Sunday, April 14, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Nowoczesny czajnik elektryczny

Nowoczesny czajnik elektryczny

Jak wybrać?

biały czajnik elektryczny

Czajnik elektryczny to jedno z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni/ fot. bokono.pl

Czajnik elektryczny to jedno z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni. Do niedawna pełnił głównie użytkową funkcję, obecnie jednak wiele osób decyduje się na modele wyróżniające się designerskim wyglądem. Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych można znaleźć szeroki wybór sprzętów różniących się od siebie m.in. kolorem, kształtem oraz wielkością. Nowoczesne egzemplarze szczególnie dobrze komponują się z kuchnią zaprojektowaną w minimalistycznym skandynawskim stylu. Na co zwrócić uwagę wybierając czajnik?

Rodzaje czajników elektrycznych

Kupując konkretny model czajnika, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na pojemność. Większość egzemplarzy mieści od jednego do 1,7 litra wody. Najmniejsze modele są przeznaczone do użytkowania przez jedną osobę. Idealnie pasują do niewielkich kawalerek. Dodatkowo cechują się nie tylko szybkim czasem zagotowania wody, ale również niższym poborem energii elektrycznej. Największe czajniki elektryczne najczęściej kupują kilkuosobowe rodziny, natomiast modele pośrednie – pary. Jakie dodatkowe funkcje może mieć czajnik?

Coraz większą popularnością cieszą się modele łączące w sobie funkcje czajnika elektrycznego, dzbanka oraz termosu. Egzemplarze tego typu są szczególnie polecane osobom, które lubią spędzać czas na łonie natury i delektować się świeżo zaparzoną kawą lub herbatą. Funkcja termosu jest przydatna zwłaszcza podczas zimowych spacerów. Specjalna konstrukcja czajnika sprawia, że nawet po kilku godzinach z powodzeniem można przyrządzić gorący napój.

 

Czarny czajnik elektryczny

Coraz większą popularnością cieszą się modele łączące w sobie funkcje czajnika elektrycznego, dzbanka oraz termosu/ fot. materiały prasowe

 

  • Osoby, które z parzenia kawy lub herbaty uczyniły rytuał, powinny zastanowić się nad zakupem modelu wyposażonego w podziałkę temperatury. Takie rozwiązanie umożliwia wydobycie maksimum smaku i aromatu z liści bądź ziaren. W zależności od gatunku, użytkownik może idealnie dopasować temperaturę i tym samym zaparzyć napój według tradycyjnej receptury.
  • Osoby, które wysoko cenią styl, powinny zainteresować się czajnikami, do których produkcji użyto materiałów drewnopodobnych. W połączeniu ze stalą nierdzewną, stanowią one niezwykle ciepłe połączenie, które ożywi każde wnętrze. Dzięki obrotowej pokrywce, użytkownik może dowolnie odkładać wieczko.

Zalety czajników elektrycznych

W przeciwieństwie do modeli gazowych, czajniki elektryczne wyglądają bardzo estetycznie przez cały okres użytkowania. Dodatkowo, dzięki energooszczędnym grzałkom, pobierają mniej energii. Niewielkie rozmiary, w połączeniu z niską wagą, sprawiają, że czajniki mogą być wykorzystywane nawet w niewielkich aneksach kuchennych. Szeroki wybór kolorów i kształtów pozwala dopasować czajnik do aranżacji wnętrza.

Kolejną zaletą jest krótki czas zagotowania wody. Modele elektryczne są skierowane m.in. do osób, które prowadzą intensywny tryb życia. W zależności od modelu oraz ilości wody, wystarczy kilka chwil i można cieszyć się smakiem aromatycznej kawy bądź herbaty.

Czajniki elektryczne cechują się większym bezpieczeństwem użytkowania niż modele gazowe. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury po prostu się wyłączają. O wyłączeniu tych drugich niestety trzeba pamiętać.

Większość modeli elektrycznych ma dokładną podziałkę, która umożliwia zagotowanie odpowiedniej ilości wody. Dodatkowo, tego typu urządzenie można wykorzystywać wszędzie tam, gdzie jest podłączenie do prądu. W modelach wykorzystujących prąd, stosowane są różnego rodzaju filtry, które oczyszczają wodę z niepożądanych składników. Dzięki temu woda jest nie tylko zdrowsza, ale również smaczniejsza. Czajniki elektryczne charakteryzują się długą żywotnością. Użytkując je zgodnie z zaleceniami producenta, będą pracować przez kilka lat.

źródło: materiał Partnera MK

 

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ