Saturday, February 24, 2024
Home / Inne  / Mamy 10 lat!  / Od 10 lat mówimy „Jestem z Miasta Kobiet”

Od 10 lat mówimy „Jestem z Miasta Kobiet”

Obchodzimy 10 urodziny, zobaczcie jak to wszystko się zaczęło

Magazyn „Miasto Kobiet”, który właśnie obchodzi 10. urodziny, jest fenomenem na polskim rynku prasy. Ukazuje się nieprzerwanie przez 10 lat, od początku jest w rękach tego samego, polskiego wydawcy i ciągle w formie papierowej. Oprócz ekskluzywnych wywiadów i sesji zdjęciowych z gwiazdami dwumiesięcznik wyróżnia zaangażowana treść – pokazywanie na swoich łamach sylwetek kobiet sukcesu, artystek, biznesmenek czy aktywistek, mających wpływ na życie i styl miasta, w którym mieszkają.

urodziny MK grafika rotator

 

Do tej pory ukazało się 60 numerów „Miasta Kobiet”, w Internecie prężnie działa strona www.miastokobiet.pl, notująca prawie 200 tys. odwiedzających miesięcznie.

Nie stoi za nami żadne duże wydawnictwo, dom mediowy ani sponsor, to gazeta, która z założenia miała być i jest niezależna. Chcemy być blisko kobiet w największych miastach Polski, pokazujemy inicjatywy, które nie mają szans trafić do największych kolorowych tytułów – mówi Aneta Pondo, redaktor naczelna i założycielka pisma.

Czasopismo, utrzymujące się z reklam, początkowo było bezpłatne. Od trzech lat, jest również dostępne w całej Polsce w sieci Empik, w cenie 4,90 zł. Jego nakład to 12 tys. egzemplarzy, objętość 100 stron.

MIASTO KOBIET ISTNIEJE PONAD GRANICAMI

Gdy zakładałam „Miasto Kobiet”, wówczas jeszcze tylko o zasięgu krakowskim, magazyn miał zaledwie 20 stron. Dziś to ponadstustronicowy magazyn z własnymi sesjami zdjęciowymi, ekskluzywnymi wywiadami, odważnymi tematami dla aktywnych i otwartych kobiet oraz prężnie działający ogólnopolski portal internetowy www.miastokobiet.pl – mówi redaktor naczelna pisma Aneta Pondo. – Teraz Miasto Kobiet to nie tylko medium, to miejsce! Wirtualne miasto położone ponad granicami Krakowa i Warszawy, w którym mieszkają ambitni, pewni siebie ludzie, lubiący o siebie dbać i ciągle się rozwijać – dodaje.

Przez ostatnią dekadę na łamach magazynu gościły najważniejsze gwiazdy kina, estrady, mody czy literatury, m. in. Kora, Agnieszka Chylińska, Anita Lipnicka, Katarzyna Nosowska, Kayah, Monika Brodka, Justyna Steczkowska, Edyta Górniak, Joanna Bator, Izabela Sowa, Ilona Felicjańska, Joanna Kulig, Andrzej Chyra, Sebastian Karpiel-Bułecka, Grzegorz Turnau i inni.

Ale nie tylko gwiazdy są naszymi bohaterami. – Jak żadne inne pismo lifestylowe w kraju jesteśmy blisko lokalnych bohaterek, siłaczek, które choć mało znane, robią wielkie rzeczy w swoich społecznościach. To biznesmenki, psycholożki, nauczycielki, lekarki, trenerki czy stylistki. Wspieramy kobiety, które są aktywne niezależnie od wieku i sprawowanej funkcji – mówi Aneta Pondo. – To najpiękniejsza część naszej pracy, bo to co piszemy naprawdę bardzo pomaga ludziom. Dostaję dużo maili od kobiet, które po przeczytaniu naszego magazynu zmieniły swoje życie, założyły firmę, zakończyły toksyczny związek czy zaczęły uprawiać sport – dodaje naczelna i już zapowiada, że przed redakcją kolejne co najmniej dziesięć pracowitych lat. W końcu jest jeszcze sporo do zrobienia.

HONOROWE OBYWATELSTWO I KLUCZE DO BRAM MIASTA KOBIET

Z okazji dziesięciolecia istnienia magazynu planowana jest uroczysta gala, która 28 października odbędzie się w Krakowie, w nowootwartym Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka. W jej trakcie rozdane zostaną prestiżowe nagrody, wyłonione w drodze internetowego plebiscytu Honorowe Obywatelstwa Miasta Kobiet. Nasi użytkownicy spośród pięćdziesięciu kandydatów zgłoszonych w dziesięciu kategoriach, wybierają tych, którzy ich zdaniem w Mieście Kobiet najlepiej reprezentują wartości związane z kulturą i modą, urodą, życiem społecznym czy kulinariami.

Imprezę uświetni koncert Grzegorza Turnaua i pokazy mody, a zgromadzeni goście będą mieli okazję poznać zarówno twórców i dziennikarzy magazynu, jak i nawiązać kontaktu z ludźmi z branży oraz zdobyć cenne nagrody.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ