Wednesday, April 17, 2024
Home / Kultura  / Odkrywanie piękna francuskiej przyrody

Odkrywanie piękna francuskiej przyrody

Dla większość turystów Francja to głównie Mont Blanc, Dolina Loary oraz Paryż. Ten kraj może jednak zaskoczyć malowniczymi zakątkami, które są rajem zarówno dla aktywnych turystów, jak i miłośników przyrody. Jednym z takim miejsc jest

Odkrywanie piękna francuskiej przyrody

Odkrywanie piękna francuskiej przyrody / fot. fotolia

Dla większość turystów Francja to głównie Mont Blanc, Dolina Loary oraz Paryż. Ten kraj może jednak zaskoczyć malowniczymi zakątkami, które są rajem zarówno dla aktywnych turystów, jak i miłośników przyrody. Jednym z takim miejsc jest Park Narodowy Ecrins, który z pewnością zasługuje na uwagę.

Odkrywanie piękna francuskiej przyrody

Odkrywanie piękna francuskiej przyrody / fot. fotolia

Park Narodowy Ecrins: niezwykły świat przyrody

Ten park narodowy ma swój niepowtarzalny urok. Utworzony w latach 70. XX wieku bardzo szybko zyskał uznanie w oczach turystów i miłośników górskiej przyrody. Położony na terenie Alp Delfinackich park przyciąga zarówno amatorów pieszych wypraw, jak i narciarzy. Ecrins to wyjątkowa grupa górska, która śmiało może konkurować z alpejskim gigantem, czyli z Mont Blanc. Nie brak tu lodowców, a potężne turnie czynią krajobraz tej części Alp wyjątkowym. Gęsta sieć szlaków turystycznych oraz znajdujących się wysoko w górach schronisk sprawia, że turyści zaglądają tu coraz chętniej. Piękna sceneria oraz możliwość podziwiania wysokogórskiej roślinności przyciągają tu w miesiącach letnich wielu amatorów górskich wypraw i trekkingu. Zimą w rejonie parku pojawiają się narciarze, którzy właśnie tu szukają miejsc najlepszych do uprawiania swych ulubionych dyscyplin.

Alpe d’Huez: niezwykły kurort i jego zimowe atrakcje

W pobliżu Parku Narodowego Ecrins znajduje się miejscowość, która jest najlepszym dowodem na możliwość pogodzenia ochrony przyrody z promocją sportów zimowych. Ta miejscowość to Alpe d’Huez – znany kurort i raj dla miłośników białego szaleństwa. Rainbow Tours, szukając najlepszych miejsc na narty we Francji, tę właśnie miejscowość oceniło wyjątkowo dobrze. Dlaczego? Bo to jedno z tych miejsc, które dają możliwość jazdy na nartach przez niemal cały rok. Wielkim powodzeniem cieszy się tutejszy lodowiec Sarenne, którego teren poprzecinany jest wspaniałymi trasami zjazdowymi. W tym rozwijającym się od lat 30. XX wieku ośrodku można poszaleć na stoku, można też delektować się wypoczynkiem w samej miejscowości. Liczne atrakcje czekają na jej terenie zarówno dla szukających wypoczynku, jak i chcących spróbować swych sił w innych dyscyplinach turystów. Korty tenisowe, pola golfowe i trasy wspinaczkowe – wszystko to czeka w Alpe d’Huez na miłośników aktywnego spędzania czasu.

Francja znana jest narciarzom od lat. Ze słynnym ośrodkiem Chamonix konkuruje coraz więcej alpejskich miejscowości, które mogą pochwalić się i doskonałym przygotowaniem, i wyjątkową atmosferą. Takie ośrodki, jak Alpe d’Huez cieszą się coraz większym uznaniem turystów i amatorów sportów zimowych, a piękne okolice stają się ich największym walorem w walce z tak dobrze znanymi już stacjami narciarskimi.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ