Thursday, May 30, 2024
Home / Styl życia  / Sport  / Aktywności  / Obwisłe ramiona, czyli jak pozbyć się pelikanów?

Obwisłe ramiona, czyli jak pozbyć się pelikanów?

Czy laserowa liposukcja ramion to jedyne wyjście?

Obwisłe ramiona - przed i po

Obwisłe ramiona to inaczej pelikany, motylki czy nietoperze / fot. Adobe Stock

W programach treningowych Ewy Chodakowskiej czy Anny Lewandowskiej ćwiczenia na smukłe ramiona to nic nowego. Motylki, pelikany, falbanki, nietoperze, czy po prostu obwisłe ramiona, dotyczą głównie kobiet i wiele z nich najchętniej by się ich pozbyło… Czy ćwiczenia polecane przez polskie trenerki wystarczą, aby się ich pozbyć? Sprawdź, jakie są skuteczne sposoby na obwisłe ramiona

 

Obwisłe ramiona – jak z nimi walczyć? Poznaj sprawdzone sposoby na ujędrnienie obwisłych ramion!

Jak zlikwidować pelikany na ramionach – za pomocą ćwiczeń, specjalnych kremów, a może konieczny jest zabieg w klinice medycyny estetycznej?

Na początku spróbuj ćwiczeń. Skup się na wzmocnieniu tylnych mięśni ramion, czyli tricepsów. Pomocne mogą okazać się ciężarki – nie przesadzaj jednak na początku z obciążeniem! Dobry sposób na zwalczanie obwisłych ramion to wsparcie treningów odpowiednimi preparatami, wspierającymi elastyczność skóry.

Jak jeszcze ujędrnić obwisłe ramiona, jeśli ćwiczenia nie pomagają? Wtedy warto przemyśleć zabieg medycyny estetycznej, na przykład liposukcję ramion.

 

Zobacz też: Smukłe ramiona – 5 metod na to, by usunąć pelikany (ramiona z obwisłą skórą)

 

Pelikany – skąd się biorą?

Przyczyny pelikanów mogą być różne. Obwisłe ramiona u starszych osób to naturalny efekt utraty elastyczności skóry. Wraz z wiekiem spada produkcja kolagenu, odpowiedzialnego za jej jędrność. Odpowiedzialnym za motylki może być nadmiar tkanki tłuszczowej w tym obszarze. Z kolei obwisłe ramiona po odchudzaniu pojawiają się, kiedy utrata wagi była bardzo duża lub gwałtowna, ponieważ skóra nie ma czasu wrócić do stanu pierwotnego. To samo dzieje się przy utracie masy mięśniowej – skóra na ramionach jest zbyt rozciągnięta i zaczyna obwisać.

Kobiety przybijające sobie piątkę w trakcie robienia pompek na obwisłe ramiona

Motylki możesz zlikwidować za pomocą ćwiczeń / fot. Bruce Mars / Unsplash

Ćwiczenia na obwisłe ramiona (pelikany)

Trening poprawiający elastyczność ramion możesz wykonać w domu. Jakie ćwiczenia na falbanki są najskuteczniejsze?

Ćwiczenia rozciągające i rozgrzewka

Rozgrzewka przed treningiem jest niezwykle ważna, żeby niepotrzebnie nie narażać się na kontuzje. Wykonuj proste, powolne i dokładne ruchy. Możesz zrobić kilka kółek ramionami, a następnie otwierać je do boków i zamykać, jakbyś kogoś przytulała. Pamiętaj, aby już podczas rozgrzewki utrzymywać prosty kręgosłup. Podwiń też delikatnie miednicę do przodu i spróbuj napiąć brzuch.

Ćwiczenia na obwisłe ramiona ze skakanką

To proste i – mogłoby się wydawać – dziecinne ćwiczenie, które doskonale wzmocni twoje ramiona. Im dłużej i wyżej podskakujesz, tym lepsze efekty osiągasz. Przy okazji skakanka to świetne ćwiczenie kardio, które wyszczupla całe ciało.

Pompki i podnoszenie ciężarów

Pompki to wymagające, ale niezwykle efektowne ćwiczenie wzmacniające i poprawiające jędrność ramion. Na początku możesz je wykonywać opierając na macie łokcie. Z czasem spróbuj wyprostować ręce i zejść do pompki. Rób od 2 do 4 serii po 8-10 powtórzeń, a pomiędzy seriami odpoczywaj ok. 30 sekund.

Jeżeli masz w domu ciężarki, nie bój się ich użyć! Dobrze sprawdzą się też półtoralitrowe butelki z wodą. Przykładowe ćwiczenia, jakie możesz wykonać to: wyprost rąk za głową, schodzenie do przysiadu z ciężarkami, wymachy rękami do boku.

Ćwiczenia na pelikany na ramionach w pozycji mostka

Aby ułożyć się w pozycji mostka, połóż się na macie, zegnij nogi w kolanach i odłóż stopy krok za pośladkami. Unieś miednicę i napnij mięśnie ud. Postaraj się utrzymać kąt prosty w kolanie. W tej pozycji pracuje całe ciało – nogi, brzuch, pośladki. Jeśli chcesz dodatkowo skupić się na ramionach – podnoś je do góry i opuszczaj.

 

Ćwiczenia na obwisłe ramiona z hantlami – sprawdź polecane propozycje!

Ćwiczenia z hantlami na obwisłe ramiona nie tylko ujędrnią skórę, ale także wzmocnią mięśnie i poprawią siłę. Nie bój się, że obciążenie nada ci atletycznego wyglądu. Niewielki ciężar ukształtuje, a nawet wyszczupli twoje ramiona. W Internecie znajdziesz ćwiczenia z ciężarkami na obwisłe ramiona. Zobacz przykładowe programy treningowe:

Fit Lovers – Dziesięciominutowy trening na smukłe i silne ramiona

Kasia Dziurska – Trening na silne ramiona w domu

 

Ćwiczenia bez hantli na pelikany – zrób to w domu!

Ćwiczenia na obwisłe ramiona bez hantli mogą być równie skuteczne, jak te z obciążeniem. Pajacyki, kręcenie kółek czy pompki to proste ćwiczenia na pelikany, które zachwycą cię efektami. Sprawdź nasze propozycje, które zajmą ci zaledwie parę minut:

Ola Żelazo – Turbo ramiona w 5 minut

Trening fitness – Pięciominutowy trening na smukłe ramiona

Ćwiczenia na obwisłe ramiona w domu staraj się wykonywać przynajmniej 3 razy w tygodniu – regularność to klucz do sukcesu!

 

Kremy i zabiegi na obwisłe ramiona – czy warto w nie inwestować?

Czy krem na obwisłe ramiona naprawdę jest skuteczny? Zanim zainwestujesz w drogi kosmetyk, spróbuj tanich i skutecznych domowych sposobów. Maseczkę aloesową przygotujesz, miksując miąższ aloesu lub żel aloesowy z olejkiem z mięty pieprzowej i sokiem z cytryny. Na obwisłe ramiona pomoże ci też niezawodna maseczka z białek jaj. Wystarczy, że ubijesz 2-3 białka na sztywną pianę i nałożysz na zwiotczałe miejsca. Pomocny w walce z motylkami jest również olejek gorczycowy – wystarczy, że będziesz używała go dwa razy w tygodniu.

Zabiegi na obwisłe ramiona mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób, które próbowały ćwiczeń i kosmetyków, ale nie doczekały się upragnionych rezultatów. Nadmiaru tkanek można się pozbyć przez laserową liposukcję ramion. Pozwala ona na usunięcie tkanki tłuszczowej i powoduje napinanie powięzi, odpowiedzialnej za wygląd skóry na ramionach. Niestety nie jest to tania inwestycja – cena takiego zabiegu może wynosić od 4 do 8 tysięcy złotych.

Laura Nowakowska

Dziennikarka, miłośniczka psów, języka i kultury skandynawskiej.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ