Friday, July 12, 2024
Home / Moda  / Odzież do karmienia piersią – niezbędnik każdej mamy

Odzież do karmienia piersią – niezbędnik każdej mamy

Odzież dla karmiących matek powinna charakteryzować się przede wszystkim dobrą jakością wykonania i naturalnymi, oddychającymi materiałami. I wcale nie musi być niemodna

odziez-do-karmienia-piersia-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Każda z mam, które spodziewają się dziecka ma głowę pełną pytań. Począwszy od tego jak zmieni się rodzinne życie po pojawieniu się nowego człowieka, czy sobie poradzi, czy będzie umiała zająć się dzieckiem

 

Podobne myśli kotłują się również w głowach przyszłych tatusiów. Pytań i wątpliwości szczególnie jest wiele w czasie pierwszej ciąży, bo wejście w role rodzica jest ogromnym przeżyciem. Jedną z najważniejszych kwestii, które zaprzątają głowy przyszłych mam, jest karmienie piersią. To naturalna czynność, o której WHO w swoich zaleceniach mówi wyjątkowo poważnie. Karmienie piersią powinno być jedynym i podstawowym sposobem odżywania dziecka aż do szóstego miesiąca życia. To oficjalne zalecenia, za którymi stoi medyczna wiedza i spora ilość korzyści zarówno dla mamy, jak i dla malucha. Mleko mamy to najlepszy pokarm dla dziecka od pierwszy chwil życia. Zapewnia mu naturalną odporność, dostarcza substancji odżywczych. Dzięki zawartym w składzie białkom, tłuszczom, węglowodanom, witaminom i składnikom mineralnym zapewnia optymalne warunki do rozwoju. Korzyści jednak czerpie również mama. Czynność karmienia pozwala na wytworzenie m.in. silnej więzi emocjonalnej. Karmienia piersią, tak jak każdej innej czynności, trzeba się nauczyć. Chwilowe niepowodzenia mogą być spowodowane wieloma czynnikami, począwszy od temperamentu dziecka, warunków otoczenia, czy nawet tego, na jaką odzież do karmienia piersią postawi świeżo upieczona mama.

odziez-dla-matek1-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Odzież dla karmiących matek wcale nie musi być niemodna

W Polsce karmienie piersią w miejscach publicznych wciąż pozostaje tematem tabu. W mediach społecznościowych co rusz pojawiają się doniesienia o incydentach, w których osoby postronne zwracają matkom uwagę na niestosowność tej czynności. Nie wszędzie też w przestrzeni publicznej dostępne są miejsca, w których mama może w spokoju nakarmić swojego malucha. W takich sytuacjach salomonowym wyrokiem mamy może być postawienie na odzież do karmienia. Coraz więcej firm takich jak na przykład Koszulove, zajmujących się produkcją czy dystrybucją odzieży, zwraca bowiem uwagę na tę grupę kobiet i do swojej ofert wprowadza takie rozwiązania jak eleganckie sukienki do karmienia piersią. To idealne rozwiązanie nie tylko na ważne rodzinne wydarzenia jak śluby, obiady czy imieniny. Eleganckie sukienki do karmienia piersią świetnie nadadzą się również w codziennych sytuacjach. Odzież do karmienia to rozwiązanie, które daje mamie swobodę i dyskrecję. Co więcej, eleganckie sukienki do karmienia piersią czy elegancka bluzka do karmienia to wyjątkowo modne ubrania, które świetnie podkreślą kształty każdej mamy, a jednocześnie pomagają ukryć to, co każda świeżo upieczona mama woli zachować tylko dla siebie. Odzież do karmienia piersią, dzięki zastosowaniu specjalnego rozcięcia ukrytego pod zakładką, umożliwia dyskretne karmienie maleństwa, bez zbytniego odkrywania ciała mamy.

odziez-dla-matek2-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Elegancka bluzka do karmienia – jaka powinna być?

Odzież dla matek karmiących powinna charakteryzować się przede wszystkim dobrą jakością wykonania i naturalnymi, oddychającymi materiałami. Czynność karmienia jest męcząca zarówno dla dziecka jak i dla mamy, co może powodować wzrost temperatury ciał. Dlatego odzież do karmienia powinna być szyta z bawełny. Oferuje ona odpowiedni kompromis pomiędzy przewiewnością a miękkością. Elegancka bluzka do karmienia nie może też posiadać żadnych wystających elementów, jak zamki błyskawiczne czy guziczki, by nie urazić delikatnego ciała dziecka. Nie powinna również mieć wystających szwów. Gdzie znaleźć takie produkty? Dobrym miejscem będzie sklep internetowy Koszulove, specjalizujące się w ubraniach dla karmiących mam.

odziez-dla-matek3-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ