Sunday, July 14, 2024
Home / Kultura  / Nowości wydawnicze na jesienne wieczory

Nowości wydawnicze na jesienne wieczory

Długie, jesienne wieczory to znakomita okazja, by zasiąść w wygodnym fotelu z rozgrzewającą herbatą w ręku i nadrobić wydawnicze zaległości.

Inicjały zbrodni, 31,99zł, empik.com / fot. materiał prasowy

23 września przywitaliśmy kalendarzową jesień. Temperatury spadają, na drzewach przybywa różnobarwnych liści, a dzień staje się coraz krótszy. Długie, jesienne wieczory to znakomita okazja, by zasiąść w wygodnym fotelu z rozgrzewającą herbatą w ręku i nadrobić wydawnicze zaległości. Z tej okazji sklep internetowy empik.com przygotował zestawienie najciekawszych nowości ze świata książki, filmu i muzyki.

Książka dobra na wszystko

Inicjały zbrodni, 31,99zł, empik.com / fot. materiał prasowy

Inicjały zbrodni, 31,99zł, empik.com / fot. materiał prasowy

Codzienna porcja dobrej literatury z pewnością pomoże zapobiec jesiennej chandrze. Wśród najciekawszych premier ostatniego czasu na uwagę zasługują kryminały – m.in. rozgrywający się we Wrocławiu „Władca liczb” Marka Krajewskiego oraz „Tęsknię za tobą” – najnowsza powieść amerykańskiego mistrza kryminałów Harlana Cobena. Nie lada gratką dla fanów gatunku będzie także powieść „Inicjały zbrodni”, w której po niespełna 40 latach powraca legendarny bohater Agathy Christie, Hercules Poirot. Autorką książki jest Sophie Hannah, wybrana przez wnuka Agathy Christie i innych spadkobierców do napisania nowej historii kryminalnej na wzór absolutnych klasyków gatunku. Wśród nowości nie brakuje również literatury obyczajowej. Z tej kategorii polecamy szczególnie powieść będącą numerem 1 na liście bestsellerów New York Timesa, czyli „Czarne skrzydła” Sue Monk Kidd  oraz niepublikowany dotąd w Polsce tom jedenastu opowiadań Noblistki Alice Munroe zatytułowany „Odcienie miłości”.

Muzyczna uczta dla duszy

Tlen, Kasia Popowska, 39,99zł, empik.com / fot. materiał prasowy

Tlen, Kasia Popowska, 39,99zł, empik.com / fot. materiał prasowy

Tej jesieni narzekać na nudę nie będą również melomani. Warte uwagi perełki wśród muzycznych premier znajdą miłośnicy różnorodnych gatunków, m.in. jazzu i bluesa, klasyki, popu oraz rocka. Wśród nich polecamy m.in. album „Męskie Granie 2014”, będący zapisem trzech koncertów na żywo, podczas których wystąpili artyści tacy jak Smolik, Brodka, Nosowska, Skubas, Dawid Podsiadło, Artur Rojek, Luxtorpeda i Illusion. Na naszej jesiennej play liście nie może zabraknąć także dwupłytowego wydawnictwa „Empik Jazz Club: Louis Armstrong” – kompilacji kultowych nagrań realizowanych przez najważniejszych artystów historycznego i dzisiejszego jazzu. Miłośnikom cięższego brzmienia i klasycznego rocka do gustu przypadnie z pewnością „World On Fire”, czyli najnowszy krążek Slasha, legendarnego gitarzysty, którego kunszt poznaliśmy między innymi dzięki Guns N’Roses i Velvet Revolver. W pozytywny nastrój, wbrew jesiennej aurze, wprowadzi również płyta Kasi Popowskiej „Tlen”.

W domowym kinie

Casanova po przejściach, 36,99zł, empik.com / fot. materiał prasowy

Casanova po przejściach, 36,99zł, empik.com / fot. materiał prasowy

Jesienna aura sprzyja także kinomaniakom. A jeśli mowa o filmowych nowościach na DVD to w tym roku jest w czym wybierać! Na poprawę humoru, zamiast czekolady, polecamy komedie. Wśród nich „Casanova po przejściach” – pełen inteligentnego humoru obraz wyreżyserowany pod czujnym okiem Woody’ego Allena przez Johna Turturro – oraz „Sąsiedzi”, czyli zabawną i lekką satyrę Nicholasa Stollera. Na uwagę zdecydowanie zasługuje także thriller „Transcendencja” z fenomenalnie obsadzonymi w rolach głównych: Johnnym Deepem, Morganem Freemanem i Kate Marą. Miłośnikom seriali polecamy 4 już sezon „Breaking Bad” z kontynuacją losów Waltera White – bohatera, za którego kreację Bryan Cranston wielokrotnie został uhonorowany nagrodą Emmy.

Empik.com poleca jesienne wieczory spędzane w towarzystwie ulubionych bohaterów powieści i filmu, bądź przy akompaniamencie dźwięków ulubionej muzyki! Bogaty wybór wydawniczych nowości z kategorii książka, muzyka i film znajdziesz na www.empik.com.

 

Zobacz na co jeszcze warto zwrócić uwagę

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ