Wednesday, April 24, 2024
Home / PARTNER MK  / O dawkowanie leków zapytaj bazę

O dawkowanie leków zapytaj bazę

Nim trafisz do lekarza zajrzyj do Internetowej Encyklopedii Leków.

Dodatkowe rozwiązania w leczeniu. /fot. materiały prasowe

Niezależnie od pory roku dopadają nas wirusy, bakterie, przeziębienia, czy bóle. Wówczas pierwsze kroki kierujemy do apteki, prosić o poradę farmaceutę, a czasem od razu udajemy się do lekarza. A gdyby tak najpierw przeszukać od razu potężną bazę leków, w której znajdziesz naprawdę wszystko? Nie namawiamy Cię do samodzielnego leczenia poważnych chorób, ale też nie jesteśmy zwolennikami ruszania z „armatą na muchę”. Dostęp do dobrego rejestru leków wraz z informacjami o ich przeznaczeniu i dawkowaniu może znacząco podwyższyć Twoją świadomość pacjenta, dzięki czemu oszczędzisz swoje zdrowie i… kieszeń

Encyklopedia leków dostępna dla każdego / Fot. materiały prasowe

Zamienniki to oszczędność

Encyklopedia leków to ogromny zasób pełnej wiedzy o zarejestrowanych w Polsce lekach, aktualny ich spis wraz z informacjami o stosowaniu zgodnie z przeznaczeniem oraz o dawkowaniu. W bazie leków dowiesz się także o dostępnych na polskim rynku zamiennikach, dzięki którym możesz nawet jednorazowo oszczędzić spore kwoty. Przepisywanie i zalecanie leków to oczywiście domena lekarzy, jednak jeżeli regularnie badasz się i stosujesz do ich zaleceń, możesz samodzielnie wyszukać zaordynowany specyfik w niższej cenie. Drobny katar może okazać się zapaleniem zatok – ale nie musi – więc może na razie wystarczą naturalne krople na bazie ziołowych olejków? Pamiętaj jednak, że wszystkie nawroty chorób i przedłużający się czas ich trwania zawsze wymagają pomocy lekarskiej, a Ty w dobrym rejestrze leków możesz sprawdzić nazwy przepisanych Ci zamienników raz z cennikiem. 

Encyklopedia jest obiektywna

W internetowej encyklopedii baza-lekow.com.pl sprawdzisz także dostępność medykamentów w najbliższej Ci aptece, co skróci czas zakupu, a co za tym idzie samego leczenia. Wszystkie leki mają wskazania i przeciwwskazania – dzięki wnikliwej lekturze opisów farmaceutyków możesz bardzo szybko uzyskać informację, że np. na któryś z nich jesteś uczulony lub wchodzi on w interakcję z lekami przyjmowanymi na stałe. Taki wywiad lekarz przeprowadza z Tobą na pierwszej konsultacji, ale skoro na razie masz tylko stan podgorączkowy i lekki ból głowy, może wystarczy znaleźć niedrogie, sprawdzone lekarstwo, które przyniesie Ci ulgę? Oczywiście, możesz kierować się w wyborze reklamami, wyświetlanymi w tv w przerwach ulubionego serialu, ale możesz też przed zakupem tego nowego remedium, trochę o nim poczytać. A nie ma chyba miejsca bardziej obiektywnego, niż encyklopedia! 

Pełna baza dostępnych na polskim rynku leków to także kompendium wiedzy o lekach, które można przyjmować w ciąży wraz z pełnymi ulotkami na temat innych istotnych w tym czasie zaleceń.

Na receptę czy bez?

Korzystanie z internetowej bazy leków pozwala Ci także na spokojne rozeznanie wśród dostępnych aktualnie na rynku lekarstw – to ważne, bo niektóre medykamenty nadal są na receptę, inne właśnie przestały, a jeszcze inne właśnie zaczęły. Pamiętaj, że w aptece może być jeszcze kilka osób, a przeciążony kolejkami farmaceuta, zwyczajnie nie da rady wszystkiego sprawdzić i o każdym aspekcie wskazań, dawkowania, czy dostępnych zamiennikach poinformować. 

Poznaj opinie

Na koniec to, co chyba wszyscy lubimy najbardziej: opinie! Swoje spostrzeżenia o dostępnych medykamentach piszą nie tylko farmaceuci i lekarze, ale i pacjenci – dzięki nim zdobywamy unikalną wiedzę o tym jak dobrze – lub nie – możemy tak naprawdę poczuć się podanym farmaceutyku. 

Bazę leków polecamy wszystkim z Państwa, którzy wiedzą jak wspaniałą sprawą w walce z każdą chorobą jest pełna, zawsze dostępna i szybka informacja!

Dodatkowe rozwiązania w leczeniu. /fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • kathjustt 3 czerwca, 2018

    Masz problemy ze zdrowiem, dobraniem odpowiedniej diety, czy ćwiczeń, jeśli jesteś zmęczony poszukiwaniem rożnego rodzaju skutecznych metod? Ja miałam dokładnie ten sam problem, dopóki nie odnalazłam strony najlepszego trenera i dietetyka w Polsce. Wejdź teraz na igortreneronline.pl. Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ