Wednesday, February 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Od którego miesiąca można wozić dziecko w spacerówce?

Od którego miesiąca można wozić dziecko w spacerówce?

Mamie również lżej ze spacerówką

Spacerówka

fot. Alexandr Podvalny / Pexels

Zastanawiasz się, w którym momencie przesadzić dziecko z gondoli do spacerówki? To ważna decyzja, której podjęcie może wydawać się przytłaczające, jednak wcale nie musi takie być. Przekonaj się, co decyduje o przesadzeniu bobasa z jednego rodzaju wózka do drugiego. Jeżeli zrozumiesz ten proces, to wybór stanie się dla Ciebie prostym zadaniem

 

Wiek dziecka a decyzja o zmianie wózka na spacerówkę

W celu znalezienia sprawdzonych informacji o dzieciach i tym, co jest dla nich najlepsze, dobrze jest odwiedzić blogi ekspertów. To właśnie mamy z długim stażem, lub producenci wózków, mogą powiedzieć Ci o nich najwięcej, dlatego warto skorzystać z ich porad. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o gondolach czy o spacerówkach, a także o wielu innych sprawach, o których każdy rodzic powinien wiedzieć, poszukaj właśnie takich sprawdzonych źródeł. Na blogu Muuvo dowiesz się kiedy przesadzić dziecko do spacerówki. Znajdziesz tam sprawdzone informacje, które z pewnością pomogą Ci podjąć najlepszą w Twoim przypadku decyzję.
Zazwyczaj dziecko przesadza się z gondoli do spacerówki w okolicach 6 lub 7 miesiąca życia, nie jest to jednak zasada, której trzeba się koniecznie trzymać. W tym okresie jest największa szansa, że Twój maluch będzie tego potrzebował, jednak zdecyduj się na tę zmianę dopiero po zauważeniu, że jest konieczna. Jak się przekonać, że to już pora na spacerówkę?

Rozwój dziecka a wózek

Najważniejszym faktem w przypadku małych dzieci jest to, że nie każde z nich w tym samym momencie będzie potrzebowało tego samego. Dlatego właśnie nie da się podać dokładnego momentu, w którym każdy rodzic powinien porzucić gondolę na rzecz spacerówki. Jest to bardzo indywidualna sprawa, do której trzeba mieć również indywidualne podejście. Warto skupić się jedynie na własnym maluszku i na jego potrzebach w celu ustalenia, kiedy przyda się spacerówka. To właśnie obserwując swoją pociechę i jej rozwój, możesz w łatwy sposób zauważyć, czy wciąż najlepiej nadaje się w Twoim przypadku gondola, czy spacerówka.

Moment, w którym bobas nie mieści się już w gondoli, lub potrafi sam siedzieć, to wyznacznik, że ten rodzaj wózka już nie jest dla niego idealną opcją. Właśnie w takich przypadkach zmień wózek na spacerówkę — będzie to dużo wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie dla Twojej pociechy. Przed zauważeniem jednej z tych rzeczy, nie warto się nawet nad tym zastanawiać.

Spacerówka ‒ ostatnie wskazówki

W pewnym momencie dziecko musi być wożone w spacerówce, a nie gondoli, i podjęcie tej decyzji zależy od kilku czynników. Po pierwsze warto zwracać uwagę na rozwój Twojej pociechy. Jeśli Twoje dziecko umie samo siedzieć, lub jest już za duże na gondolę, przerzuć się na spacerówkę. Poza tym skorzystaj z porad ekspertów w tej sprawie, a na pewno się nie pomylisz i wszystko zrobisz na czas. Większość bobasów przestaje korzystać z gondoli w okolicach 6 miesiąca życia, wtedy warto zacząć zwracać szczególną uwagę na ich wygodę w gondoli i w odpowiednim momencie przesadzić dziecko do spacerówki.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ