Friday, April 19, 2024
Home / Moda  / Biżuteria  / Ochronić piękno natury

Ochronić piękno natury

Zegarki z pazurem

zegarek seiko

fot. materiał Partnera

Morze, góry lodowe, niezawodność i wytrzymałość. Seiko Prospex powraca do swoich polarnych korzeni, jednocześnie wspierając ochronę morskiego ekosystemu

 

Reputacja Seiko jako niezawodnych i trwałych zegarków dla nurków ukształtowała się w latach 60. i 70. XX wieku, kiedy były wybierane przez badaczy podczas wypraw na bieguny. W międzyczasie zaszło wiele zmian dotyczących klimatu. Zanieczyszczenie powietrza i wody jest na tyle duże, że bez wprowadzenia zmian nasza planeta szybko ulegnie degradacji. Seiko Prospex wspiera różne działania na rzecz ochrony mórz poprzez swoją inicjatywę Save the Ocean. Z dumą sponsoruje prace światowej społeczności nurkowej PADI, mające na celu usuwanie zanieczyszczeń morskich i przywracanie równowagi morskiego ekosystemu. Poznaj reinterpretację trzech legendarnych zegarków typu diver, które przeniosą Cię w podwodny świat oceanicznych głębin. Dostępne w bardzo ograniczonej ilości w wybranych salonach Time Trend oraz online.

Podejmij wyzwanie

Seiko Prospex oferuje kolekcję zegarków dla miłośników sportu i poszukiwaczy przygód zarówno w wodzie, na niebie, jak i na lądzie. Przy tym nieustannie dąży do zapewnienia coraz większej niezawodności i bezpieczeństwa zarówno nurkom zawodowym, jak i rekreacyjnym. Dziś przedstawia reinterpretację legendarnych modeli z lat 60 i 70-tych. Trzy modele utrzymane w klimacie wprost z Arktyki i Antarktydy. Góry lodowe, pływające kry, głębia i kolory od jasnego po ciemny niebieski. Limitowana wersja zegarków, które urzekają nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim niezawodnością i wodoszczelnością aż do 200m.

Polarne lodowce

seiko

fot. materiał Partnera

Moc i piękno polarnych lodowców są doskonale uchwycone w tarczach wszystkich trzech modeli zegarków z linii Prospex Save The Ocean. Model SPB297 z ciemnoniebieskim cyferblatem oparty jest na pierwszym zegarku nurkowym Seiko z 1965 roku, który dowiódł swojej niezawodności. Był używany przez członków Japońskiej Ekspedycji Badawczej Antarktyki w latach 1966-1969.

Rekordowa głębokość

seiko

fot. materiał Partnera

Jasnoniebieska tarcza i ciemniejsza niebieska luneta uświetniają nową interpretację przełomowego zegarka dla nurków z 1968 roku, który był pierwszym zegarkiem Seiko z 300-metrowym wodoszczelnością i automatycznym mechanizmem. Kolory cyferblatu modelu SPB299 przywodzą na myśl wspaniały krajobraz Antarktydy.

Niezawodny kompan

seiko

fot. materiał Partnera

Biała tarcza modelu SPB301 jest zamknięta w tej samej charakterystycznej kopercie, co klasyk z 1970 roku. Udowodniła swoją siłę i wytrzymałość, gdy była noszona przez japońskiego poszukiwacza przygód Naomi Uemura w latach 1974-1976, kiedy pokonał samotny bieg psich zaprzęgów z Grenlandii na Alaskę na odległość 12 500 km. Biała tarcza w modelu SPB 301 odwzorowuje widoki, jakie spotkasz nad Oceanem Arktycznym.

 

Wszystkie trzy modele są wyposażone w automatyczny mechanizm kaliber 6R35. Zawieszone na bransolecie ze stali szlachetnej z potrójnym zapięciem. Zakręcana koronka i dekiel to już standard w tak wysoko profilowanych zegarkach typu diver. Wskazówki i indeksy zostały pokryte warstwą LumiBrite, co pozwala na bezproblemowy odczyt czasu w ciemnościach. Szkło szafirowe jest odporne na zarysowania i doskonale chroni tarczę. Sygnatura „Diver’s 200m” wskazuje na charakter zegarka.

 

Zegarki Seiko Prospex z kolekcji Save The Ocean znajdziesz w wybranych salonach Time trend oraz online na stronie timetrend.pl.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ