Saturday, May 25, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / OKO DESIGN – najlepszy punkt widzenia

OKO DESIGN – najlepszy punkt widzenia

Salon optyczny może być lubianym, klimatycznym miejscem, do którego chce się wracać. Właśnie z taką intencją stworzyliśmy nasz krakowski salon – trochę w poprzek utartym nurtom.

Salon optyczny może być lubianym, klimatycznym miejscem, do którego chce się wracać. Właśnie z taką intencją stworzyliśmy nasz krakowski salon – trochę w poprzek utartym nurtom.

OKO DESIGN – najlepszy punkt widzenia

Zdjęcie 1 z 9

fot. materiał prasowy

OKO DESIGN powstało z połączenia dwóch miłości: do rzeczy ładnych, wykonanych ręcznie, perfekcyjnie wykończonych, zaskakujących estetyką i inspirujących – oraz do optyki, do perfekcji w tej pracy z dużym naciskiem na kompetencje i wysoką jakość usług optycznych. Pasja dała nam energię, by stworzyć miejsce wyjątkowe, w którym najważniejsza jest troska o Wasze Dobre Widzenie. Mając kompleksowy salon optyczny, badamy wzrok, wszystkie okulary wykonujemy w naszym laboratorium optycznym, dodatkowo naprawiamy i regenerujemy okulary „po przejściach”. Każda twarz jest inna i każda wyjątkowa. Okulary jako nieodłączny element naszej twarzy powinny wyrażać naszą osobowość. Dlatego choć pozostajemy w zgodzie z klasyką, doceniamy kolekcje niecodzienne, niekomercyjne i wprowadzamy do Krakowa światowe marki z duszą i dawką pozytywnej energii, jaką niesie sztuka. Również niestandardowe sposoby ekspozycji opraw, jak choćby eksponowanie ich w ramach od obrazów, oddają nasze podejście do okularów jako dzieł sztuki. Wnętrze salonu, zaprojektowane przez Jakuba Ziemirskiego, jest tego dowodem. Zdradza najwyższą dbałość o detale, które nadają mu designerski, lecz równocześnie bardzo ciepły, domowy klimat.

NASZE FLAGOWE MARKI:

MYKITA

Jeszcze kilka lat temu mało kto poza Niemcami słyszał o tej marce. Wystarczył jednak szum, jaki powstał wokół jej okularów, gdy w 2009 roku pokazała się w nich w „Seksie w wielkim mieście 2” Sarah Jessica Parker i… machina ruszyła!

Gdy w 2003 roku grupa kilkunastu znajomych zakładała w Berlinie firmę, nikt nie przypuszczał, że rodzi się marka, która w parę lat zawładnie półkami najlepszych sklepów z oprawkami. W czasach gdy niemal każdy producent staje na głowie, by jak najwięcej sprzedać, nasi niemieccy przyjaciele, bez presji i szaleństwa, podbijali kolejne kraje. Najlepiej to widać na przykładzie Paryża i Moskwy, gdzie jeszcze niedawno musieli czekać na dopuszczenie ich wyrobów na tamtejsze rynki, a dziś na nich królują. Brak logo na zausznikach (dobry towar broni się sam), kapitalnie lekka, wytrzymała stal, wolne od śrubek zawiasy, idealnie dopasowane tworzywo – oto główne cechy ich oprawek. Dzięki współpracy z firmą Zeiss mają w ofercie równie doskonałe przeciwsłoneczne szkła optyczne.

CAZAL

Oko Design jest pierwszym miejscem w Małopolsce i jedynym w Krakowie, gdzie można kupić okulary legendy tej marki. „Autentyczność to przywilej tych, którzy stworzyli własne dziedzictwo”, mawiał Cari Zalloni, główny kreator marki Cazal – legendy, która właśnie w zawrotnym tempie podbija amerykańską ulicę. Okulary tej marki, wychodzące przez lata spod ręki Zalloniego, wpisały się na karty historii wzornictwa, bo są dziełkami sztuki nowoczesnej. W jasny sposób wyrażają formy oraz kształty, są też swoistą deklaracją braku przynależności do głównych nurtów. To sprawia, że są tak charakterystyczne i unikatowe. Cari Zalloni był geniuszem, który nie chciał ani nie musiał podążć za trendami, bo sam je wyznaczał. Jego charyzmatyczny styl jest swego rodzaju podpisem każdej zaprojektowanej przez niego pary okularów. To stanowi o ich niezwykłości.

JPLUS

To włoska marka, znana już z wybiegów mody. Zdarzyło się w 2013 roku, że JPLUS został zaproszony do współpracy przez dom mody Costume National. Jak inspirująca okazała się ta współpraca, można się było przekonać w lutym bieżącego roku, podczas Fashion Week w Mediolanie. Alessandro Martire, projektant i współzałożyciel marki JPLUS, wspólnie z Ennio Capasą z Costume National pokazali tam swe dzieło – kolekcję męskich opraw. Młoda okularowa marka prężnie podbija świat mody, a o jej wyjątkowości świadczy fakt, że jest dostępna tylko w wybranych punktach sprzedaży na świecie.

[Not a valid template]

Lista marek dostępnych w OKO DESIGN:

• MYKITA

• JPLUS

• Cazal

• Oscar Magnuson

• BlackFin

• Cheap Monday

• Jono Hennessy

• Carter Bond

• William Morris

Oceń artykuł
3 komentarze
  • iwona554 8 marca, 2017

    Zrobiłam sobie tutaj okulary słoneczne – korekcyjne, oprawkę wybrałam a oni zabarwili i wstawili szkła. Są super!/

  • olka224 14 marca, 2017

    Znam salon od wielu lat i jeszcze się nie zawiodłam. Sama mam stąd okulary, ale też synowi i mężowi zamawiałam.

  • Adam 28 lutego, 2018

    Super! Szybko zrobione okulary, miła obsługa, samo badanie wzroku to czysta przyjemność, a nie ukrywam że stresowałam się trochę na początku.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ