Friday, July 19, 2024
Home / Rozwój  / Edukacja  / Odkryj w swojej córce programistkę

Odkryj w swojej córce programistkę

Pierwsze kroki w IT

Koduj z gigantami

fot. Pexels

Każda z nas od pierwszych wspólnych chwil chce jak najlepiej zadbać o przyszłość swojego dziecka. Rozpoczynamy od starannego wyboru zabawek, a następnie odpowiednich szkół i zajęć pozalekcyjnych. Oferta jest szeroka, dlatego często kierujemy się trendami, nie zdając sobie sprawy z dostępnych alternatyw

 

W przypadku dziewczynek raczej nie przychodzi nam do głowy nauka programowania. Z reguły wybieramy zajęcia artystyczne, takie jak taniec czy malarstwo. Nie zdajemy sobie sprawy jak znakomitym narzędziem do rozwijania wyobraźni i umiejętności rozwiązywania problemów jest kodowanie. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zachęcać dziewczynki do zajęć z programowania oraz jak to zrobić.

Po pierwsze: rozwój kompetencji przyszłości

Nauka programowania to nie tylko rozwijanie umiejętności technicznych. To przede wszystkim wzbogacanie wyobraźni i logicznego myślenia. Podczas zajęć dzieci angażują się w tworzenie różnorodnych projektów, które wymagają kreatywnego podejścia do napotykanych problemów. Niezależnie czy Twoja córka wybierze karierę programisty, artystki czy analityka finansowego, zdobyte umiejętności z pewnością przyniosą jej wiele korzyści.

Po drugie: samodzielność i pewność siebie

Z jednej strony swoboda w radzeniu sobie z wyzwaniami technologicznymi, a z drugiej przejmowanie odpowiedzialności za podejmowane działania. To kolejne korzyści płynące z programistycznej przygody. Twoja córka nie tylko bez problemu odnajdzie się w cyfrowym świecie, ale również dzięki samodzielnie wykonanej pracy nauczy się argumentować i prezentować swoje pomysły. Tak więc, programistyczna przygoda daje narzędzia do rozwoju i samorealizacji – co jest nieocenione w dzisiejszym świecie.

fot. materiał Partnera

Po trzecie: po prostu dobra zabawa

Pamiętajmy, że dobra zabawa połączona z nauką to kluczowy aspekt przy wyborze zajęć pozalekcyjnych. Zależy nam przecież, aby nasze dzieci przyjmowały wiedzę z pasją i radością. Dziewczynki uczęszczające na zajęcia z programowania bardzo często porównują kodowanie do magicznych zaklęć czy układania puzzli. Podkreślają, że tworzenie nowych rzeczy daje im wiele satysfakcji i poczucie jakby miały supermoce. To dla nich nie tylko nauka – to przygoda, która inspiruje do odkrywania nowych możliwości.

Zastanawiasz się jak zainteresować programowaniem Twoją córkę?

W styczniu i lutym odbędzie się kolejna edycja bezpłatnych warsztatów Koduj z Gigantami, które są świetnym sposobem na wprowadzenie dziewczynek i chłopców w fascynujący świat programowania. Te 1,5-godzinne zajęcia nie tylko zapewnią im pierwszy kontakt z kodowaniem, lecz także pokażą, jak kreatywna i ekscytująca może być ta dziedzina. Warsztaty odbywają się w formie stacjonarnej i online, z wykorzystaniem platform dostosowanych do wieku i umiejętności uczestników. Dla najmłodszych przygotowano m.in. zajęcia z Minecraft Education i Scratch, natomiast starsze dzieci mogą poczuć się jak prawdziwi programiści, pracując w językach programowania C++ czy Python.

 

Organizatorem akcji są Giganci Programowania – największa szkoła programowania dla dzieci i młodzieży w Polsce. To dzięki ich zaangażowaniu i pasji każdego dnia tysiące dzieci, pod opieką wykwalifikowanych trenerów, odkrywają tajniki kodowania i nowoczesnych technologii. Dzięki temu mają szansę poszerzyć swoje umiejętności, co stanowi wartościowy wkład w ich edukację i przyszłość.
Więcej informacji i formularz zapisowy znajdziesz na stronie www.koduj z gigantami.pl. Być może Twoja córka zainteresuje się światem nowych technologii i kto wie, może w przyszłości stworzy własną aplikację mobilną. Udział w tych warsztatach może stanowić idealny początek tej pasjonującej przygody!

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ