Sunday, April 14, 2024
Home / Moda  / Design  / Nowoczesne meble, czyli jak zrobić duże wrażenie w niewielkim mieszkaniu

Nowoczesne meble, czyli jak zrobić duże wrażenie w niewielkim mieszkaniu

Mebest cię urządzi!

Komoda to jeden z najlepszym mebli do przechowywania w salonie / fot. salon meblowy Mebest

W niewielkim mieszkaniu warto wykorzystać każdą dostępną przestrzeń. Sprawdzą się więc wielofunkcyjne nowoczesne meble oraz gadżety, pełniące więcej niż jedną rolę. Przedstawiamy sprytne pomysły na urządzenie małego, a przy tym nowoczesnego i budzącego efekt WOW mieszkania.

Urządzanie niewielkiego mieszkania jest jak skomplikowana układanka. Z jednej strony wymaga od nas pomysłowości, a z drugiej – ogromnej dokładności. Liczy się bowiem sprytne zagospodarowanie każdego centymetra kwadratowego, tak aby wnętrze nie przytłaczało meblami i dodatkami, ale spokojnie mieściło cały nasz dobytek. Poza tym musi być nowoczesne, przytulne i modne, tak aby przebywanie w nim cieszyło domowników.

Pomysły na nowoczesne meble do małego mieszkania

Niezależnie do tego, czy urządzasz niewielką, czy sporą przestrzeń, dobrze gdy w efekcie staje się funkcjonalna i ciekawa. Trudniej jest w pierwszym przypadku, ponieważ im mniej miejsca, tym wybór mebli musi być bardziej przemyślany.

Komoda to jeden z najlepszym mebli do przechowywania w salonie / fot. salon meblowy Mebest

Modele muszą odpowiednio prezentować się we wnętrzu, będąc jednocześnie pojemnym schowkiem na wszystkie niezbędne przedmioty. Dlatego powinny być przede wszystkim wielofunkcyjne.

Niewielki mebel wypoczynkowy / fot. salon meblowy Mebest

W nawet niewielkim salonie znajdzie się miejsce na mebel wypoczynkowy oraz towarzyszący mu stolik kawowy. Wybierając sofę, warto zwrócić uwagę na modele z pojemnikami, które są doskonałym miejscem do przechowywania domowych tekstyliów. Z kolei decydując się na stolik kawowy, swoją uwagę można skierować w stronę modeli z szufladami czy półkami, które dają możliwość uporządkowania drobnych, często używanych przedmiotówradzi Marta Machowicz, projektantka z poznańskiego salonu meblowego Mebest.

Praktyczny stolik kawowy z podręcznymi szufladkami / fot. salon meblowy Mebest

W sypialni meblami ułatwiającymi przechowywanie będzie nowoczesne łóżko z szufladą lub pojemnikiem. Pomocna okaże się też wysoka szafa, pozwalająca na uporządkowanie codziennie noszonych rzeczy, jak i tych sezonowych.

Praktycznie wykorzystane ściany

W małym wnętrzu trzeba wykorzystać każdą przestrzeń i każdy zakamarek. To oczywiście także ściany. Sprawdzą się więc wiszące szafki, jak i półki ścienne, będące z jednej strony dekoracją, a z drugiej – praktycznym miejscem do przechowywania.

Ogromną rolę w małym wnętrzu odgrywają lustra oraz obrazy umieszczane za szkłem. Odbijając promienie słońca czy światło płynące z lamp, powiększają optycznie metraż naszego mieszkania.

Światło, kształty i kolory nowoczesnych mebli

Urządzając niewielkie mieszkanie, warto zwrócić uwagę także na odpowiednią kolorystykę. Barwy powinny być stonowane oraz przede wszystkim jasne. We wnętrzu mogą pojawiać się wyraziste akcenty, ale nie mogą dominować, stanowiąc jedynie dopełnienie aranżacji. Sprawdzi się sofa obita beżowym materiałem czy dywan utrzymany w podobnej, jasnej kolorystyce.

Meble z podświetleniem i lustra powiększą optycznie przestrzeń / fot. salon meblowy Mebest

Ważne jest odpowiednie oświetlenie, nie tylko centralne, ale i punktowe. Lampa umieszczona na blacie komody zaakcentuje wybrane elementy wystroju i wizualnie powiększy przestrzeń.

Półka w stoliku kawowym to dodatkowa przestrzeń do przechowywania / fot. salon meblowy Mebest

Wybierając odpowiednie meble i dodatki z powodzeniem urządzi się nawet niewielkie mieszkanie, które z jednej strony będzie modne i nowoczesne, a z drugiej – praktyczne i funkcjonalne.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ