Saturday, June 22, 2024
Home / Kultura  / A gdyby tak zacząć wszystko od nowa…

A gdyby tak zacząć wszystko od nowa…

Czy kiedykolwiek myślałaś o tym, żeby rzucić wszystkie obowiązki, zmienić nazwisko i rozpocząć nowe życie?

Czy kiedykolwiek myślałaś o tym, żeby rzucić wszystkie obowiązki, zmienić nazwisko i rozpocząć nowe życie? Taką decyzję podjęła Emily , bohaterka książki „O krok za daleko” Tiny Seskis. Za swoją ucieczkę zapłaciła wyjątkowo wysoką cenę…

O krok za daleko

Emily Coleman ma wszystko, o czym tylko może marzyć kobieta – szczęśliwe małżeństwo i przystojnego męża, uroczego synka, piękny dom. Pewnego ranka wstaje i jak gdyby nigdy nic porzuca swoje życie, by zacząć wszystko od nowa. Wyjeżdża do Londynu, gdzie rozpoczyna życie pod nowym nazwiskiem – Cat Brown. Szuka mieszkania, nowych znajomych i źródła utrzymania. Zaczyna otaczać się ludźmi, którzy nijak nie pasują do jej poprzedniego poukładanego życia wielkomiejskiej prawniczki, pojawia się w miejscach, które kiedyś omijałaby z daleka. Zatrudnia się równocześnie jako sekretarka w agencji reklamowej, by zarobić na czynsz, jedzenie i codzienne imprezy. Zaprzyjaźnia się z dziewczyną o imieniu Angel, która sama nie pytając o wiele, troszczy się o Cat, wspiera ją i pomaga w trudnych chwilach załamania, do końca nie znając jej przeszłości. Początkowo ta historia „nowego życia” wydaje się niegroźnym wybrykiem, ale dość szybko zaczynamy pytać „dlaczego?”. Co takiego się stało, że Emily postanowiła uciec przed najbliższymi sobie ludźmi?

Kiedy mija rok od chwili ucieczki kobiety z Manchesteru, a jej życie jako Cat całkiem dobrze się układa – ma przyjaciół, awansowała w pracy, znalazła schludne mieszkanie w dobrej dzielnicy – dochodzi do przełomowych i brzemiennych w skutki wydarzeń. Cat spędza wieczór ze spotkanym na imprezie Robbiem, cały czas myśli jednak o swojej największej miłości – mężu Benie. Kiedy się budzi, okazuje się, że jej kochanek jest martwy… Tego samego poranka Ben widzi swoją zaginioną żonę na ekranie telewizora, poranne wiadomości pokazują jej twarz jako podejrzanej o zabójstwo znanego piłkarza-celebryty Roberto Monteiro!

Całe to wydarzenie doprowadza do ponownego spotkania małżeństwa Colemanów. Ben bez namysłu jedzie do Londynu, by spotkać się z żoną. Spędzają długie godziny na rozmowach, rozdrapywaniu starych ran… Wtedy też stopniowo dowiadujemy się, co tak naprawdę wydarzyło się 15 miesięcy wcześniej i spowodowało ucieczkę Emily. Nieoczekiwany i szokujący obrót wydarzeń sprawi, że nie oderwiecie się od tej książki aż do ostatniej strony!

Debiutancka książki Tiny Seskis spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zagranicznych czytelników, a prawa do jej wydania zostały sprzedane do kilkunastu krajów. „Porywająca”, „zaskakująca”, „intrygująca”, „pochłaniająca” to słowa które najczęściej pojawiają się w recenzjach powieści „O krok za daleko”. Jeśli kochacie książki, w których do ostatniej stronie nie jesteście w stanie przewidzieć zakończenia – przeczytajcie koniecznie. Ta historia pochłonie was bez reszty!

Wydawcą powieści „O krok za daleko” Tiny Seskis jest Prószyński i S-ka.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ