Saturday, April 13, 2024
Home / Kultura  / XV edycja OFF Fashion w maju!

XV edycja OFF Fashion w maju!

Wiosenna odsłona wydarzenia odbywa się pod hasłem „Buntownicy”. Najlepsze prace pasjonatów awangardowej mody oceni profesjonalne grono jurorów pod przewodnictwem projektanckiego duetu Paprocki&Brzozowski

XV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion

XV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion / fot. materiał prasowy

Miasto Kobietpod naszym patronatem 

Do 5. maja nadsyłać można zgłoszenia do jubileuszowej, XV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion. Wiosenna odsłona wydarzenia odbywa się pod hasłem „Buntownicy”. Najlepsze prace pasjonatów awangardowej mody oceni profesjonalne grono jurorów pod przewodnictwem projektanckiego duetu Paprocki&Brzozowski.

 XV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion

XV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion / fot. materiał prasowy

Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion odbywa się w Kielcach dwa razu w roku – wiosną i jesienią. Jego XV odsłona trwać będzie w dniach 23-24 maja. Od czasu pierwszej edycji, która odbyła się w 2007 roku o laury OFF Fashion walczyło blisko 2 tysiące pasjonatów mody, pośród których nalazły się takie osobowości młodej polskiej mody, jak Agnieszka Tokarska, Agnieszka Zielińska czy Maciej Trzmiel.

Wiosennej edycji konkursu przyświeca hasło „Buntownicy”. Organizatorzy przypominają, że wielkim zmianom w modzie od zawsze towarzyszyła przekora i kontestacja głównego nurtu kultury. To właśnie buntownicy zmieniali świat na przestrzeni epok i nadawali znaczenie nowym stylom i trendom. Szokowali, przełamywali konwencje, poprzez ubiór pokazując swoją przynależność do określonej grupy i dając wyraz wyznawanym wartościom oraz ideom. Pośród nadesłanych prac organizatorzy poszukiwać będą tych, które pokazują niekonwencjonalne podejście do projektowania ubioru i obalenie dotychczasowych stereotypów w myśleniu o modzie. Uczestnicy XV edycji OFF Fashion muszą udowodnić, że rewolucja w modzie nadal trwa. Bo moda to już nie tylko sposób na wyrażenie siebie i pole twórczej ekspresji, ale też dziedzina, w której oprócz kreatywności liczy się też przedsiębiorczość. Wychodząc z takiego założenia organizatorzy chcą by konkurs OFF Fashion stał się swoistym pomostem między młodymi projektantami i niezwykle konkurencyjną branżą, która przeżywa rozkwit.

Konkursu OFF Fashion skierowany jest zarówno do studentów i absolwentów uczelni artystycznych, jak również osób zajmujących się projektowaniem profesjonalnie lub amatorsko. Od ukończonych szkół i dotychczasowych osiągnięć ważniejsza jest tu innowacyjność, świeże spojrzenie na obowiązujące trendy oraz odwaga w prezentowaniu własnego, unikalnego stylu.

Nadesłane projekty oceni grono ekspertów pod przewodnictwem Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego. Oprócz znanego duetu w jury zasiądą projektanci

Halina Zawadzka i Mariusz Przybylski, a także wykładowczyni duńskiej uczelni TEKO Design&Business, Connie Vaever oraz wykładowczyni włoskiej Akademii Mody Bianca Lami. Wśród jurorów nie zabraknie również krytyków mody Doroty Wróblewskiej, Michała Zaczyńskiego i redaktora Wojciecha Grzybały.

Regulamin oraz kartę zgłoszeniową do konkursu pobrać można z oficjalnej strony OFF Fashion www.offfashion.eu. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do poniedziałku 5 maja 2014.

Organizatorem Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion jest Kieleckie Centrum Kultury.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ