Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Okulary polaryzacyjne ‒ dlaczego warto je mieć?

Okulary polaryzacyjne ‒ dlaczego warto je mieć?

Chciałabyś się przekonać, jakie kolory ma w rzeczywistości otaczający cię świat? Jest na to sposób

okulary-polaryzacyjne-miasto-kobiet

Okulary polaryzacyjne sprawiają, że nareszcie możemy zobaczyć świat w rzeczywistych, soczystych kolorach / fot. materiały prasowe

Planujesz kupić okulary przeciwsłoneczne na lato, ale nie wiesz, na jakie się zdecydować? Świetnym wyborem będą okulary polaryzacyjne, które ochronią nasze oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Gwarantują też dobrą widoczność otaczającej nas rzeczywistości, mogą też być znakomitym uzupełnieniem naszej letniej stylizacji. W naszym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat tych okularów, przeczytaj!

Jak działają okulary polaryzacyjne?

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród konsumentów. Czym jest to spowodowane? Ten rodzaj okularów skutecznie chroni nasz wzrok przed odblaskami, które powstają w wyniku odbijania się światła słonecznego od poziomych, jasnych powierzchni, jak  woda, lustra czy maski samochodowe. W porównaniu do zwykłych okularów przeciwsłonecznych, zapewniają lepszą widoczność i gwarantują duże bezpieczeństwo dla oczu.

Takie okulary świetnie sprawdzą się zarówno podczas jazdy samochodem, zjeżdżania na nartach lub snowboardzie po zaśnieżonych stokach, jak i na wakacyjnych rejsach. W okularach polaryzacyjnych szkodliwe odblaski nie mogą dostać się do naszych oczu, dzięki temu będziemy mogli spędzać czas w sposób komfortowy.

Okulary polaryzacyjne ‒ dla kogo?

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem okularów polaryzacyjnych i jednocześnie obawiasz się, że nie będą przystosowane do twoich potrzeb, koniecznie zapoznaj się z poniższymi akapitami, w których wskazaliśmy, dla kogo takie okulary są przeznaczone. Pokrótce wytłumaczyliśmy też, jakie mogą mieć zastosowanie.

 

Okulary polaryzacyjne w szczególności poleca się:

– osobom, które uprawiają sporty zimowe, a w szczególności tym, którzy lubią jeździć na nartach lub snowboardzie po stokach w słoneczne dni,

– kierowcom, którzy dużą część swojego czasu spędzają, jadąc samochodem. Odbicie światła może oślepić kierowcę i doprowadzić do groźnego wypadku,

– sportowcom, którzy uprawiają sporty wodne, tj. wioślarstwo, żeglarstwo, surfing, windsurfing, kitesurfing,

– osobom, które zmagają się z nadwrażliwością na światło słoneczne, objawiające się szczypaniem i łzawieniem oczu.

Zalety okularów polaryzacyjnych

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne są gwarantem ochrony naszego wzroku przed szkodliwymi promieniami słonecznymi i powinny sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Poniżej przedstawiliśmy wszystkie zalety tych okularów. Sprawdź i przekonaj się, czy wpiszą się w twoje potrzeby!

 

Główne walory okularów polaryzacyjnych:

– przede wszystkim zapobiegają podrażnieniom i zmęczeniu oczu,

– zapewniają najskuteczniejszą ochronę przed promieniowaniem słonecznym UVA, UVB i UVC,

– zapobiegają rozwojowi chorób oczu i skóry,

– dzięki nim będziemy wyraźniej widzieć,

– nie zakłamują kolorów otaczającej nas rzeczywistości.

Kolor soczewki w okularach polaryzacyjnych ‒ na jaki się zdecydować?

Zanim zdecydujesz się na zakup okularów polaryzacyjnych, najpierw musisz podjąć decyzję w kwestii wyboru koloru soczewek. To bardzo ważne, ponieważ w razie niewłaściwej kolorystyki możesz czuć dyskomfort i nie będziesz zadowolony z takich okularów. W każdym salonie optycznym znajdziemy:

 

– soczewkę zieloną i szarą, która jest soczewką uniwersalną na cały rok. Jej największym atutem jest to, że sprawdzi się w każdych warunkach,

– soczewkę brązową i miedzianą, przewidzianą  dla kierowców. Wzmacnia ona widoczność czerwonego koloru, blokuje odblaski i wyostrza widoczność.

Okulary polaryzacyjne urozmaicą też każdą stylizację!

Okulary polaryzacyjne oprócz korzyści dla zdrowia naszych oczu, mają jeszcze kilka innych funkcji. Do najważniejszych z pewnością możemy zaliczyć to, że pasują w zasadzie do każdej stylizacji. Jakie fasony są modne w tym sezonie? Poniżej wymieniliśmy kilka z nich, zapoznaj się!

 

– awiatory są najmodniejszym i zarazem najpopularniejszym fasonem okularów polaryzacyjnych. W salonach optycznych i sklepach zawsze jest duży wybór awiatorów, więc nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem idealnego modelu.

– okulary okrągłe cieszą się równie dużym zainteresowaniem w tym sezonie. Ich wygląd jest bardzo stylowy i będzie pasował zarówno do stroju eleganckiego, jak i sportowego.

– okulary retro, to propozycja zwłaszcza dla kobiet, ponieważ są to najczęściej modele w kształcie kocich oczu.

– okulary kwadratowe na pewno spodobają się wszystkim, którzy lubią zaskakiwać swoimi stylizacjami i zawsze ubierają się w sposób oryginalny.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ