Tuesday, March 5, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Oczy zwierciadłem duszy

Oczy zwierciadłem duszy

Analizę czy tak jest istotnie pozostawmy poetom, a same raczej skupmy się na niezaprzeczalnym fakcie, że są na pewno zwierciadłem wieku. Cienie pod oczami, opuchlizna i szczególnie tzw. „kurze łapki” to coś, czego żadna z

Oczy zwierciadłem duszy

Oczy zwierciadłem duszy / fot. fotolia

Analizę czy tak jest istotnie pozostawmy poetom, a same raczej skupmy się na niezaprzeczalnym fakcie, że są na pewno zwierciadłem wieku. Cienie pod oczami, opuchlizna i szczególnie tzw. „kurze łapki” to coś, czego żadna z nas nie chce zauważyć spoglądając rano w lustro. Te okropności nie dość, że potrafią dodać nam lat, to jeszcze spowodować, że wyglądamy smutno i niezbyt zdrowo.

Oczy zwierciadłem duszy

Oczy zwierciadłem duszy / fot. fotolia

Nic nie ukryjesz

Cienka, wrażliwa skóra wokół oczu wyjawi wszystkie nasze grzeszki – przepłakaną lub nieprzespaną noc, zbyt długą pracę przy komputerze i niewłaściwą pielęgnację. Będzie jeszcze gorzej, jeśli okolice oczu zostaną pozostawione same sobie, ponieważ tylko dzięki naszym działaniom ta skóra, która jest pozbawiona gruczołów łojowych i posiada niewielką ilość kolagenu i elastyny, może zachować młody oraz zdrowy wygląd.

ABC pielęgnacji

Pierwsze zmarszczki mogą się pojawić już u dwudziestolatek, a to oznacza, że żadna z nas nie jest bezpieczna. Imprezowanie i niedosypianie też nie pomogą. Dlatego właśnie punktem pierwszym odpowiedniej pielęgnacji okolic oczu, która pozwoli zachować nam młodość i nieco oszukać czas jest przede wszystkim sen. Porządny wypoczynek o długości dokładnie takiej, jakiej potrzebuje nasz organizm jest dobry dla całego naszego ciała. Niestety, spora część osób nie może sobie pozwolić na taki luksus, gdyż jeszcze nikt nie wymyślił sposobu wydłużenia doby. Efektem niedospania są opuchnięte i podkrążone oczy, lecz spokojnie, na to też są sposoby.

Krem i lód

Lekarstwem na opuchliznę jest przyłożenie do oczu kostek lodu lub zmrożonych łyżeczek. Chodzi o obkurczenie naczyń krwionośnych i „obudzenie” oczu. Niektóre kremy pod oczy mają te same właściwości – na przykład Garnier NutriDermist, który dzięki zawartości kofeiny pobudza krążenie – lecz znacznie częściej ich celem jest nawilżenie i wygładzenie powiek oraz usunięcie sińców pod oczami.

Bez taryfy ulgowej

Nawet jeśli jesteś młoda, powinnaś zaopatrzyć się w jakiś pielęgnacyjny krem do okolic oczu. Dlaczego? Bo tylko utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia i ochrony tych wrażliwych okolic sprawi, że w przyszłości ewentualne zmarszczki będą mniejsze i pojawią się później. A przecież milej jest, gdy inni ludzie są przekonani, że mamy mniej lat niż wskazuje na to metryka.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 메이저사이트 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Information on that Topic: miastokobiet.pl/oczy-zwierciadlem-duszy/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ