Tuesday, June 25, 2024
Home / Uroda  / Odpowiedni budzik Cię uratuje!

Odpowiedni budzik Cię uratuje!

Jaki jest inny sposób na efektywną pobudkę? My go znamy, a Ty?

6 najlepszych sposobów na szybką i efektywną pobudkę

6 najlepszych sposobów na szybką i efektywną pobudkę. / fot. materiał prasowy

Problem z poranną pobudką dotyczy wielu osób. Statystyki pokazują, że aż 90 % z nas nie może wstać rano. Często decyzja o dłuższym śnie przekłada się na spóźnienie do pracy, a nasz szef traci cierpliwość. Jak to zmienić? Poniżej znajdziecie kilka porad, które nie pozwolą wam zostać dłużej w łóżku.

Znasz skuteczny sposób na szybką pobudkę?

Znasz skuteczny sposób na szybką pobudkę? / fot. materiał prasowy

Podstawową zasadą jest to, by nie włączać drzemki. Taka czynność powoduje, że jesteśmy bardziej rozleniwieni i odwlekamy porę wstania. Przedłużamy tym samym rutynowość naszego snu, o którą musimy dbać, by być zdrowym. Co również nie jest dobre dla naszego zegara biologicznego. Druga sprawa to budzik, który powinien znajdować się w bezpiecznej odległości od łóżka. Co nam to da? Dzięki temu może unikniemy powrotu do łóżka. Nie można zapomnieć o tym, że bez odpowiedniego stylu życia żaden budzik nie jest w stanie nas obudzić. Ważna jest odpowiednia dieta, sport, unikanie kawy czy napojów energetycznych.

Jaki jest inny sposób na efektywną pobudkę? Odpowiedni budzik. Banalne? Raczej nie. Dzisiaj nie wystarcza nam już to, że mamy ustawiony budzik na maksymalną głośność. Lepiej sprawdzają się takie, które wymagają od nas konkretnej reakcji, czyli ruchu. Poniżej prezentujemy te, które na pewno was nie zawiodą zarówno formą, jak i dźwiękiem.

Pistolet to budzik, którego trzeba wyłączyć, trafiając i strzelając laserowym pistoletem w tarczę. Kolejna propozycja to budzik hydrauliczny. Należy podpiąć go do komputera, a sam zaczyna trząść całym łóżkiem. Inną ciekawą propozycją jest rolowany budzik. Żeby go wyłączyć, trzeba okrążyć nim całą sypialnię, rolując nim po ziemi. Znajdzie się również coś dla ulubieńców samolotów – należy go złapać, żeby przestał dzwonić. Na kolejnym trzeba stanąć. Ostatnia propozycja to bekonowy budzik. Wydobędzie z siebie ulubiony smak Twojego dania, który z pewnością pobudzi twoje kubki smakowe i zwiększy chęć na skonsumowanie śniadania, które da Ci dużo siły na cały dzień. Czy po takich budzikach będzie nam się chciało wrócić do snu?

6 najlepszych sposobów na szybką i efektywną pobudkę

6 najlepszych sposobów na szybką i efektywną pobudkę. / fot. materiał prasowy

6 najlepszych sposobów na szybką i efektywną pobudkę znajdziecie w infografice firmy Dormeo. W ciekawy i humorystyczny czasem sposób, pokazane jest co powinniśmy zrobić, żeby codziennie rano budzić się szybko i skutecznie.

Cała infografika na – dormeo.pl/artykuly-dormeo/sen/6_sposobow_na_szybka_pobudke

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ