Thursday, May 30, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Nowoczesne narożniki nie tylko do salonu. Gdzie jeszcze można je wykorzystać?

Nowoczesne narożniki nie tylko do salonu. Gdzie jeszcze można je wykorzystać?

Uniwersalny mebel na lata

Narożnik w mieszkaniu

Narożnik ma wszechstronne zastosowanie / fot. Unsplash

Narożniki to modne meble, które można znaleźć w sklepach w wielu kolorach. Te oryginalne w kształcie elementy wyposażenia salonu lub jadalni mogą mieć wiele zastosowań. Gdzie jeszcze można umieścić narożnik?

 

Narożniki do salonu – w jakich stylizacjach się sprawdzą?

Pierwszym skojarzeniem odnośnie narożników będzie najprawdopodobniej salon. Te meble pełnią przede wszystkim funkcję wypoczynkową i mogą pomieścić kilka osób. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się narożniki z funkcją do spania, które można rozłożyć, i które pełnią rolę zapasowego łóżka w momencie, gdy na przykład trzeba przenocować niespodziewanego gościa.

 

Narożniki mogą mieć różne kolory, które wpasują się w stylistykę salonu. Wnętrza w stylu glamour idealne podkreślą pastelowe, jasne barwy, ale wykwintność pomieszczenia dopełni także musztardowa żółć, butelkowa zieleń lub turkus. Do wnętrz w stylu industrialnym nada się narożnik czarny, granatowy lub w kolorze cegły.

Narożniki można ustawić w salonie czy w jadalni, ale tak naprawdę narożniki nowoczesne sprawdzą się w wielu pomieszczeniach, zobacz Meblobranie. Co więcej, narożniki używane są także w przestrzeni publicznej oraz na tarasach i balkonach.

Nowoczesny narożnik w przestrzeni publicznej

Dzięki swojej funkcjonalności i kształtowi, który daje możliwość pomieszczenia wielu osób, narożniki coraz częściej wybierane są jako meble uzupełniające przestrzeń publiczną. Być może nieraz widziałeś narożniki w galeriach handlowych lub bibliotekach. Kształt narożnika daje możliwość postawienia stolika niejako w jego obrębie, stąd też jest to mebel często stawiany w różnego rodzaju restauracjach czy kawiarniach.

 

Zdarza się również, że narożniki znaleźć można na nieco bardziej nowoczesnych dworcach, zwłaszcza takich, które połączone są z galerią lub biblioteką. Taki mebel jest funkcjonalny i wygodny i idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.

Funkcjonalną cechą narożników jest możliwość ich dowolnego rozkładania i ustawiania w różnych konfiguracjach, co sprawi, że doskonale dopasują się do każdej przestrzeni.

Narożniki do ogrodu – jak je rozpoznać?

Osobną kategorią mebli są narożniki ogrodowe, które często wykonane są z wikliny bądź innego rodzaju lekkiego materiału. Takie narożniki mogą być zrobione na przykład z rattanu czy technorattanu (plecionki sztucznych włókien imitujących naturalny rattan), oraz drewna. Jeśli chcemy ustawiać narożniki w ogrodzie, należy zwrócić uwagę, aby ich wierzchnia warstwa była możliwa do zdjęcia i schowania w pomieszczeniu podczas brzydkiej pogody. Zupełnie nie sprawdzą się tutaj ciężkie narożniki pikowane lub tapicerowane.

 

Aby zachować mebel w dobrej kondycji ‒ nieważne, czy jest on umiejscowiony w Twoim ogrodzie, czy w salonie ‒ warto pomyśleć o specjalnym pokrowcu na narożnik, który ochroni go przed niespodziewanymi plamami. Siedząc na tym meblu, często będziemy jeść lub pić – nic dziwnego, w końcu narożnik to mebel stricte wypoczynkowy, który ma odpowiadać przede wszystkim za dobry nastrój. Warto więc zadbać, aby jak najdłużej pozostawał on czysty i zadbany.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ