Sunday, June 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Nowoczesność i estetyka w Twoim wnętrzu – dlaczego warto wybrać drzwi bezprzylgowe?

Nowoczesność i estetyka w Twoim wnętrzu – dlaczego warto wybrać drzwi bezprzylgowe?

Im prościej, tym ładniej

sypialnia i drzwi bezprzylgowe

fot. materiał Partnera

Niepozorny otwór w ścianie, który umożliwia dostęp do innego pomieszczenia w domu lub w mieszkaniu, wypełniają drzwi. Oprócz funkcji użytkowej pełnią także rolę dekoracyjną. Dlatego w nowoczesnych wnętrzach nie może zabraknąć drzwi bezprzylgowych. Sprawdź, dlaczego warto je wybrać

 

Po co montować drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne to ważna część każdego wnętrza, która nie zawsze jest doceniana. Często ich obecność zauważa się dopiero wtedy, gdy trzeba urządzać od podstaw lub remontować daną przestrzeń. Tymczasem drzwi wewnętrzne są ważne, ponieważ pełnią wiele pożytecznych funkcji m.in.:

 

• pozwalają na zmianę rozkładu otoczenia;
• odpowiadają za zatrzymanie ciepła w danym wnętrzu;
• umożliwiają zachowanie prywatności;
• wydzielają odrębną przestrzeń.

 

W kwestii drzwi wewnętrznych ważna jest również ich estetyka. Jakość i projekt wykończenia wpływają na aranżację całego domu lub mieszkania. Na przykład funkcjonalne okucia drzwiowe zapewniają odpowiednią mobilność i wpływają na designerski wygląd pomieszczeń.

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe – czym się różnią?

Na rynku obecnie dostępne są dwa rodzaje konstrukcji drzwiowej:

 

• przylgowa;
• bezprzylgowa.

 

Pierwsza jest znana wszystkim od dawna. Uwagę zwraca charakterystycznie wcięta krawędź skrzydła, która zachodzi na ościeżnicę. Widoczne są zawiasy i części zamykania zamka. Takie rozwiązania powszechnie stosowano kilkanaście lat temu. Dziś odchodzi się od montażu drzwi przylgowych na rzecz modeli bezprzylgowych, w których ościeżnica i zawiasy pozostają ukryte.

Dlaczego warto wybrać drzwi bezprzylgowe?

Drzwi bezprzylgowe stały się synonimem nowoczesności i estetyki współczesnych wnętrz. Perfekcyjnie wpisują się w styl minimalistyczny, a także w industrialny. Nie tylko kwestie estetyczne zasługują w nich na uwagę. Oczywiście konstrukcja, w której po zamknięciu nie widać zawiasów, a powierzchnia skrzydła jest zlicowana z ościeżnicą, daje elegancki efekt.

Jakie drzwi bezprzylgowe wybrać?

Prosta konstrukcja drzwi bezprzylgowych nie oznacza, że takie modele nie występują w różnych stylach. Na rynku są wersje, których wygląd i kolor można dopasować do pozostałej aranżacji wnętrza. Warto bliżej przyjrzeć się kolekcjom drzwi bezprzylgowych producenta DRE. Znajdują się w nich zarówno wersje z pełnej płyty, bez przeszkleń, jak i te z szybami. Część z nich nawiązuje do klasycznych modeli jak np. seria Nestor. Jednak obecnie najchętniej wybieranymi drzwiami bezprzylgowymi do nowoczesnych wnętrz są te z kolekcji Binito oraz nieco klasyczno-industrialna nowość: seria Wood.

 

Kupując drzwi wewnętrzne do nowego mieszkania lub wymieniając stare podczas remontu domu, warto zainwestować w drzwi bezprzylgowe. Pozytywnie wpłyną one na aranżację wnętrza, a dobrane w odpowiednim stylu, podkreślą jego indywidualny charakter.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ