Saturday, April 13, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Odkładasz pieniądze na mieszkanie? Sprawdź, o czym powinnaś wiedzieć

Odkładasz pieniądze na mieszkanie? Sprawdź, o czym powinnaś wiedzieć

Zakup wymarzonego mieszkania dla wielu stanowi jeden z najważniejszych celów życiowych. Niestety koszt nabycia nawet niewielkiej kawalerki może stanowić trudną do pokonania przeszkodę.

Odkładasz pieniądze na mieszkanie? Sprawdź, o czym powinnaś wiedzieć

Odkładasz pieniądze na mieszkanie? Sprawdź, o czym powinnaś wiedzieć / fot. fotolia

Zakup wymarzonego mieszkania dla wielu stanowi jeden z najważniejszych celów życiowych. Niestety koszt nabycia nawet niewielkiej kawalerki może stanowić trudną do pokonania przeszkodę. Jedynym wyjściem wydaje się być kredyt hipoteczny, jednak ten nie jest tak łatwo otrzymać, potrzebny jest wkład własny, który trzeba odkładać przez długi okres. A może mieszkanie nie jest jeszcze potrzebne i istnieje wyłącznie w planach? W każdym z tych przypadków rozsądnym rozwiązaniem będzie systematyczne odkładanie funduszy na ten cel. W jaki sposób najkorzystniej jest je gromadzić? O czym należy wiedzieć?

Plan zakupu

Odkładasz pieniądze na mieszkanie? Sprawdź, o czym powinnaś wiedzieć

Odkładasz pieniądze na mieszkanie? Sprawdź, o czym powinnaś wiedzieć / fot. fotolia

W pewnym wieku ludzie zaczynają planować własną przyszłość, co ma bezpośredni związek z zapewnieniem odpowiedniego lokum na ten cel. Wybierając lokalizację oraz metraż mieszkania można dowiedzieć się, na jaki koszt należy się przygotować. Może to okazać się silnym bodźcem do rozpoczęcia oszczędzania, mając konkretny cel, o wiele łatwiej rozpocząć przygotowania do jego realizacji. Zanim zacznie się oszczędzać warto upewnić się jaka kwota będzie potrzebna oraz kiedy będzie potrzebna. Mając sprecyzowany plan działania należy jeszcze ustalić zasady oraz wybrać najlepszą metodę oszczędzania.

Wybór sposobu oszczędzania

Jedną z ważniejszych kwestii jest wybór miejsca, w którym będą lokowane oszczędności. Rynek finansowy oferuje różnorodne produkty, które przy odpowiednich warunkach, mogą dać zadowalający zysk, niestety równie prawdopodobna może być strata, dlatego zdecydowanie lepiej unikać wszelkich ryzykownych inwestycji. Najbezpieczniejszą formą oszczędzania jest lokata bankowa, którą można założyć praktycznie w każdym banku, warto jednak zwrócić uwagę na bardziej atrakcyjne oferty promocyjne, np. takie, które posiada Idea Bank (www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokaty), i skorzystać na wyższym oprocentowaniu.

Zasady obowiązujące podczas gromadzenia funduszy

Najważniejsza jest systematyczność wpłat, w tym celu należy odkładać zaplanowaną kwotę od razu po tym, jak na konto bankowe wpłynie miesięczne wynagrodzenie. Niedopuszczalne jest też wypłacanie jakichkolwiek sum ze zgromadzonych środków.

Postawienie przed sobą ambitnego planu, jakim jest gromadzenie funduszy na zakup mieszkania, z pewnością jest rozsądnym krokiem. Warto tylko pamiętać o kilku ważnych aspektach, które mogą mieć znaczenie podczas oszczędzania. Choć uzbieranie kwoty, która wystarczy na zakup nieruchomości może pochłonąć wiele lat, to każdy rok oszczędzania pozwoli na zebranie funduszy, które mogą stanowić niezwykle ważny wkład w planowany zakup.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • custom printed selfie frame 4 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More to that Topic: miastokobiet.pl/odkladasz-pieniadze-na-mieszkanie-sprawdz-o-czym-powinnas-wiedziec/ […]

  • 메이저사이트 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More to that Topic: miastokobiet.pl/odkladasz-pieniadze-na-mieszkanie-sprawdz-o-czym-powinnas-wiedziec/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ