DO’s & DON’Ts: O sztuce dawania i przyjmowania prezentów
Jak zareagować, kiedy otrzymany prezent nie jest trafiony?

DO's & DON'T czyli sztuka dawania prezentów / fot. Jakob Owens / Unsplash
Czy trzeba wydać fortunę, by zobaczyć uśmiech na twarzy bliskich? Jak zareagować, kiedy otrzymany prezent nie jest trafiony? Czym się kierować przy wyborze podarku? Dobrze się przygotuj na bożonarodzeniowe, zakupowe szaleństwo, bo dawanie prezentów to też sztuka
Krok 1. Personalizacja prezentu
Prezent jest wyrazem zażyłości, dlatego przy jego wyborze zapomnijmy o własnych upodobaniach, a skupmy się na guście osoby, którą zamierzamy obdarować. Aby prezent był „strzałem w dziesiątkę”, poddajmy analizie bliską osobę. Zastanówmy się, co lubi, jakie książki czyta, jakiej muzyki słucha, co sprawia jej radość. Jest fanem herbaty? Jeśli tak, to może warto zajrzeć do specjalistycznego sklepu i wybrać torebkę rzadkiego gatunku?
Sprawdź: Pomysły na prezenty – 100 pomysłów, które zadowolą wymagających
Krok 2. Pomysł ważniejszy od pieniędzy
Trafiony prezent wcale nie musi być drogi. Wystarczy dobry pomysł. Własnoręcznie wykonany upominek może sprawić większą radość, niż kupno ekskluzywnej torebki czy drogiej broszki. Bliskiej osobie możemy zatem podarować butelkę domowej nalewki, szal zrobiony na drutach lub album wypełniony rodzinnymi zdjęciami.
Krok 3. Czego unikać?
Najbardziej nietaktownym rozwiązaniem jest podarowanie koperty z pieniędzmi. Takim gestem możemy niechcący urazić drugą osobę. Z listy potencjalnych prezentów wykreślmy również zwierzęta. Posiadanie żywego stworzenia to zbyt duża odpowiedzialność i nie da się go – jeśli pomysł okazał się nietrafiony – odłożyć na półkę i zapomnieć. W przypadku dzieci dużo lepiej niż słodycze (szczególnie jeśli nie wiemy, czy rodzice pozwalają je jeść), sprawdzają się puzzle, gry planszowe czy domino.
Krok 4. Szata zdobi prezent
Opakowanie jest równie ważne jak sam prezent. Nawet najpiękniejszy i najpraktyczniejszy upominek traci swój urok, jeśli zapakujemy go w stary karton lub podniszczoną torebkę. Dobrym pomysłem jest elegancko wyściełane pudełeczko. Do podarunku możemy również dołączyć krótką adnotację. Kilka ciepłych słów lub adekwatny cytat dostarczą obdarowanej osobie wiele radości.
Zobacz też: Jak zapakować prezent – 5 szybkich sposobów
Krok 5. Co, jeśli prezent nietrafiony?
Prezenty powinno się rozpakowywać przy ofiarodawcy. Jest to szczególnie kłopotliwe, kiedy okazuje się, że upominek nie jest trafiony. Mimo wszystko, wypada ukryć rozczarowanie i podziękować za miły gest. Doceńmy starania drugiej osoby, jednak unikajmy pochwał. Po co się narażać na podobne prezenty w przyszłości?
Paulina Krawiec
Filippa 6 grudnia, 2018
Polecam kupować coś co nie jest tylko drogie ale coś co będzie świadczylo, ze nieco przyłożyliłśmy się do zaprojektowania dla danej osoby prezentu. To jest własnie najważniejsze 🙂
Sama w tym roku zamawiałam prezenty dla rodziny na tej stronie:
https://www.megakoszulki.pl
Mianowicie zamowiłam dla nich koszulki oraz kubeczki z napisami. Zależalo mi aby kazdy prezent był zupełnie inny. No i właśnie – spersonifikowany!
pasar poker 5 stycznia, 2020
… [Trackback]
[…] Read More here on that Topic: miastokobiet.pl/o-sztuce-dawania-i-przyjmowania-prezentow/ […]