Thursday, February 22, 2024
Home / Kultura  / Ogłoszono nominacje do „Laurów Magellana”

Ogłoszono nominacje do „Laurów Magellana”

Dobiega końca VI edycja konkursu biznesowego „Laury Magellana”. Jury wytypowało kandydatów do nagród w każdej kategorii. Teraz członkowie Korporacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie będą decydować kto je otrzyma. Wyniki poznamy na uroczystej Gali 14 marca

Laury Magellana / fot. Piotr Szalanski

Laury Magellana / fot. Piotr Szalanski

pod naszym patronatem 

Dobiega końca VI edycja konkursu biznesowego „Laury Magellana”. Jury wytypowało kandydatów do nagród w każdej kategorii. Teraz członkowie Korporacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie będą decydować kto je otrzyma. Wyniki poznamy na uroczystej Gali 14 marca 2014.

Laury Magellana / fot. Piotr Szalanski

„Laury Magellana” / fot. Piotr Szałański

 Magellan Roku

To główna kategoria dla osoby, która wykazuje się postawą magellanowską w biznesie. Dzięki wizji, wytrwałości i zaangażowaniu zmienia rzeczywistość na lepszą. Sławomir Jędrusiak, Rafał Brzoska, Jarosław Józefowicz, Prof. Kazimierz Flaga. To oni mają szansę otrzymać tytuł „Magellana Roku”. Sławomir Jędrusiak został nominowany za zmodernizowanie i oddanie do użytkowania oczyszczalni ścieków w Tuchowie oraz stacji uzdatniania wody w Lubaszowej. Dzięki tym inwestycjom liniowym, czyli rozbudowie sieci wodno-kanalizacyjnej, 7000 mieszkańców będzie miało możliwość podpięcia się do sieci wodociągowej oraz ponad 10 000 do sieci kanalizacyjnej. Rafał Brzoska założyciel i współwłaściciel grupy Integer.pl. Wytypowany za ciągły rozwój – tworzenie, wdrażanie i rozwój strategii sprzedaży oraz kreowanie nowych możliwości rozwoju biznesu. Jarosław Józefowicz, Prezes Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych, za zarządzanie, ciągły rozwój i konsekwentną realizację wizji rozwoju jednej z największych polskich firm, ze 100 procentowym udziałem kapitału polskiego. Ostatnim nominowanym w tej kategorii jest Prof. Kazimierz Flaga, który został wytypowany za całokształt działalności naukowej. Profesor jest jednym z najwybitniejszych polskich ekspertów w dziedzinie budowy mostów i tuneli, konstrukcji betonowych, technologii betonu i technologii prefabrykacji, budownictwa ogólnego oraz metod badań materiałów i konstrukcji budowlanych. Autor ponad 300 prac naukowych, prezes Fundacji „Prometeusz”, doktor honoris causa Politechniki Krakowskiej i były rektor tej uczelni.

Manager Roku

To wyróżnienie przyznawane jest osobom doświadczonym, które dzięki wytrwałości osiągają nieprzeciętne rezultaty. W tej kategorii jury wytypowało 3 osoby: Marzenę Kułaj – Groń za dynamiczny rozwój pionierskiej firmy pozycjonerskiej na rynku polskim- MK GROUP oraz wprowadzenie na rynek w 2013 roku pierwszej unikatowej na skalę światową Internetowej Galerii Luksusu – Luksusportal.pl. Pawła Przewięźlikowskiego za zainicjowanie i pełnienie funkcji negocjatora rozmów prowadzonych z Merck Seronoj H3 BioMedicine w temacie wspólnej pracy nad ustaleniem roli i możliwości terapeutycznych modyfikacji aktywności wybranych celów białkowych z grupy kinaz, w zależności od kontekstu genetycznego pacjentów z nowotworami. Katarzyna Wierzbowska, Prezes Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, nominowana za zainicjowanie powołania Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, cyklu spotkań w formie Śniadań Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oraz zrealizowanie programu Mentoringu biznesowego.

Laury Magellana / fot. Piotr Szałański

„Laury Magellana” / fot. Piotr Szałański

Osiągnięcie Pozazawodowe Roku

Statuetka w tej kategorii trafi do osoby, która w roku 2013 podjęła się realizacji niekomercyjnego projektu, poświęciła swój czas na działania dające korzyści społeczne. W tym roku po raz pierwszy tytuł i wyróżnienie za Osiągnięcie Pozazawodowe stało się kategorią otwartą, w której mogli wziąć udział nie tylko absolwenci UEK. Tegoroczni nominowani to: lekarz medycyny Alicja Chybicka, która zorganizowała m.in. charytatywną sztafetę „Biegnij po nadzieję” podczas 31. Wrocławskiego Maratonu, z której dochód został przeznaczony na budowę Przylądka Nadziei we Wrocławiu. Była także współorganizatorem pielgrzymki podopiecznych kliniki do Watykanu, a także zdobyła szczyt Kilimandżaro z uczestnikami akcji „Szpik na szczyt” Fundacji Przeciwko Leukemii. Rafał Ziobro, który jako jedyny Polak wspólnie z 59 pływakami z 16 krajów przepłynął wpław odcinek między Cape Dezhnev na Czukotce a osadą Cape Prince of Wales na Alasce. Rafał Sonik za zdobycie Pucharu Świata FIM (Federacion Internationale de Motocyclisme) oraz trzeciego miejsca podczas rajdu Dakar w kategorii Fuadów i pierwszego miejsca w Pucharze Świata. Rafał Sonik to także jedyny polski kierowca, który dwukrotnie stanął na podium Dakaru.

Debiut Roku

Z kolei „Debiut Roku” to nagroda dla najmłodszych absolwentów UEK – osób, które nie boją się niestandardowych rozwiązań. Ten tytuł mają szansę otrzymać: Agnieszka Sadowska i Paulina Wójtowicz, które stworzyły inicjatywę ,,Karmimy psiaki” oraz zorganizowały akcję „Pomagaj Przy Okazji” i cykl koncertów „Hau’asujemy”. Ryszard Chmura za założenie i objęcie stanowiska Prezesa zarządu PromoHoldingu oraz objęcie stanowiska, jako najmłodszy na świecie, Dyrektora Narodowego organizacji BNI, która jest liderem w branży szkoleń na świecie. Piotr Międlar, Prezes Zarządu Centurion Finance SA, nominowany za objęcie stanowiska prezesa  spółki notowanej na NewConnect w Warszawie oraz za przeprowadzenie restrukturyzacji strategicznej firmy.

Laury Magellana / fot. Piotr Szałański

„Laury Magellana” / fot. Piotr Szałański

Współcześni Magellani biznesu

Laureatów konkursu poznamy na uroczystej Gali 14 marca 2014 roku w Starej Zajezdni w Krakowie.

Konkurs „Laury Magellana”, organizowany jest od 2008 roku przez Korporację Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od początku jego celem było promowanie wybitnych absolwentów tej uczelni. Wśród dotychczasowych laureatów są między innymi takie osobistości jak: Prof. Leszek Balcerowicz Zygmunt, Solorz-Żak i Tobias Solorz oraz Ks. Jacek Stryczek. Patronem konkursu jest między innymi: Malik Switzerland, Alior Bank, krakowska agencja MK GROUP (wyłączny partner ds. PR), Towarzystwo Ekonomistów Polskich.

Partnerem medialnym jest: Rzeczpospolita, Bloomberg, PAP, Sukces, Interia, RMF Classic – współpraca redakcyjna, LuksusPortal.pl, Money.pl, Magiczny Kraków, Bankier.pl, Pomysł na Sukces, TVP Kraków, Radio Kraków, Miasto Kobiet.

Zobacz więcej na: laurymagellana.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ