Sunday, April 21, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Zamień swoją łazienkę w salon kąpielowy

Zamień swoją łazienkę w salon kąpielowy

Wellness to styl życia, którego celem jest osiągnięcie dobrego samopoczucia poprzez harmonię ciała, umysłu i ducha.

fot. materiały prasowe

Wróciłaś właśnie z pobytu w spa i chciałabyś to uczucie odprężenia zatrzymać na dłużej? Idealną przestrzeń do relaksu możesz z powodzeniem stworzyć w swojej własnej łazience.

Zgodnie z definicją dr. Halberta Dunna wellness to styl życia, którego celem jest osiągnięcie dobrego samopoczucia poprzez harmonię ciała, umysłu i ducha. Nieodłącznym elementem wellness jest natomiast spa obejmujące różnorodne zabiegi, między innymi pielęgnacyjne, relaksacyjne, upiększające i prozdrowotne. Wszystkie mają jedną wspólną cechę – są związane z wodą. Ze względu na liczne obowiązki i pęd życia nie zawsze znajdujemy czas, by pojechać do kurortu i tam się odprężyć. Jednak przearanżowanie łazienki tak, by małe, osobiste spa mieć pod ręką, to już inna historia. Jak tego dokonać?

Łazienka marzeń

Czasem wystarczą drobne zmiany, by móc w łazience odpocząć od nadmiaru bodźców dnia codziennego: kolor ścian, akcesoria, kadzidełka, ciepłe światło. Innym razem dochodzimy do wniosku, że potrzebujemy zmian większych – wtedy możemy nieco zaszaleć. Ciekawym rozwiązaniem jest z pewnością wanna wolnostojąca – ustawiona na środku łazienki. Jeśli dysponujemy odpowiednio dużą powierzchnią, ustawienie wanny na środku łazienki sprawi, że stanie się ona jej najważniejszym punktem, prawdziwym „centrum relaksu”, a podczas wieczornej kąpieli z pewnością pozwoli odwrócić uwagę od problemów codzienności.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Mniejszą łazienkę można wyposażyć w umywalkę, który spełni funkcję wygodnej toaletki, albo stworzyć w niej intymny klimat za pomocą różnych, ciepłych źródeł światła. Dobrze zainwestować w lustro, które odbijając światło, rozjaśni pomieszczenie. Ponadto ułatwi ono perfekcyjny makijaż lub pielęgnację twarzy, dodając nam pewności siebie. Warto też – i to rozwiązanie docenią z pewnością miłośniczki nowych technologii – postawić na prosty design, skrywający w sobie genialne udogodnienia, będące standardowym wyposażeniem toalety w krajach Dalekiego Wschodu. O czym mowa? O bidecie elektronicznym.

Niewielka zmiana, ogromny komfort

To uczucie świeżości, gdy wychodzisz rano spod prysznica – znasz je, prawda? Świadomość całkowitej czystości potrafi wprawić w dobry nastrój, nawet jeśli kilka minut wcześniej ze złością zerkałaś na budzik. W utrzymaniu higieny i dobrego samopoczucia woda jest bezkonkurencyjna. Dlatego zmieniając aranżację łazienki, warto przemyśleć zamianę klasycznej toalety na WC połączone z bidetem – da to z pewnością większe poczucie czystości i komfortu niż tradycyjny papier toaletowy. Dodatkowo, na przykład w linii produktów Geberit Aqua Clean, wybierając takie rozwiązanie, otrzymamy szereg kolejnych udogodnień, jak np. zintegrowany system usuwania przykrych zapachów czy pulsacyjny strumień natrysku.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Wszystkie te udogodnienia prowadzą do jednego – poczucia pełnego komfortu.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Każda minuta spędzona w łazience może nieść ze sobą odprężenie i dodawać energii. Nowoczesność i prosty wystrój nawiązujący do natury sprawią, że nie będzie to pomieszczenie związane tylko z potrzebami higienicznymi, z którego szybko się ucieka. Warto też zadbać o to, by w domowym spa panował niezbędny porządek, który niesie z sobą prawdziwy relaks. Szafki i stylowe pojemniki sprawdzą się tu doskonale, zarówno w dużym, jak i małym pomieszczeniu. Szeroki blat wokół umywalki pozwoli uporządkować kosmetyki do pielęgnacji i makijażu, a wygodna ława z siedziskiem i miejscem do przechowywania sprawi, że wszystko, co niezbędne, znajdziemy pod ręką. Wystarczy zatem otulić się po kąpieli ręcznikiem lub miękkim szlafrokiem i chwilę odsapnąć, zbierając myśli.

W duchu spa

Łazienka w klimacie spa, musi mieć nastrój, który ukoi rozdrażnione po całym dniu zmysły. To tutaj możemy sobie pozwoli na komfort w samotności, całkowitą prywatność i odcięcie się od świata. Doskonale sprawdzą się dodatki wykorzystujące motywy roślinne, kamienie oraz drewno. Dziś to pomieszczenie zdecydowanie nie jest wyłącznie miejscem dbania o higienę osobistą – to prywatny salon odnowy. Dokonując drobnych zmian w aranżacji lub całkowicie remontując łazienkę, warto wziąć pod uwagę nie tylko walory estetyczne danych rozwiązań, ale też ich funkcjonalność. Czasem bowiem niepozorna rzecz jest w stanie znacznie wpłynąć na jakość całego dnia.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ