Saturday, June 15, 2024
Home / Kultura  / OFF SCENA – muzyczny tydzień w Krakowie

OFF SCENA – muzyczny tydzień w Krakowie

Ponad 20 zespołów podczas 9 festiwalowych wieczorów. PKO OFF CAMERA prezentuje nie tylko uznane projekty, ale przede wszystkim stawia na promocję nowych, świeżych brzmień.

Pawilon Nocnych Zwierząt / fot. materiał prasowy

Ponad 20 zespołów podczas 9 festiwalowych wieczorów. Festiwal PKO OFF CAMERA prezentuje nie tylko uznane projekty, ale przede wszystkim stawia na promocję nowych, świeżych brzmień w wykonaniu m.in. Bite The Buffalo, Ivy&Gold.

Marcelina / fot.Greg Klukowski

Marcelina / fot.Greg Klukowski

Tegoroczną edycję OFF SCENY otworzy Sambor. Projekt wcześniej znany z kojących, łagodnych kompozycji powraca z drugą płytą, którą festiwalowa publiczność będzie miała okazję usłyszeć jako jedna z pierwszych. Surowość nowego brzmienia oparta jest głównie na elektronice i kwaśnych syntezatorach. Po nim na scenie zaprezentuje się Hatti Vatti.

Drugiego dnia nie powinno w klubie zabraknać żadnego fana prawdziwego rock’n’rolla. Koncert brytyjskiego duetu Bite the Buffalo, poprzedzony będzie występem Magnificent Muttley oraz Bajzla – artysty, który sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitarowych oraz wokalu tworzy muzykę brzmiącą jak kilkuosobowa formacja.

W niedzielę na scenie królować będą niesamowite damskie wokale. Fani głosów takich artystek jak Florence Welch czy Tori Amos nie będą się nudzić podczas
koncertu Ivy & Gold. Obok deutu na scenie zaprezentuje się Marcelina. Znakiem rozpoznawczym młodej artystki jest ciepły, delikatny głos oraz przyjemne, nostalgiczne melodie. Natomiast fanów chłodnej  elektroniki zainteresuje koncert projektu Zimowa. Przestrzenne dźwięki z przełomu lat ‘80 i ‘90 w połączeniu z brudnymi gitarami, przeniosą uczestników w odrealniony świat.

W poniedziałek jako pierwszy na scenie wystąpi wrocławki duet Atlas Like. Muzycy zaprezentują muzykę pełną syntetycznych melodii i wprowadzą w taneczną aurę przed koncertem Tomka Makowieckiego. Kolejny dzień wypełnią nordyckie inspiracje. Łódźka grupa Sjón poprzedzi występ When Saint Go Machine, których nie trzeba przedstawiać miłośnikom skandynawskiej muzyki.

Tanecznie zapowiada się festiwalowa środa. GinGa niejednokrotnie rozkołysała polską publiczność, L.A.S to projekt, przy którym największy nudziarz zacznie tupać nogą. Nie obyłoby się na OFF SCENIE bez krakowskich akcentów. Lokalnym przedstawicielem będzie zespół Pawilon Nocnych Zwierząt, grający szeroko pojęty rock alternatywny.
Czwartek to kolejny dzień skandynawskich dźwięków. Sleep Party People w połączeniu z polskim duetem Jóga będą czarować dźwiękami. W piątek, po raz pierwszy przed polską publicznością, zaprezentują swoje swoją muzykę We Were Evergreen. Przed nimi na scenie usłyszymy harmonijne połączenie muzyki gitarowej, z elektronicznym pazurem, serwowanej przez Bobby The Unicorn. Artysta celowo używa starego i niedoskonałego sprzętu, dzięki czemu osiąga zaskakujący efekt.

Pawilon Nocnych Zwierząt / fot. materiał prasowy

Pawilon Nocnych Zwierząt / fot. materiał prasowy

Ostatniego dnia w ramach OFF SCENY wystąpią Trupa Trupa, Erick Shoves Them in His Pocket oraz słowacka grupa Papyllon.

OFF SCENA jest częścią projektu „Oblicza Współczesności” realizowanego w ramach Programu ‘Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego’ finansowanego z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu, Norwegii oraz środków krajowych.

Podczas 8.edycji Festiwalu PKO OFF CAMERA zobaczymy ponad 100 filmów. Więcej informacji można znaleźć na www.offcamera.pl

Do zobaczenia w Krakowie od 1 do 10 maja 2015 roku! Sky’s the limit!

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ