Thursday, February 22, 2024
Home / Kultura  / Nowsze od nowszego…

Nowsze od nowszego…

Zobacz jak zapowiada się białe szaleństwo w Kotelnicy Białczańskiej.

…o tak, zima zbliża się nieubłaganie, a wraz z nią białe szaleństwo. Już na najbliższy sezon 2014/2015 czekają na naszych Gości nowe obiekty sportowe.

Kotelnica Bia³czañska

Trasy biegowe. Ta inwestycja jest w trakcie realizacji. Trwa wykonanie oświetlenia i przygotowanie systemu naśnieżania. Trzy pętle o długościach: 1.5 km , 3 km i 4.5 km będą czekać na amatorów takiego sposobu wypoczynku i rekreacji.

Kolej nr VIII zwana Jankulakowski to inwestycja w trakcie realizacji. Ta innowacyjna kolej krzesełkowa umożliwia transport dzieci poniżej 125 cm wzrostu (automatyczne otwieranie i zamykanie pałąka + jego nadzór) oraz regulowany przenośnik taśmowy służący do wsiadania. Dokonuje on automatycznego pomiaru wysokości osób wsiadających, dostosowując każdorazowo wysokość krzesełka do wysokości, która będzie właściwa dla najniższej z osób – zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i normami.

Kotelnica Bia³czañska

Trasa narciarska sztucznie naśnieżana i oświetlona wiodąca wzdłuż kolei o długości ok 800 m. Trasa łatwa. Planowany termin oddania kolei dla narciarzy to Grudzień 2014.

Już 6 grudnia po raz pierwszy w Białce Tatrzańskiej zagości kompleks lodowy wraz z krytymi lodowiskami.

W centrum Białki Tatrzańskiej powstanie spektakularne miasteczko lodowe – 3 lodowiska w tym duże oraz małe tylko dla dzieci, oba lodowiska zadaszone, ice bistro pod dachem oraz duże sztucznie mrożone lodowisko „Pod chmurką”. Na miejscu dostępna również wypożyczalnia oraz serwis sprzętu zimowego: łyżwy, kaski, narty, snowboard. Kompleks wraz z parkingiem położony jest w dogodnym miejscu dla turystów, bliskość stoków narciarskich i wspólny system kasowy pozwoli na bardzo wygodne i proste korzystanie ze wszystkich atrakcji Białki Tatrzańskiej.

Kotelnica Bia³czañska

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom oddajemy do dyspozycji blisko 2000 m² lodu w największym i najlepszym zimowym kurorcie Polski jakim jest niewątpliwie Białka Tatrzańska.

Goście będą mogli skorzystać jednocześnie aż z 3 lodowisk. To idealne miejsce dla całych rodzin! Lodowiska w Białce to również świetna zabawa na lodzie, nauka jazdy na łyżwach, dogodne warunki dla maluchów, pingwinki do jazdy, disco lodowisko. Wierzymy, że nasi goście doświadczą wielu niezapomnianych wrażeń.
Aspirujemy do tego aby w trakcie zimy być pierwszym wyborem dla turystów, którzy lubią aktywnie spędzać czas odwiedzając piękne podhalańskie tereny. Dzięki 2 agregatom odpowiedzialnym za mrożenie lodu jesteśmy również świetną alternatywą na słabą bezśnieżną zimę, możemy wystartować już w listopadzie i funkcjonować do późnej wiosny niezależnie od pogody.

Lodowe Miasteczko, które powstaje w Białce stanie się idealną przestrzenią dla całych rodzin, dla grup zorganizowanych, przyjaciół oraz dla miłośników rekreacyjnej jazdy na łyżwach. Serdecznie Zapraszamy.

Więcej informacji na www.białkatatrzańska.pl 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ