Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Odżywki do włosów: Dlaczego warto je używać i które wybrać?

Odżywki do włosów: Dlaczego warto je używać i które wybrać?

Odżywka do włosów to obok szamponu niezbędny kosmetyk, który ma pomóc w pielęgnacji włosów. Zobacz jaki rodzaj odżywki będzie odpowiedni dla Ciebie.

Odżywka do włosów to „must-have” w Twojej kosmetyczce / fot. materiały prasowe

Wśród kosmetyków do włosów można znaleźć szampony, maski, odżywki, olejki. Każdy z produktów wykazuje pielęgnacyjny wkład w to, jak prezentuje się nasza fryzura. Jednak ważne jest, aby umiejętnie dobrać nie tylko konkretny typ produktu, ale także jego rodzaj. W artykule wraz ze specjalistami marki Garnier podpowiadamy, dlaczego warto stosować odżywki do włosów oraz którą wybrać, aby poprawiła kondycję zdrowotną Twojej fryzury!

Odżywka do włosów to „must-have” w Twojej kosmetyczce / fot. materiały prasowe

Odżywka do włosów to „must-have” w Twojej kosmetyczce / fot. materiały prasowe

Odżywka – niezbędny kosmetyk dodatkowy

W pielęgnacji włosów najistotniejsze znaczenie ma stosowanie odpowiedniego szamponu. To on oczyszcza pasma i eliminuje z ich powierzchni zanieczyszczenia dnia codziennego oraz sebum. Nadaje fryzurze świeżości i sprawia, że prezentuje się ona pięknie i zdrowo. W codziennej trosce istotne znaczenie mają również inne kosmetyki. Jednym z nich, który bezwzględnie powinien znaleźć się w Twojej kosmetyczce jest odżywka do włosów. Dlaczego jest ona niezbędnym kosmetykiem dodatkowym? Otóż sam szampon, mimo że jest konieczny, aby zadbać o czystość włosów, nie jest w stanie do końca ich pielęgnować. Takie działanie leży po stronie odżywek. To dlatego też warto zainwestować w odżywkę, a szampon wybrać ten z niższej półki, chociaż najlepszym połączeniem jest wybór tych dwóch produktów z jednej linii i serii kosmetycznej danej marki, np. szampony i odżywki do włosów Garnier Fructis.

Działanie odżywki

Odżywka wykazuje silne działanie pielęgnacyjne. Tak jak szampon odpowiada za oczyszczenie włosów i przygotowuje je na zastosowanie innych kosmetyków, tak odżywka stanowi odżywcze muśnięcie włosa. Z jednej strony wzmacnia, regeneruje, a z drugiej dodaje blasku, świeżości i sprawia, że się lepiej układają. Ważne jest, aby wybrać tą odpowiednią do problemu, z jakim borykasz się Ty i Twoje włosy. Wśród odżywek marki Garnier, znajdziesz:

– odżywkę do włosów cienkich i pozbawionych gęstości, która sprawi, że każde pasmo będzie grubsze, co w efekcie wpłynie na gęstość włosów

– odżywkę do włosów osłabionych, wypadających i łamliwych, która wzmocni je już od pierwszego użycia

– odżywkę do włosów bardzo zniszczonych, która całkowicie je zregeneruje

– różnorodne odżywki do włosów farbowanych, które nie tylko chronią kolor, ale jednocześnie pielęgnują włosy

– odżywkę do włosów cienkich i ‘’oklapłych’’, pomagającą w utrzymaniu długotrwałej objętości

– odżywkę do włosów matowych i szorstkich, pomagającą w wygładzeniu i nadającą miękkość

– odżywkę do włosów pozbawionych blasku, wydobywającą naturalny i utracony połysk

– odżywkę do włosów przetłuszczających się, która sprawi, że Twoje włosy będą świeże na długo

Odżywka przede wszystkim, ale nie tylko

Odżywka do włosów to obok szamponu niezbędny kosmetyk, który jest w stanie zadbać o Twoje włosy pod kątem pielęgnacji. Jednak szampon i odżywka to nie wszystko. Pamiętaj, aby zainwestować w różnego rodzaju olejki do włosów, np. arganowy, rycynowy. Olejowanie włosów lub maski to także doskonałe wsparcie dla działania odżywki i szamponu. Dodatkowo pamiętaj, by delikatnie myć i osuszać włosy, zrezygnować lub zminimalizować użycie suszarki i prostownicy oraz wybierać produkty przeznaczone do problemu Twoich włosów. Złe dopasowanie kosmetyków, może tylko nasilić defekt  bardziej osłabić włosy. Dobrym rozwiązaniem na wzmocnienie i ogólną regenerację włosów są zabiegi kosmetyczne z zastosowaniem specjalnych kosmetyków.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • print my own poster 9 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More Information here on that Topic: miastokobiet.pl/odzywki-do-wlosow-dlaczego-warto-je-uzywac-i-ktore-wybrac/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ