Wednesday, July 24, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Obudź skórę na wiosnę

Obudź skórę na wiosnę

Jakiej pielęgnacji potrzebuje skóra po zimie? Zapytaliśmy o to eksperta

Wiosną budzimy się do życia po długiej i mroźnej zimie. Robimy porządki, również urodowe. Niestety zmiany temperatur, niesprzyjające czynniki zewnętrzne i przerwa w pielęgnacji niekorzystnie odbijają się na naszej skórze. Stała się przesuszona, pojawiły się zmarszczki, nie wygląda zdrowo i witalnie. Jakiej pielęgnacji potrzebuje, pytamy dr Romę Zielińską z Krakowskiego gabinetu Magnopere, która od kilkunastu lat zajmuje się medycyną estetyczną

Wiosna, to czas na urodowe porządki / fot. Materiały prasowe

Wiosna, to czas na urodowe porządki / fot. Materiały prasowe

W jaki sposób możemy przywrócić skórze jędrność i ładny wygląd?

dr Roma Zielińska: Wiosenna rewitalizacja to stały punkt zabiegów, które corocznie polecam moim pacjentkom.zimowy okres mocno odbija się na kondycji naszej skóry, przez co często wyglądamy na zmęczone, niewyspane. Skóra potrzebuje odżywienia najlepszym składnikiem, jakim jest kwas hialuronowy. Występuje on naturalnie w naszej skórze, odpowiadając za jej jędrność, elastyczność, gładkość. Z upływem czasu jego ilość maleje, przez co na skórze pojawia się wiotkość i zmarszczki. Podobnie się dzieje w przypadku niekorzystnych czynników zewnętrznych. Na szczęście mamy na to cudowne panaceum – kwas hialuronowy w postaci iniekcji. Jego aplikacja bezpośrednio w skórę natychmiast przywraca jej prawidłowy hydrobalans. Niezastąpiona do tego jest linia Restylane Skinboosters, zawierająca stabilizowany kwas hialuronowy.

Jak wygląda zabieg?

dr Roma Zielińska: Procedura podania kwasu hialuronowego trwa ok. 40 minut (łącznie z wcześniejszym znieczuleniem) i właściwie nie wymaga żadnego przygotowania. Gotowy preparat podaję punktowo w obszary wymagające szczególnego nawilżenia, nie zapominając o skórze szyi i dekoltu, która też się przecież starzeje. Po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności, bo nawet jeśli zdarzy się siniak (możliwy przy każdej iniekcji), to jest on niewielki, łatwy do kamuflażu i w ciągu 2-3 dni znika. Cykl wiosennego kondycjonowania skóry obejmuje trzy zabiegi w odstępie średnio 4 tygodni.

Jakich efektów możemy oczekiwać?

dr Roma Zielińska: Stosowany przeze mnie preparat posiada niezwykłe właściwości: nie tylko nawilża, poprawia strukturę i elastyczność skóry, lecz również ją odbudowuje. Rekonstruuje zniszczone włókna kolagenowe i stymuluje skórę do produkcji nowych włókien, dzięki czemu efekty utrzymują się przez dłuższy czas. Seria zabiegów przywraca skórze blask i sprężystość, a twarz nabiera świeżego i młodego wyglądu. Warto podkreślić, że preparat doskonale sprawdza się we wszystkich okolicach wymagających nawilżenia.

Czy to jedyny zabieg wzmacniający skórę?

dr Roma Zielińska: Drugim zabiegiem, który stosuję uzupełniająco z Restylane na być jej „za dużo” i obwisa, przez co wyglądamy na starsze i zmęczone. Mało tego, jej nadmiar gromadzi się w okolicach konturu twarzy w postaci nielubianych przez pacjentki „chomików”. Podanie Linerase sprawi, że skóra stanie się jędrna i bardziej napięta, a twarz młodsza. Niektóre pacjentki porównują ten zabieg nawet do liftingu.

Kiedy widoczne są rezultaty zabiegu?

dr Roma Zielińska: W przypadku Linerase najlepsze efekty obserwuję, stosując preparat trzy razy w odstępach czterotygodniowych. Oczywiście terapię dopasowuję do kondycji skóry pacjenta i rezultatów, jakie zamierzamy osiągnąć. Moje pacjentki chwalą sobie tę terapię, gdyż efekty narastają stopniowo – pierwsze widoczne są po 7-14 dniach, a optymalne po 4-6 tygodniach. Gęstsza, sprężysta i jędrna skóra przez 12-18 miesięcy to niewątpliwe profity tej kuracji. Wiosną zadbajmy nie tylko o porządki w naszych szafach i domach; zadbajmy o siebie – o naszą skórę, nasz wygląd, nasze samopoczucie.

 

dr Roma Zielińska - Specjalista Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii / fot. Materiały prasowe

dr Roma Zielińska – Specjalista Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii / fot. Materiały prasowe

Dr Roma Zielińska -Specjalista Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii od kilkunastu
lat z pasją holistycznie opiekuje się pacjentami i bezpiecznie przeprowadza ich przez
zagadnienia medycyny Anty-Aging.

Magnopere Medycyna Estetyczna, Wislane Tarasy, ul. Grzegórzecka 67d/102, Kraków

tel. 509 604 440, www.magnopere.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ