Saturday, April 13, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / ODJAZDY 2017: wielki powrót lat 90.!

ODJAZDY 2017: wielki powrót lat 90.!

Legendarne ODJAZDY wracają do Spodka! Zobacz Riverside, Lao Che, Pink Freud oraz Proletaryat na dużej scenie!

Lao Che / fot. Ireneusz Skapski Studio Fotografii FOTIS

Znamy już pełny program reaktywowanego festiwalu ODJAZDY 2017! Już 18 listopada w katowickim Spodku zagrają Riverside, Lao Che, Proletaryat, Pink Freud z gościnnym udziałem legend polskiego punk rocka, a także Tymon Tymański i Krzysztof Trebunia-Tutka. Dołączą do nich najciekawsze młode twarze krajowej sceny alternatywnej: Kurws, Niechęć, Hidden World, Lonker See, Robert Piernikowski i 1988. Szykuje się wieczór wrażeń w klimacie legendarnych imprez sprzed lat!

Z jazzmanami z Pink Freud wystąpią m.in. Robert Brylewski i Tomek Lipiński, którzy współtworzyli pierwszą falę polskiego punka / fot. Damian Kramski

Tegoroczna odsłona ODJAZDÓW to aż jedenaście koncertów na dwóch scenach, z których popłyną bezkompromisowe, mocne dźwięki. Oprócz najciekawszych młodych zespołów, usłyszeć będzie można dobrze znanych, charyzmatycznych artystów i prawdziwe legendy „ostrego“ grania.

Formacja Riverside działa na polskiej scenie od 2001 roku. Ich autorska fuzja rocka progresywnego i metalu podbiła serca fanów na całym świecie. Riverside nagrał 8 albumów studyjnych, z których ostatni, wydany w zeszłym roku „Eye Of The Soundscape”, szczególnie urzekł fanów. Wielowątkowość muzyki Riverside znakomicie wypada na żywo, a ich koncert podczas ODJAZDÓW z pewnością zelektryzuje publiczność.

18 listopada w katowickim Spodku zagra także grupa Lao Che, znana z braku poszanowania dla granic międzygatunkowych. W ich muzyce elektroniczne brzmienia i elementy hip-hopu dopełniają rockowe gitary i funkowe zagrywki. Płocki zespół zasłynął serią koncept albumów, takich jak np. „Powstanie Warszawskie”, „Gusła”, „Gospel” i „Dzieciom”. Ostatnia płyta grupy nawiązuje do twórczości Jana Brzechwy, ale nie jest przeznaczona tylko dla dzieci, co muzycy Lao Che z pewnością udowodnią na koncercie.

Lao Che / fot. Ireneusz Skapski Studio Fotografii FOTIS

Ducha pionierskich koncertów będą podtrzymywać także artyści zaproszeni do udziału w specjalnym koncercie na 10-lecie płyty „Punk Freud”. Z jazzmanami z Pink Freud wystąpią m.in. Robert Brylewski i Tomek Lipiński, którzy współtworzyli pierwszą falę polskiego punka. Piosenki Brygady Kryzys, Izraela, Tiltu i Armii zabrzmią w nowych, odświeżonych wersjach. Niebanalną fuzję muzyki rockowej i ludowej zapewni występ wspólnego projektu Tymona Tymańskiego i Krzysztofa Trebuni-Tutki.

Tymona Tymański i Krzysztof Trebuni-Tutka / fot. Ksenia Pierzchała

Jedną z gwiad festiwalu będzie Proletaryat, obecny na scenie nieprzerwanie od trzydziestu lat. Mimo olbrzymiego doświadczenia, zespół nie stracił dawnego pazura i energii. Głównym znakiem rozpoznawczym pozostają pełne mocy koncerty. Potężne, punkowe uderzenie gitar i szczere, życiowe teksty to recepta na sukces jednej z największych gwiazd polskiego punk rocka. Gdy grają „Hej, Naprzód Marsz“ sale koncertowe drżą w posadach. Na przywróconych ODJAZDACH poczujemy to jeszcze raz.

Tegoroczne koncerty będą zarazem wspomnieniem lat 90-tych oraz wskrzeszeniem kultowego cyklu z muzyką alternatywną i gitarową, który przyciągał do Katowic tysiące fanów z całej Polski, jak również zapoczątkowaniem nowego etapu festiwalu. Zapraszamy do Katowic!

CO: Festiwal ODJAZDY

Riverside PL Lao Che PL Proletaryat PL Pink Freud prezentuje:
Punk Freud feat. Robert Brylewski, Tomek Lipiński, Alek Korecki PL
Tymon Tymański & Krzysztof Trebunia-Tutka: Zbójnickie PL Kurws PL
Niechęć PL Hidden World PL Lonker See PL Piernikowski PL 1988 PL

GDZIE: Katowice
KIEDY: 18.11.2017
BILETY: Cały czas można nabywać wejściówki na to wydarzenie. Bilety w cenie 70 PLN za miejsce na płycie oraz 99 PLN za miejsce siedzące w sektorach dostępne do nabycia na stronie ticketpro.pl oraz w punktach stacjonarnych w sieciach Empik, Media Markt oraz Saturn.

 

 

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • tinder selfie frame 4 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More Info here to that Topic: miastokobiet.pl/odjazdy-2017-wielki-powrot-lat-90/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ