś zainteresować się ofertą sklep.zlotopolskie.pl. W ich asortymencie odnajdziesz genialne artykuły, które jeszcze nigdy nie były w stanie zawieść żadnego kucharza niezależnie od jego doświadczenia! Dla tej marki satysfakcja klientów jest najważniejszym czynnikiem, dlatego już od wielu lat zapewniają genialne oleje wykonane z największą dbałością o szczegóły! 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ