Monday, March 4, 2024
Home / PARTNER MK  / Odchudzanie z dietetykiem

Odchudzanie z dietetykiem

Sama nie radzisz sobie z "byciem fit"? Zgłoś się do profesjonalistów!

Pomoc dietetyka nie musi być droga – dostępne są kody rabatowe

Pomoc dietetyka wcale nie musi być droga – dostępne są kody rabatowe / fot. Unsplash

W ostatnich latach można zauważyć wręcz panującą modę na tzw. „bycie fit”. Gwiazdy estrady, aktorzy i celebryci promują zdrowy tryb życia, uprawianie sportu i ochoczo chwalą się zdjęciami, które eksponują ich wysportowane ciała. I dobrze, bo sport to zdrowie, a zgrabna sylwetka to komfort nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Takie obrazy mogą jednak pogłębiać poczucie kompleksu u osób, które cierpią na nadwagę. Nie ma jednak się co załamywać. Schudnąć może każdy. Kiedy dieta i trening nie przynosi efektów, nie znaczy to, że nie możesz schudnąć. Oznacza to jedynie tyle, że popełniasz błąd. Pomoże ci dietetyk.

 

Koszmar zbędnych kilogramów

Ludzie cierpiący na nadwagę mają zazwyczaj problem z zaakceptowaniem samych siebie. Telewizja i inne media lansują obraz ludzi wysportowanych, szczupłych i pięknych, co powoduje poczucie bycia gorszym, niedoskonałym. Otyłość bywa przyczyną wielu kłopotów psychicznych. Ludzie z nadwagą bardzo często zamykają się w domu, wstydzą się kontaktów z rówieśnikami, nie korzystają z uroków życia. Otyłość to jednak nie tylko brak komfortu psychicznego i kompleksy. To także poważne kłopoty ze zdrowiem, a w niektórych przypadkach także zagrożenie dla życia.

 

Po pierwsze, nadmiar kilogramów, które musi unieść nasze ciało, wpływa niekorzystnie na stan stawów, ścięgien, mięśni i kości, szczególnie zaś kondycji kręgosłupa. Wiąże się to z początkami stanów zwyrodnieniowych, bólami i ograniczeniami ruchliwości naszego ciała.

 

Po drugie, nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje także zwiększoną produkcję złego cholesterolu, co prowadzi do miażdżycy, czyli zatykania naczyń krwionośnych, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia.

 

Po trzecie, tkanka tłuszczowa pokrywa nie tylko ciało z zewnątrz, ale także narządy wewnętrzne, w tym przede wszystkim serce. Stan ten powoduje zaburzenie prawidłowej pracy tego organu. Skutkuje to nadciśnieniem i schorzeniami wieńcowymi.

 

Uciążliwe odchudzanie

 

Większość osób, kiedy zda sobie sprawę ze swojego problemu, podejmuje uporczywą walkę o zrzucenie nadmiaru kilogramów. Nie jest to jednak łatwe. Prawidłowe odchudzanie musi łączyć w sobie aktywność na kilku poziomach. To odpowiednia dieta i trening fizyczny. Często jednak jest tak, że miesiące ciężkiej pracy i głodzenia się, nie przynoszą oczekiwanych efektów. Zazwyczaj wtedy przychodzi zniechęcenie i porzucenie chęci zmiany samego siebie. Tymczasem, brak efektów nie musi oznaczać, że danego organizmu nie da się zmienić. Oznacza to jedynie, że samodzielna próba odchudzania posiada wiele błędów, które należy wyeliminować. Dieta nie polega na głodzeniu się, a na odpowiednim jej zbilansowaniu. Trening również musi być przeprowadzony z głową.

 

Pomoc dietetyka

 

Rola dietetyka w odchudzaniu jest bezcenna. Korzystanie z pomocy specjalisty gwarantuje odniesienie efektu, dlatego warto powierzyć swoje nawyki fachowcowi. Często jednak odstrasza nas cena.

 

Po pierwsze jednak powinniśmy zdać sobie sprawę, że warto jest inwestować w siebie, po drugie zaś, można skorzystać z rozmaitych promocji. Portale takie jak terdeals.com/pl/sklep/430/dr-lifestyle oferują kupony rabatowe, które pozwolą znacznie obniżyć cenę, dzięki czemu pomoc specjalisty dostępna będzie dla każdego, bez względu na rozmiar jego portfela.

 

Dietetyk ułoży dietę, odpowiednio zbilansuje pobieranie energii z pokarmu z rozłożeniem na proporcje dotyczące węglowodanów, tłuszczów i białka. Specjalista wyeliminuje zbędne produkty, które posiadają jedynie puste kalorie, przyczyniające się do tycia, nie dając nic w zamian. Specjalista pomoże skomponować gotowe jadłospisy. Jedynie optymalne zorganizowanie posiłków, ustalenie ich ilości i wielkości, przyczyni się do rozpoczęcia pobierania podczas treningu energii z nadmiarów (czyli tkanki tłuszczowej) i tym samym chudnięcia. Trening również jest ważny. Najważniejszy jest trening aerobowy, czyli taki, podczas, którego do mięśni dostarczany jest tlen (bieganie, rower, pływanie itp.). I w tym aspekcie pomoże dietetyk. Oczywiście, nie podpowie jak technicznie wykonywać ćwiczenia, jak układać ręce podczas biegania itd. Chodzi o to, że np. na podstawie pokonywanego podczas biegu dystansu oraz analizie czasowej, będzie on umiał wyliczyć ilość spalanych kalorii. Na tej podstawie ustali odpowiednią proporcje przyswajania wartości odżywczych z pokarmu. Odchudzanie to nic innego jak matematyka, która opiera się na wyliczeniach indeksu glikemicznego. Odpowiednie wyliczenia, które utrzymają nasz organizm na bilansie ujemnym, a jednocześnie zapewnią, że nie będziemy się głodzili, zawsze osiągną sukces.

 

Pokonaj wymówki

 

Podczas chęci odchudzania, wiele osób rezygnuje z tego procesu stosując rozmaite wymówki. Czasami jest prozaiczne wmawianie sobie, że ciało jest zbyt słabe żeby rozpocząć trening, czasami wmawiamy sobie, że nie potrafimy żyć bez ulubionych niezdrowych potraw, a innym razem wykorzystujemy schorzenia, które rzekomo mają przeszkadzać w odchudzaniu. Prawda jednak jest taka, że schudnąć może każdy. Dietetyk dostępny na stronie Dr Lifestyle współpracuje z osobami cierpiącymi na różne schorzenia. Przeszkody nie stanowią ani problemy z tarczycą, ani uczulenia. Obecnie na rynku istnieje wiele produktów wolnych od alergenów. Profesjonalista bez trudu skomponuje optymalną dietę, wykluczając z niej składniki, które szkodzą uczulonemu organizmowi. Nie ma zatem co szukać wymówek, warto rozpocząć walkę o lepszego siebie pod okiem specjalisty.

 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą NPROFIT, właścicielem marek Świat doznań oraz Terdeals

 Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
3 komentarze
 • Kuuma 27 listopada, 2018

  Najważniejsze to postawić sobie konkretny cel. Nie wystarczy mówić „muszę schudnąć”, ale powiedzieć sobie jasno, np. ” schudnę 4kg”. Ważne, żeby cel był realny do osiągnięcia.

 • Marek 4 listopada, 2019

  Niezle napisany artykuł jednak dodał bym pare ważnych info

 • Ola 17 maja, 2021

  Zgadzam się, że odchudzanie z dietetykiem jest często bardziej skuteczne, niż samodzielne próby, ale pod jednym warunkiem. Dietetyk musi mieć „życiowe” podejście i musi potrafić motywować. Dodatkowo jeżeli chcesz schudnąć, to tak jak napisał ktoś wyżej – istotne jest wyznaczenie sobie celu (realnego celu), zadanie sobie pytanie dlaczego chce schudnąć, dla kogo?
  Pozdrawiam serdecznie.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ