Wednesday, May 29, 2024
Home / Moda  / Design  / Okna z drewna i aluminium – energooszczędne i trwałe

Okna z drewna i aluminium – energooszczędne i trwałe

Poznaj lepszą alternatywę dla okien wykonanych z PCV.

Postaw na solidne okna / fot. materiały prasowe

Najczęściej okna wymieniamy na te wykonane z PCV, ponieważ jest to materiał wytrzymały, trwały, zapewniający szczelność, a przy tym niedrogi. W sprzedaży dostępne są jednak bardziej zaawansowane okna, które wykonane są z połączenia drewna i aluminium. Czym cechuje się taka stolarka okienna i gdzie znajduje ona swoje zastosowanie?

Postaw na solidne okna / fot. materiały prasowe

Postaw na solidne okna / fot. materiały prasowe

Okna drewniano-aluminiowe przede wszystkim kojarzone są z luksusem, ale i energooszczędnością, ponieważ najczęściej są one stosowane w budynkach energooszczędnych i pasywnych. W modelach tego rodzaju część skrzydła okiennego oraz ramy, która mieści się po stronie zewnętrznej budynku, jest dodatkowo zabezpieczona profilem aluminiowym. To powoduje, że drewno jest wtedy chronione przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, zwiększa się też wytrzymałość całej konstrukcji. Jednocześnie od środka można nadal podziwiać piękno drewna.

Wyjątkowa wytrzymałość tych okien jest ich bardzo dużym atutem, dlatego deszcz, mróz czy słońce nie sprawią, że zmniejszą one swoją trwałość. To powoduje, że stosowane są one nawet w tych miejscach, gdzie klimat jest trudny, na przykład w górskich miejscowościach. Nakładka aluminiowa sprawia też, że są one łatwiejsze w eksploatacji, ponieważ nie wymagają regularnej konserwacji drewna.

Najczęściej okna te są wyposażane też w specjalne pakiety szybowe pozwalające na wpuszczanie do środka ciepła słońca i jednocześnie zapobiegają one uciekaniu ciepłoty ze środka. To powoduje, że stosowane są one jako okna pasywne i energooszczędne, ponieważ ich współczynnik przenikania ciepła Uw jest znacznie niższy niż w przypadku standardowych okien. Gdy wobec tego myślisz o poprawie właściwości izolacyjnych budynku, takie modele będą strzałem w dziesiątkę.

Tego rodzaju okna dostępne są w różnych wariantach do wyboru – można kupić je jako standardowe okna lub okna przesuwne, nawet o sporych gabarytach, dlatego też idealnie komponują się one z nowoczesnymi przestrzeniami. Adresy firmy oferujących okna drewniano-aluminiowe można znaleźć już teraz przez internet.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • i99bet 25 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] There you can find 367 additional Information on that Topic: miastokobiet.pl/okna-z-drewna-i-aluminium/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ