Saturday, June 15, 2024
Home / Kuchnia  / OD ŚNIADANIA DO KOLACJI

OD ŚNIADANIA DO KOLACJI

Nie wiesz gdzie zjeść dobry posiłek i gdzie napić się najlepszej kawy? Aktorka i piosenkarka Ada Fijał podpowiada gdzie są najlepsze miejsca. Zobacz koniecznie!

Aktorka i piosenkarka Ada Fijał podpowiada gdzie są najlepsze miejsca na zjedzenie pysznego posiłku i wypicie najlepszej kawy. Odwiedziła kawiarnię Charlotte, Przegryź Piotra Najsztuba i restaurację Gesslerów U Kucharzy.

Ada Fijał, fot. B.R. Palubeski

Ada Fijał, fot. B.R. Palubeski

Śniadanie po parysku

Na śniadanie polecam Charlotte (Warszawa, pl. Zbawiciela) z kawiarniano-paryską atmosferą, dobrą kawą, pieczywem z konfiturami i francuską muzyką. Jestem aktorką śpiewającą i mam w swoim repertuarze recital z piosenkami Édith Piaf, więc klimat Charlotte jest mi bardzo bliski.

 

Obiad u Najsztuba

Świetne jedzenie jest w Przegryź Piotra Najsztuba (Warszawa, ul. Mokotowska 52). Domowo-sezonowo i ogródkowo latem. Sam Najsztub często dogląda tam kuchni. Polecam krem z selera z oliwą truflową. Niedawno jadłam doskonałą sałatkę ze szparagami. Jest też dobra muzyka, dużo polskich przedwojennych nagrań – słyszałam nawet „Ada, to nie wypada”. Tych, którzy mieli do tej pory kłopot ze znalezieniem wolnego stolika, informuję, że Przegryź właśnie się powiększyło, więc teraz pewnie będzie łatwiej.

 

W restauracji Gesslerów U Kucharzy panuje wyjątkowa atmosfera, a o kolacji można zostać na dłużej, na wieczór przy szampanie

Kolacja z widokiem na kuchnię

Uwielbiam restaurację Gesslerów U Kucharzy (Warszawa, ul. Ossolińskich 7), z jej surowym wystrojem i widokiem na kuchnię, gdzie są przygotowywane potrawy. Restauracja powstała w dawnej kuchni, na zapleczu Hotelu Europejskiego, i panuje tu wyjątkowa atmosfera – jakby czas się zatrzymał i wczoraj, pod rękę z Bodo, wyszła stąd Ordonka. Po kolacji można zostać U Kucharzy na dłużej, na wieczór przy szampanie, bo jest też część kawiarniana z jazzowo-swingującą muzyką na żywo.

 

… ale kawa w Krakowie

Mimo że od kilku lat mieszkam w Warszawie, uwielbiam wracać do Krakowa, dlatego na długie kawiarniane rozmowy polecam Alchemię (Kraków, ul. Estery 5) i Kolory (Kraków, ul. Estery 10) na krakowskim Kazimierzu.

Ada Fijał

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ