Tuesday, May 28, 2024
Home / Moda  / Okulary przeciwsłoneczne – marki z duszą

Okulary przeciwsłoneczne – marki z duszą

Odrobina szaleństwa na słoneczne dni

Okulary przeciwsłoneczne

fot. Helena Lopes / Pexels

Świadomość konsumencka przyczyniła się do zamykania straganów z tanimi okularami, wspierając tym samym marki premium, za którymi ciągnie się kawał historii i wyrazisty, inspirujący przekaz. Poznaj dwie z takich kultowych marek i znajdź w nich namiastkę siebie. Postaw na jakość, design i starannie budowaną komunikację, która aż zachęca do letniego przetestowania

 

Okulary przeciwsłoneczne Carrera – z miłości do sportu

Porshe, Niki Lauda, Boeing i Jared Leto. #DriveYourStory. Szybkie samochody, sporty ekstremalne, doskonałe dopasowanie i przekraczanie granic. Oto (w maksymalnym skrócie) filozofia wyjątkowej marki okularów przeciwsłonecznych – Carrera, której historia sięga roku 1956. Austriacki optyk, Wilhelm Anger, zafascynowany ekstremalnie niebezpiecznym wyścigiem samochodowym Carrera Panamericana,     b postanowił zmienić nazwę swojej firmy z „Wilhelm Anger Werker” właśnie na „Carrera”. Najpierw zdobył uznanie pasjonatów sportów zimowych, projektując innowacyjne gogle i kaski narciarskie, które w latach 70. stały się ikoną.

 

W roku 1976 Anger podjął niezwykle owocną współpracę z Ferdinandem Porshe’em. I tak powstały futurystyczne okulary przeciwsłoneczne Carrera Porshe Design 5620 oraz pierwsze okulary z wymiennymi szkłami – Carrera Porshe Design 5621/23. Poza tym Carrera przekroczyła granice „dobrego” okularowego designu, przesuwając w 1979 swoje słynne „C” na front oprawek, czyli „strefę zakazaną” dla logo. Rok 1989 to kolejny krok milowy marki i współpraca z Boeingiem, z której narodziła się kolekcja Carrera Boeing. To było technologiczne cudo: amortyzator zintegrowany z zausznikiem zapewniający elastyczność i noski z możliwością obracania o 70°. Piloci mogli dopasować oprawki do siebie z niebywałą precyzją, co gwarantowało im wyjątkowy komfort noszenia okularów przeciwsłonecznych.

 

Marka Carrera została wierna swoim ideałom, dlatego dalej tworzy modele okularów przeciwsłonecznych dla osób odważnych, zdeterminowanych oraz pragnących wyrażać swoją osobowość i kreatywność. Wystarczy zobaczyć modele zaprezentowane na Instagramie marki „na dobry rok” 2023! Charakterystyczne krzywizny, które nawiązują do proporcji w goglach narciarskich oraz „C” na samym środku – to właśnie język marki. Dzisiaj marka Carrera należy do firmy Safilo, jednego z największych światowych producentów okularów. Co ciekawe, do tej samej firmy należy również inna „marka z duszą”, czyli Polaroid.

Okulary przeciwsłoneczne Polaroid – od aparatów do okularów

W 1929 Edwin Land wynalazł materiał polaryzacyjny – polaroid, czyli folię do filtrowania światła spolaryzowanego. Jego wynalazek znalazł zastosowanie w aparatach fotograficznych, reflektorach aut oraz właśnie okularach przeciwsłonecznych. W 2012 roku markę i znak towarowy Polaroid kupiła firma Safilo Group, która wniosła ich soczewki polaryzacyjne i oprawy okularowe na nowy poziom – zarówno pod względem technologicznym, jak i designerskim.

 

We współczesnych modelach marki Polaroid wykorzystywane są soczewki UltraSight Premium. Technologia termofuzyjna zapewnia lepsze i wyraźniejsze widzenie, ponieważ mają filtr prostujący rozproszone światło. Eliminują w ten sposób różne odblaski (przeszkadzające w czasie jazdy samochodem czy rowerem) oraz „świetlne zamglenie” pojawiające się w upalne, letnie dni, a dzięki zastosowanym filtrom UV 400 zapewniają ochronę przed oboma rodzajami promieniowania ultrafioletowego (UVA i UVB). Poza tym marka Polaroid zaproponowała wyjątkowe, gumowe zauszniki – idealne rozwiązanie dla dzieciaków i roztrzepanych dorosłych, którym zdarza się usiąść na swoich okularach przeciwsłonecznych…

 

Oprócz zaawansowanej technologii marka może pochwalić się niezwykłymi, oryginalnymi oprawami okularów przeciwsłonecznych. Ich najmocniejszą stroną są kolory! Dzięki współpracy z włoską marką Seletti powstała radosna kolekcja dla dzieci, a z mediolańskim domem mody MSGM – kolekcja Capsule, obok której nie da się przejść obojętnie. Soczyste, kolorowe i szalone – właśnie tak można okularowe propozycje marki, które pojawiają się na ich oficjalnym Instagramie. Doskonałe na lato!

 

To jak, na które okulary przeciwsłoneczne masz ochotę w tym roku – wyścigówki z charakterem marki Carrera czy tęczową radość od Polaroid? Sprawdź już teraz dostępne modele na https://okulary.expert/

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ