Tuesday, April 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Okulary i soczewki to przeszłość! Sprawdź nowoczesne metody laserowej korekcji wzroku!

Okulary i soczewki to przeszłość! Sprawdź nowoczesne metody laserowej korekcji wzroku!

Skuteczna i bezbolesna

Laserowa korekcja wzroku

fot. Robert Przybysz / Adobe Stock

Wada wzroku często wymusza noszenie okularów lub soczewek kontaktowych. Osoby, które wcześniej nie miały zaburzeń widzenia, mają zazwyczaj trudności w przyzwyczajeniu się do zmiany nawyków. Dodatkowo w przypadku niektórych aktywności noszenie soczewek lub okularów może okazać się niekomfortowe lub wręcz niemożliwe. Alternatywą może być laserowa korekcja wzroku

Czym jest laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem, który pozwala na całkowitą rezygnację z okularów i soczewek kontaktowych. Mogą ją wykonać pacjenci w wieku od 18 do 60 lat, u których stwierdzono wadę krótkowzroczności, nadwzroczności czy astygmatyzm. Tym samym laserową korekcję można wykonać praktycznie u większości osób zmagających się z zaburzeniami widzenia.

 

Jak przygotować się do takiego zabiegu? Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego oraz specjalistycznych badań – tak, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania operacji, takie jak choćby niektóre współistniejące choroby okulistyczne. Po wykonaniu pełnej diagnostyki lekarz decyduje, jaka metoda korekcji wzroku będzie najlepsza dla danego pacjenta. W klinikach Optegra pacjenci mają do dyspozycji najbogatszą ofertę metod korekcji wzroku, dopasowaną do wieku i wady – można się z nią zapoznać na https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Jak przebiega sam zabieg? Dobra wiadomość (zwłaszcza dla osób, które obawiają się wszelkich ingerencji chirurgicznych) jest taka, że laserowa korekcja wzroku to zabieg szybki, skuteczny, a przede wszystkim – mało inwazyjny. To, na czym konkretnie będzie polegać korekcja, zależy już od rodzaju wady. Na przykład przy nadwzroczności uwypuklana jest rogówka oka; z kolei przy krótkowzroczności konieczne jest jej spłaszczenie. W przypadku astygmatyzmu lekarz wykonujący korekcję jedynie wyrównuje rogówkę.
Zabieg trwa zazwyczaj jedynie około 20 minut, przy czym sam laser działa tylko przez mniej więcej 20 sekund. Korekcja jest też oczywiście bezbolesna dla pacjenta.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Po wykonanym zabiegu zostaje jeszcze kwestia rekonwalescencji pacjenta. Najczęściej powrót do pracy i zwykłych aktywności jest możliwy już po kilku dniach od przeprowadzenia zabiegu. Należy jednak mieć świadomość, że ostrość widzenia stabilizuje się przez jakiś czas – najczęściej trwa to kilka tygodni. Pełny efekt laserowej korekcji wzroku nie jest zatem zauważalny od razu; dodatkowo proces poprawy widzenia może zachodzić w różnym tempie. Osoby, które zdecydują się na laserową korekcję wzroku, powinny mieć tego świadomość. Jednocześnie należy podkreślić, że to niezwykle skuteczny zabieg – na efekty wystarczy zatem zaczekać.

Artykuł sponsorowany
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ