Monday, December 9, 2024
Home / Uroda  / Okolice oczu – jak je odmłodzić

Okolice oczu – jak je odmłodzić

Poznaj najskuteczniejsze zabiegi

Odmładzanie okolic oka

Poznaj skuteczne sposoby na odmłodzenie okolic oczu / fot. Fotolia

Okolice oczu, najpiękniejsza najbardziej przyciągająca część twarzy, stwarza najwięcej problemów pielęgnacyjnych. Dlaczego tak się dzieje? I co zrobić, aby cienie pod oczami, zmarszczki czy obrzęki nie spędzały nam snu z powiek

 

Dlaczego okolica oka sprawia tyle problemów? To proste, skóra wokół oczu jest dużo cieńsza niż w innych partiach ciała, więc o wiele szybciej się starzeje. Dodatkowo jest cały czas narażona na niekorzystne czynniki: promieniowanie słoneczne, makijaż (i co gorsza – niestaranny demakijaż), niewłaściwy sposób odżywiania (np. nadmiar białka, szczególnie mleka, może wzmagać obrzęki pod oczami), zbyt długą pracę przy komputerze, stres i nieprzespane noce.

Oto największe bolączki okolic oczu oraz metody ich zapobiegania i likwidowania.

 

Opadające powieki

Nadmiar skóry w górnej powiece plus grawitacja – oto przyczyny „zamykania się” oka. Opadające powieki zaczynają doskwierać u osób po czterdziestym roku życia, chyba że ktoś odziedziczył je po przodkach. Z ciężkimi powiekami wygląda się starzej, utrudniają one także wykonanie makijażu. W ramach profilaktyki warto poprawiać jakość skóry peelingami, a gdy problem zaczyna być naprawdę widoczny wtedy pozostają bardziej drastyczne metody. Na szczęście nie trzeba od razu biec do chirurga na zabieg blefaroplastyki (czyli chirurgicznego wycinania nadmiaru powiek), gdyż medycyna estetyczna znalazła metody alternatywne. – Opadające powieki można zlikwidować plazmą medyczną. Zabieg polega na odparowaniu nadmiaru skóry za pomocą bardzo wysokiej temperatury jaka tworzy się w postaci łuku elektrycznego pomiędzy igłą urządzenia Plasmage a skórą – opowiada dr Urszula Brumer z kliniki Medycyna Młodości – Jedyną niedogodnością jest kilkudniowy okres rekonwalescencji. Na powiekach tworzą się małe strupki, które muszą odpaść, dlatego nasze pacjentki planują ten zabieg z wyprzedzeniem, wykorzystując np. tzw. długie weekendy, których nie brakuje w ciągu roku.Powieki można też podnieść nićmi PDO, HIFU lub toksyną botlinową podaną nad brwiami w okolicach skroni.

 

Zmarszczki wokół oczu

Najszybciej, po bokach oczu, powstają kurze łapki – jako efekt pracy mięśni mimicznych. Zmarszczki pojawiają się także pod oczami, na dolnych powiekach. Zmarszczek wokół oczu nie da się uniknąć, ale można opóźnić ich występowanie wzmacniając skórę zabiegami pielęgnacyjnymi. Gdy już się pojawią, najskuteczniejszą metodą ich likwidacji jest toksyna botulinowa (czyli inaczej botoks), która rozprostowuje je niemal natychmiastowo, tyle tylko, że nie na zawsze. Bardziej trwały efekt, chociaż z kolei nie natychmiastowy, daje HIFU. – Ten zabieg zmusza komórki skóry do produkcji własnego kolagenu. HIFU to obecnie najpopularniejsza metoda bezoperacyjnego liftingu twarzy. Skupione ultradźwięki działają wewnątrz skóry, docierają głęboko, wywołując tam ogniska zapalne i wymuszając mechanizmy regeneracyjne organizmu. Efekt wypełniania zmarszczek narasta stopniowo i jest bardzo naturalny. Plusem zabiegu jest brak konieczności rekonwalescencji – tłumaczy dr Brumer i dodaje, że HIFU do zabiegów liftingujących i modelujących można używać na całym ciele.

 

Cienie i obrzęki pod oczami

Cienie pod oczami to problem dolnej powieki, która jest bardzo cienka, ma ok. 0,5 mm grubości, podczas, gdy skóra w innych miejscach ma nawet 2 mm. Dodatkowo z wiekiem zmniejsza się w niej ilość kolagenu i zanika tkanka tłuszczowa, powodując zapadnięcie skóry i prześwitywania naczyń krwionośnych. Z kolei obrzęki pod oczami pojawiają się głównie z powodu zastoju limfy, ale mogą też sygnalizować choroby, np. układu krążenia, nerek, tarczycy. Zapracowujemy sobie też na nie siedzącym trybem życia, nieprzespanymi nocami, papierosami i alkoholem.Według dr Brumer na cienie i obrzęki najlepsza jest mezoterapia bazująca na specjalnych preparatach peptydowych. Z ostrożnością należy natomiast podchodzić do podawania w powiekę dolną kwasu hialuronowego, gdyż nie zawsze prowadzi to do pożądanych efektów.

 

Wypoczęte i ładne spojrzenie sprawia, że wygląda się młodo i zdrowo, dlatego warto zainwestować czas w zadbanie o oczy i ich okolice.

Oceń artykuł
2 Comments
  • Monicka 23 listopada, 2018

    Mi do niedawna pomagały kremy ale raczej nie na tyle aby usunąc zmarszczki 🙂

    Polecam jednak karboksyterapię:
    https://www.swidnikcity.pl/medycyna/karboksyterapia-czyli-terapia-medycznym-co2/

    Która daje bardzo dobre efekty jeśli chodzi o cienie pod oczami. Aplikowany w trakcie zabiegu dwutlenek węgla bez problemu przenika do okolicznych tkanek. Gaz wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia, dotlenienia tkanek, zwiększenia dopływu substancji odżywczych i odbudowy komórek. Odpowiedzią skóry na podanie dwutlenku węgla jest stymulacja kolagenu, co powoduje wzrost jej sprężystości i elastyczności, przyczyniając się jednocześnie do jej wygładzenia. Dzięki temu skóra pod oczami robi się grubsza.

  • Katarzyna 6 stycznia, 2019

    Kilka miesięcy temu poddałam się zabiegowi Plasmage, czyli generatorem plazmy. Zabieg byl komfortowy, nic nie bolało, przez kilka dni po zabiegu wokół oczu widoczne były strupki, ale dość szybko same zniknęły. Po Plasmage skóra wokół oczu jest wyraźnie bardziej napięta, zmniejszyły się kurze łapki, które były moim największym problemem. Dla zainteresowanych, na tej stronie jest więcej info odnośnie przebiegu takiego liftingu okolic oczu: https://www.nowaestetyka.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/niechirurgiczny-lifting-powiek/

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ