Sunday, June 23, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / O czym należy pamiętać, podejmując się montażu szafek kuchennych?

O czym należy pamiętać, podejmując się montażu szafek kuchennych?

Ergonomia na pierwszym miejscu

Meble kuchenne

fot. Sidekix Media / Unsplash

W przeciwieństwie do innych mebli, meble kuchenne służą jako podstawa przestrzeni roboczej dla gospodyni, dlatego ich projekt należy traktować szczególnie ostrożnie. Rozmieszczenie i wymiary szafek, szuflad i półek powinny odpowiadać ergonomii ruchów, tworząc komfortowe środowisko do gotowania. Wygodne meble kuchenne sprawią, że gotowanie będzie o wiele mniej energochłonne i męczące. W tym artykule opowiemy, na co należy zwrócić uwagę, montując szafki kuchenne

 

Jak najwygodniej rozmieścić szafki kuchenne?

 

Jakościowy Montaż mebli Lublin jest ważny, dlatego szczegóły takie jak optymalna wysokość szafek kuchennych (dolnych i górnych), poziom blatu w stosunku do wzrostu osoby wymagają starannego zaplanowania. Dogodna lokalizacja szafki, w której znajdują się talerze do codziennego użytku – czy to nie jest najważniejsze dla każdej osoby, korzystającej z kuchni?

 

Przemyślane wymiary kuchni pozwolą uniknąć obrażeń, oparzeń i innych problemów. Wygodna odległość między górnymi i dolnymi szafkami kuchennymi jest wtedy, gdy ręce podczas gotowania znajdują się pod kątem 15-20 stopni, co pozwala osiągnąć rozluźnienie mięśni i uniknąć nadmiernego zmęczenia. Wygodny przedział dla średniego wzrostu 165-185 cm to przedział 82-90 cm, czyli wysokość szafki dolnej.

 

Krawędź szafki górnej powinna znajdować się na wysokości oczu. W przeciwnym razie poszukiwanie niezbędnych przyborów kuchennych może zająć dużo czasu. Jeśli szafkę górną powiesisz nieco niżej, ryzykujesz uderzeniem głową o jej uchwyt lub drzwiczki otwartej szafki. Zwracamy również uwagę na otwór wentylacyjny, który powinien znajdować się w bliskiej odległości od planowanej lokalizacji pieca.

fot. Pixabay

Jakie narzędzia są potrzebne?

Przed złożeniem szafek kuchennych musisz złożyć narzędzie do pracy. Montaż mebli Wrocław wymaga narzędzi, które jednak znacznie przyspieszają i upraszczają pracę.

 

•   Zestaw śrubokrętów;
•  Wiertarka z wiertłami o różnych średnicach;
•  Jeśli ściany są betonowe lub ceglane, potrzebujesz dziurkacza, żeby wywierć otwory pod mocowania górnych szafek;
•  Może być wymagana piła do metalu lub wyrzynarka;
•  Klucz sześciokątny do elementów złącznych (może być w zestawie);
•  Młotek, linijka, kwadrat, poziomica;

fot. Pixabay

Montaż mebli kuchennych porady

 

•  Szafki ścienne powinny znajdować się w takiej odległości od podłogi, aby domownicy mieli swobodny dostęp do wszelkich przyborów kuchennych;
•  Szafki nie powinny blokować otworów wentylacyjnych ani kolidować z położeniem innych przedmiotów kuchennych – na przykład lodówki, a o odpowiednim rozmieszczeniu należy pomyśleć wcześniej.
•  Wszystkie elementy złączne powinny być jak najbardziej niezawodne, ponieważ niektóre szafki są przeznaczone do dużych obciążeń, a przybory kuchenne czasami dużo ważą.
•  Szafki ścienne są w stanie zamknąć wszelkie defekty ścian, a czasami tapeta nie jest nawet za nimi przyklejona. W niektórych sytuacjach przygotowanie ścian przed zamontowaniem szafek nie jest obowiązkowe, ale mimo to profesjonaliści zalecają, aby nie pomijać tego kroku – czasami nieprawidłowości są tak zauważalne, że wykonanie instalacji wysokiej jakości staje się niemożliwe.

Jak zawiesić szafki kuchenne?

  1. Po obliczeniu dokładnego położenia szafki należy narysować poprzeczną linię na całej powierzchni.
  2.  W przypadku kątowego ustawienia zestawu słuchawkowego będziesz musiał zacząć od rogu. Jeśli szafki znajdują się w tej samej linii na środku, należy pozostawić oznaczenia od początku szafki zewnętrznej.
    3. W trakcie pracy konieczne jest użycie taśmy mierniczej. Najpierw musisz umieścić jeden punkt, a następnie określić położenie drugiego za pomocą poziomu.
Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ