Sunday, September 27, 2020
Home / PARTNER MK  / Jakie odżywki do paznokci wybrać? Zobacz sposoby na skuteczną pielęgnację!

Jakie odżywki do paznokci wybrać? Zobacz sposoby na skuteczną pielęgnację!

To żadna tajemnica ‒ najlepiej służy paznokciom to, co naturalne

odzywki-do-paznokci-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Piękne paznokcie to nie tylko starannie dobrany lakier czy wymyślnie zrobiony manicure. O estetyce decyduje przede wszystkim właściwa pielęgnacja. Dzięki niej bowiem – nawet jeśli zrezygnujesz z malowania czy dodatkowych dekoracji – dłonie wyglądają ładnie i stanowią ozdobę samą w sobie. Sprawdź, jakie preparaty warto wybrać

Zadbaj o dłonie i paznokcie naturalnymi metodami

Regularne zabiegi pielęgnacyjne to skuteczny sposób na zadbanie o wygląd Twoich dłoni. Wśród sprawdzonych i polecanych produktów, które warto wykorzystać w swoim domowym SPA, prym wiedzie olej rycynowy i oliwa z oliwek. Wystarczy, że będziesz systematycznie wykonywać proste rytuały z udziałem tych składników. Możesz użyć ich do masażu lub zanurzać w nich ręce na kilka minut, a następnie wetrzeć je w skórę. Świetnie sprawdzą się też odżywki do paznokci dostępne na stronach producentów. Dla zwiększenia ich skuteczności, wzbogaca się je dodatkami witaminowymi.

Na wygląd dłoni wpływa także stan skórek wokół paznokci – żadna kobieta nie chce, aby były one twarde, a ich nadmiar szpecił palce. Dlatego wśród specjalistycznych preparatów znajdziesz też środki zmiękczające, ułatwiające wszelkie zabiegi wykonywane w obrębie płytki.

Problemy z paznokciami? Wprowadź zmiany w codziennej pielęgnacji

Regularna pielęgnacja to jednak nie wszystko. Nie będzie skuteczna, gdy nie wdrożysz kilku ważnych modyfikacji w traktowaniu swoich dłoni. Natłok codziennych obowiązków i brak czasu nie sprzyjają dbałości o urodę. Pękające płytki lub przebarwienia to Twój problem? Jeśli zmagasz się ze słabymi i łamliwymi paznokciami, z pewnością musisz pamiętać o ich odżywieniu. Wpływa na nie zarówno dieta, jak i styl życia:

  • częste sprzątanie przy użyciu detergentów bez rękawiczek ochronnych;
  • sposób żywienia, który nie dostarcza odpowiednich składników budulcowych oraz minerałów;
  • brak regeneracji po malowaniu – pamiętaj, że paznokcie potrzebują odpoczynku. Pozostawiaj je na parę tygodni bez manicure, aby miały szansę na naturalną odbudowę.

Wybierz odżywki do paznokci z witaminami i minerałami

Zakup preparatu nie powinien być przypadkowy. Jego skład jest kluczowy dla efektywności pielęgnacji. Sprawdź zatem, czy produkt zawiera najważniejsze dla paznokci komponenty: witaminę E, F i C oraz krzem, miedź i cynk. Nie tylko pozwalają one zregenerować płytkę, ale także budują jej odporność na uszkodzenia mechaniczne. W rezultacie paznokcie przestają być podatne na złamania i pęknięcia, rosną szybciej i są zauważalnie zdrowsze – jednym słowem, ich kondycja ulega widocznej poprawie. Możesz dzięki temu zrezygnować z częstego malowania, ponieważ Twoje dłonie wyglądają perfekcyjnie nawet bez manicure.

Decydując się na odżywki w formie bezbarwnego lakieru, zyskujesz łatwą i wygodną aplikację – po prostu malujesz paznokcie i korzystasz z dogłębnej regeneracji. To najwygodniejszy i często wybierany sposób pielęgnacji.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach