Thursday, May 23, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Odzyskaj figurę po ciąży

Odzyskaj figurę po ciąży

Poznaj zabiegi, które pomogą ci odzyskać ciało po ciąży

Współczesny świat jest bezlitosny wobec młodych mam. Kobiety powinny być perfekcyjne w opiece nad dzieckiem i zajmowaniu się domem, wyglądając przy tym nieskazitelnie. Gwiazdy z pierwszych stron gazet współzawodniczą o to, która szybciej wróci do formy sprzed ciąży. Nie zalecamy ślepego podążania za tą modą, ale rozumiemy, że każda z nas po urodzeniu dziecka chciałaby móc znów cieszyć się szczupłą sylwetką i jędrną skórą

Thermi Tight – wróć do formy szybko / fot. Fotolia

Thermi Tight – wróć do formy szybko / fot. Fotolia

Nadmiar luźnej skóry na brzuchu i pozbawione jędrności piersi to najczęstsze problemy, z którymi borykają się kobiety po urodzeniu dziecka. Owszem, można oddać się katorżniczym treningom na siłowni, jednak godziny ćwiczeń i dieta nie są w stanie zniwelować obwisłej skóry. Medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów, ale do tej pory mało który przynosił naprawdę oczekiwane efektów, a przecież nie każda kobieta chce korzystać z chirurgii plastycznej.

– Dopiero w tym roku pojawiła się metoda, która daje efekty porównywalne do plastyki powłok brzusznych, a nie jest tak inwazyjna. To Thermi Tight, czyli zabieg wykorzystujący rewolucyjną technologię radiofrekwencji iniekcyjnej do optymalnego napięcia skóry. Rekomenduję go swoim pacjentkom, mając pewność, że naprawdę działa, a nie jest kolejnym marketingowym wymysłem – mówi dr Urszula Brumer z Medycyny Młodości.

RF iniekcyjna – rewolucja technologiczna

Radiofrekwencja (RF) znana jest w medycynie estetycznej od lat. Rewolucyjność nowego rozwiązania polega na tym, że nagrzewamy skórę od środka, na granicy tkanki skórnej i podskórnej, za pomocą specjalnej kaniuli z końcówka grzejącą, a nie od zewnątrz przez naskórek. W ten sposób RF iniekcyjna podgrzewa tkanki dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne, w stopniu wystarczającym do zainicjowania procesów produkcji nowego kolagenu.

– Co więcej – dodaje dr Piotr Furga z Medycyny Młodości – w Thermi Tight do wytwarzania ciepła stosuje się radiofrekwencję o częstotliwości kHZ a nie MHz, jak w przypadku wszystkich pozostałych wykorzystywanych w medycynie estetycznej i kosmetologii urządzeń RF. Ta niższa częstotliwość umożliwia przegrzanie tkanki, ale nie jej poparzenie. W efekcie mamy produkcję nowego kolagenu, a nie skręcanie już obecnego w tkankach.

Raz a dobrze – rozwiązanie dla młodych matek

Dla kobiet, które właśnie zostały matkami, najlepszą wiadomością związaną z Thermi Tight jest jego skuteczność. W większości przypadków jeden zabieg wystarczy by uzyskać zadowalający efekt. Pierwsze rezultaty możemy zaobserwować już po miesiącu, a skóra pracuje cały czas, trwa w niej przebudowa kolagenu aż do… 2 lat! Jeśli po tym czasie uznamy, że nasza skóra potrzebuję więcej, można powtórzyć zabieg.

Przed i po / fot. materiały prasowe

Przed i po / fot. materiały prasowe

– Zabieg jest szczególnie rekomendowany kobietom, które chcą szybko odzyskać figurę po ciąży. Świetnie radzi sobie z luźną skórą na brzuchu, jak również z biustem, który po ciąży znacznie stracił na jędrności. Nie warto wierzyć w bajki, że samymi ćwiczeniami damy radę przywrócić napięcie skóry. Połączenie Thermi Tight, diety i odpowiednio dobranych ćwiczeń pozwoli w kilka miesięcy cieszyć się kształtami sprzed ciąży, a nawet lepszymi! – mówi dr Furga. Co ważne, zabieg możemy wykonać na obie partie ciała za jednym zamachem już miesiąc po skończonym karmieniu piersią.

Radiofrekwencja iniekcyjna polecana jest wszystkim, którzy narzekają na wiotką skórę, nie tylko kobietom po porodzie, ale osobom, których skóra straciła na jędrności po szybkim spadku masy ciał czy kobietom z pełnym biustem, które zaobserwowały wpływ grawitacji na jego wygląd. Doskonale sprawdza się jako zabieg liftingujacy skórę, szczególnie przy opadających policzkach. Wiele wskazuje na to, że Thermi Tight to złoty środek na wiele problemów, perełka medycyny estetycznej i jedno z jej najdoskonalszych odkryć. Przez lekarzy w USA uznawany jest za hit 2016 roku.

Kompleksowa rewitalizacja po ciąży

Kobiety po porodzie martwi nie tylko dalekie od ideału ciało. Wiele z nich drży także na myśl o tym, że ich życie seksualne może ulec pogorszeniu. Wiadomym jest, że w przypadku naturalnego porodu, pochwa poszerza się, przez co kobieta i mężczyzna odczuwają znacznie mniej przyjemności z seksu. Na szczęście kobiety nie uznają już tego za normę i korzystają z możliwości jakie daje ginekologia estetyczna, np. z najnowszej na rynku metody Thermi Va.

– To metoda biorewitalizacji pochwy i warg sromowych za pomocą radiofrekwencji o niskiej częstotliwości. Podgrzanie błony śluzowej pochwy i warg sromowych stymuluje produkcję kolagenu i odnowę komórkową. W efekcie ściana pochwy obkurcza się i staje się bardziej napięta, poprawia się wydzielanie śluzu. Wargi sromowe mniejsze i większe obkurczają się i stają się bardziej jędrne i napięte – wyjaśnia dr Paweł Wawrzyniak z Medycyny Młodości, ginekolog-położnik, specjalizujący się w zabiegach ginekologii estetycznej.

Niezależnie od tego jakie trendy dyktuje moda, kobiety zawsze chciały wyglądać dobrze. Warto odzyskać pewność siebie utraconą po ciąży. Prócz tego, że jesteś mamą, jesteś wciąż świadomą swojej atrakcyjności kobietą i nie daj sobie wmówić, że odtąd nie musisz już o siebie dbać! Zadowolona z siebie będziesz o wiele lepiej realizować się na innych płaszczyznach życia!

Informacje o ekspercie:
Dr Urszula Brumer – lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl
oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Medycyna Młodości Dr Urszula Brumer” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Magdalena 31 stycznia, 2017

    ja miałam to szczęście w nieszczęściu, że akurat nie miałam problemu z figurą. Za to niestety, ale u mnie pochwa nie wróciła do dawnych rozmiarów. Cwiczenie mięśni kegla nic nie dawało i pozostał jedynie lifting pochwy. Całe szczęscie trafiiłam do szpitala medicover na zabieg i tam się mną profesjonalnie zajęli i otoczyli super opieką. No i teraz wreszcie mam wszystkie takie jakie powinnam mieć 🙂

  • kasia88 6 czerwca, 2018

    Masz problemy ze zdrowiem, dobraniem odpowiedniej diety, czy ćwiczeń, jeśli jesteś zmęczony poszukiwaniem różnego rodzaju skutecznych metod? Ja miałam dokładnie ten sam problem, dopóki nie odnalazłam strony najlepszego trenera i dietetyka w Polsce. Wejdź teraz na igortreneronline.pl.
    Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
    Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ