Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Oczyszczanie skóry: jakie kosmetyki przydadzą Ci się na wiosnę?

Oczyszczanie skóry: jakie kosmetyki przydadzą Ci się na wiosnę?

Od czego zacząć przedwiosenne pielęgnacyjne porządki?

Pielęgnacja skóry

fot. Pexels

Nie ulega wątpliwości, że oczyszczona skóra lepiej wchłania składniki aktywne. Wiosną szczególnie więc warto do swojej pielęgnacji włączyć produkty, które pozwolą zadbać o czystą i przygotowaną do kolejnych etapów pielęgnacji skórę

 

Oczyszczające kosmetyki na wiosnę

Wiosną warto zregenerować skórę i głęboko ją oczyścić, dzięki czemu będzie ona jeszcze lepiej reagować na składniki aktywne zawarte w serum, kremie, maseczce itd. Warto jednak pamiętać, że o koloryt skóry, promienny wygląd, brak niedoskonałości walczymy każdego dnia, dbając o odpowiednio dobrane oczyszczanie. Zanim zaczniemy poszukiwania świetnego peelingu lub delikatnych toników złuszczających, warto uważnie przyjrzeć się, czym zmywamy makijaż i usuwamy codzienne zanieczyszczenia.

 

Przychodzi taki moment, kiedy żel oczyszczający stosowany od wielu lat przestaje się sprawdzać. Do pielęgnacji skóry bardzo często dobrym wyborem jest delikatna emulsja myjąca. To świetny wybór dla wszystkich, którym zależy na oczyszczeniu skóry bez efektu ściągnięcia. Równowagę może pomóc zachować również dobrze dobrany żel do mycia z minerałami wyrównującymi pH skóry. Dla osób, którym zależy na nieco silniejszym codziennym oczyszczaniu, rekomenduje się delikatny peeling enzymatyczny, który nie powoduje podrażnień, a pozwala przywrócić skórze uczucie czystości.

Jak zadbać o promienny wygląd

Jeśli chcesz ochronić nie przed działaniem wolnych rodników, odpowiednio nawilżyć skórę, zadbać o jej kondycję, koniecznie sięgnij po kosmetyki złuszczające. Wiosenne oczyszczanie warto wykonać z pomocą peelingów. Tutaj jednak trzeba być bardzo uważnym i sięgać po rodzaj kosmetyku dopasowany do skóry. Skóra normalna i mieszana może dobrze reagować na peelingi grubo- lub drobnoziarniste, natomiast w przypadku cer trądzikowych, z silną skłonnością do pojawiania się niedoskonałości, a także cer wrażliwych i suchych, nie jest to najlepszy wybór. W takim przypadku warto jednak sięgnąć przede wszystkim do peelingi enzymatyczne. Różnią się one od tych przeznaczonych do codziennej pielęgnacji siłą działania, wykonuje się je raz w tygodniu, natomiast pozwalają głęboko oczyścić skórę, odblokować pory, jednocześnie nie podrażniając skóry.

Co dobrze oczyszcza i odżywia skórę?

Jednym z najpopularniejszych obecnie produktów do oczyszczania twarzy są peelingi kwasowe. Jeszcze do niedawna tego typu pielęgnację i oczyszczanie można było wykonać właściwie wyłącznie w salonie kosmetycznym, dzisiaj na półkach drogeryjnych, np. w Magnuspharm pojawiają się peelingi z kwasami w bezpiecznym stężeniu umożliwiającym domową pielęgnację. Peeling tego typu nie tylko oczyszcza skórę, lecz także przygotowuje ją do dogłębnego nawilżenia, redukuje niedoskonałości, przywraca promienny wygląd.
Doskonałym uzupełnieniem tego typu kuracji są różnego rodzaju toniki złuszczające (które także często zawierają niewielkie ilości odpowiednio dobranych kwasów). Dają one delikatny efekt odświeżenia, a jednocześnie normalizują skórę po pierwszym etapie oczyszczania, jeszcze lepiej przygotowując ją do kolejnych kroków pielęgnacyjnych.

Warto zadbać o to, co nawilża skórę i ją zabezpiecza

Oczyszczanie skóry to jednak jeszcze nie wszystko. Warto pamiętać, że niezależnie od tego, jakie naturalne kosmetyki czy dermo kosmetyki wybierasz do oczyszczania twarzy, jeśli stosujesz kwasy i mocniej działające produkty, zawsze musisz nakładać na twarz filtr. Promienie słoneczne są bezlitosne i mogą przyczyniać się do powstawania m.in. przebarwień. Dlatego oprócz kremu i serum do późniejszych etapów pielęgnacji przed wyjściem na zewnątrz, dołączyć powinien filtr przeciwsłoneczny.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ