Tuesday, April 23, 2024
Home / Uroda  / Odzyskaj swoje ciało! Thermi Tight i Thermi VA – rewolucja w medycynie estetycznej

Odzyskaj swoje ciało! Thermi Tight i Thermi VA – rewolucja w medycynie estetycznej

Jest nadzieja na szybki powrót do formy sprzed ciąży!

Masz prawo czuć się świetnie! / fot. Fotolia

Współczesny świat jest bezlitosny dla młodych mam. Powinny być perfekcyjne w opiece nad dzieckiem i zajmowaniu się domem, a przy tym wyglądać nieskazitelnie. Gwiazdy z pierwszych stron gazet biorą udział w wyścigu, która szybciej wróci do formy sprzed ciąży

Masz prawo czuć się świetnie! / fot. Fotolia

Masz prawo czuć się świetnie! / fot. Fotolia

Nie zalecam ślepego podążania za tą modą, ale rozumiem, że po urodzeniu dziecka kobiety chciałyby móc znów cieszyć się szczupłą sylwetką i jędrną skórą. Najczęstszymi pozostałościami po ciąży są nadmiar luźnej skóry na brzuchu i pozbawione jędrności piersi. Ćwiczenia fizyczne oraz dieta pomagają w powrocie do formy, tyle że nie radzą sobie z obwisłą skórą. Prawdę mówiąc, do niedawna medycyna estetyczna też nie do końca sobie z nią radziła pomimo całego wachlarza zabiegów przeciw temu problemowi. Najbardziej zdesperowane osoby korzystały w takich sytuacjach z inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej. To się na szczęście zmieniło, bo w ubiegłym roku pojawiła się metoda, która daje efekty porównywalne do plastyki powłok brzusznych, a nie jest tak inwazyjna. To Thermi Tight, czyli zabieg wykorzystujący do uzyskania optymalnego napięcia skóry rewolucyjną technologię radiofrekwencji iniekcyjnej. Rekomenduję go swoim pacjentkom, mając pewność, że naprawdę działa, a nie jest kolejnym marketingowym wymysłem.

Radiofrekwencja iniekcyjna – rewolucja technologiczna

Radiofrekwencja (RF) znana jest w medycynie estetycznej od lat. Rewolucyjność nowego rozwiązania polega na tym, że nagrzewamy skórę od środka, na granicy tkanki skórnej i podskórnej, za pomocą specjalnej kaniuli z końcówką grzejącą, a nie od zewnątrz przez naskórek. W ten sposób RF iniekcyjna podgrzewa tkanki dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne, w stopniu wystarczającym do zainicjowania produkcji nowego kolagenu. Istotne jest też to, że w Thermi Tight do wytwarzania ciepła stosuje się radiofrekwencję o częstotliwości mierzonej w kHZ, a nie w MHz, jak w przypadku wszystkich pozostałych urządzeń RF, wykorzystywanych w medycynie estetycznej i kosmetologii. Ta niższa częstotliwość umożliwia przegrzanie tkanki, ale nie jej poparzenie. W efekcie mamy produkcję nowego kolagenu, a nie skręcanie tego, który jest już obecny w tkankach.

Raz a dobrze – obwisła skóra na brzuchu i piersiach

Thermi Tight jest w moim przekonaniu (popartym kilkoma miesiącami wykonywania zabiegów) najlepszą z istniejących metod likwidacji obwisłej skóry. Zabieg ten wykonuję najczęściej u kobiet, które chcą odzyskać jędrność brzucha i biustu po ciąży. Najlepszą wiadomością, szczególnie dla osób zniechęconych brakiem efektywności wielu innych zabiegów, jest to, że ta metoda jest niezwykle skuteczna i w większości przypadków wystarczy jeden zabieg, by odczuć kolosalną zmianę i zadowalający efekt. Pierwsze rezultaty obserwujemy już po miesiącu, a skóra pracuje cały czas, odbywa się w niej przebudowa kolagenu, która trwa aż do dwóch lat. Jeśli po tym czasie uznamy, że nasza skóra potrzebuje więcej, możemy powtórzyć zabieg. Thermi Tight można wykonać na brzuch i piersi za jednym zamachem, już miesiąc po ukończeniu karmienia piersią.

Złoty środek na wiotką skórę i podwójny podbródek

Radiofrekwencja iniekcyjna polecana jest wszystkim, którzy narzekają na wiotką skórę, nie tylko kobietom po porodzie, ale też osobom, których skóra straciła na jędrności po szybkim spadku masy ciała, czy kobietom z pełnym biustem, które zaobserwowały wpływ grawitacji na jego wygląd. Doskonale sprawdza się jako zabieg liftingujący skórę, szczególnie przy opadających policzkach. Likwiduje także obwisającą skórę ramion czy wiotką skórę nad kolanami. Z powodzeniem likwiduje podwójny podbródek, który jest problemem estetycznym tak samo dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wiele wskazuje na to, że Thermi Tight to lekarstwo na wiele problemów, perełka medycyny estetycznej i jedno z jej najdoskonalszych odkryć. Przez lekarzy w USA została uznana za hit 2016 roku.

Rewitalizacja narządów intymnych po ciąży

Kobiety po porodzie martwi nie tylko dalekie od ideału ciało. Wiele z nich drży także na myśl o tym, że ich życie seksualne może się pogorszyć. Wiadomo, że w przypadku naturalnego porodu pochwa poszerza się, przez co kobieta i jej partner odczuwają znacznie mniej przyjemności z seksu. Na szczęście kobiety nie godzą się z takim stanem rzeczy i korzystają z możliwości, jakie daje ginekologia estetyczna, np. z metody Thermi Va. Zabieg wykonuje się tym samym urządzeniem co Thermi Tight, tylko z inną głowicą i przy innych ustawieniach. Thermi Va to metoda biorewitalizacji pochwy i warg sromowych za pomocą radiofrekwencji o niskiej częstotliwości. W mojej klinice wykonuje ją dr Paweł Wawrzyniak, ginekolog-położnik, specjalizujący się w zabiegach ginekologii estetycznej. Podgrzanie błony śluzowej pochwy i warg sromowych stymuluje produkcję kolagenu i odnowę komórkową. W efekcie ściana pochwy obkurcza się, staje się bardziej napięta, poprawia się też wydzielanie śluzu. Natomiast wargi sromowe mniejsze i większe obkurczają się, stają się bardziej jędrne i napięte.

Niezależnie od tego, jakie trendy dyktuje moda, kobiety zawsze chciały wyglądać dobrze. Jeśli po ciąży utraciłaś pewność siebie, to warto ją odzyskać. Prócz tego, że jesteś mamą, jesteś wciąż świadomą swojej atrakcyjności kobietą i nie daj sobie wmówić, że odtąd nie musisz już o siebie dbać. Zadowolona z siebie będziesz o wiele lepiej realizować się na innych płaszczyznach życia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ