Wednesday, May 29, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Nowoczesne fotele do Twojego salonu ‒ w poszukiwaniu siedziska idealnego

Nowoczesne fotele do Twojego salonu ‒ w poszukiwaniu siedziska idealnego

Ma być przytulnie ‒ musi być choć jeden fotel, nie ma opcji

Fotele i kanapa

fot. Dariusz Jarząbek / Adobe Stock

Fotel powinien być zakupem na lata. Raz wybrany, powinien umożliwiać wygodne siedzenie i odpoczywanie przez długi okres czasu. Obecnie, oferta foteli jest niezwykle rozbudowana, a wśród dostępnych znajdziesz zarówno modele klasyczne, jak i zgoła nowoczesne. Na popularności zyskują w ostatnim czasie różnego typu eksperymenty aranżacyjne, w których ważną rolę odgrywają właśnie nietypowe fotele. Poniżej przyglądamy się z bliska najchętniej wybieranym, nowoczesnym modelom siedzisk do salonu

 

Fotele mniej i bardziej niekonwencjonalne

Fotele-pufy jeszcze do niedawna uchodziły za siedziska dedykowane dla dzieci. Obecnie, znajdziesz rozmaite wersje dużych rozmiarów puf, które można wykorzystać w aranżacji salonu. Pasują zarówno do pomieszczeń urządzonych w konwencjonalnym, przytulnym stylu, jak i do nowoczesnych i eksperymentalnych aranżacji. Znajdziesz także pufy ogrodowe, które można stosować na tarasach oraz w ogrodzie.

 

Fotel typu jajo to zawsze modny wybór. Dawniej korzystano z nich przede wszystkim w aranżacji pomieszczeń awangardowych; kojarzyły się ze stylem futurystycznym oraz eksperymentami. Współcześnie produkowane fotele jaja wyglądają zdecydowanie bardziej przytulnie oraz pasują do rozmaitych stylów i wnętrz. Dużą zaletą tych foteli jest ich atrakcyjna, przyciągająca wzrok bryła oraz zgrabnie wyprofilowane podłokietniki i zagłówek. Atrakcyjne modele foteli jajo znajdziesz pod linkiem https://dkwadrat.pl/pl/menu/meble/fotele/rodzaj/fotele-jajo-2838.html.

Fotele do zadań specjalnych

Na fotelu możesz nie tylko siedzieć. Wiele z oferowanych siedzisk posiada bardziej rozbudowaną konstrukcję, która pozwala im pełnić dodatkowe funkcje. Znajdziesz między innymi fotele dedykowane do oglądania telewizji. Wbrew pozorom, jest to ważna kategoria siedzisk, których zakup warto rozważyć. Fotele do telewizora są najczęściej rozkładane, posiadają wygodne i miękkie oparcie, a ich konstrukcja sprzyja utrzymaniu wygodnej pozycji.

 

Dobrym wyborem będą takie fotele z funkcją spania, czyli rozkładane. Modele takie mogą posiadać dodatkowe elementy funkcjonalne ‒ wysuwany podnóżek, rozkładane oparcie, a także regulowany zagłówek. Najbardziej rozbudowane modele są sterowane za pomocą pilota, co pozwala na znalezienie najwygodniejszej pozycji bez potrzeby opuszczania siedziska.

Nowoczesna odmiana stylu retro

Warto też wspomnieć o fotelach na płozach, niesłusznie wyeliminowanych przez nowoczesne style aranżacyjne. Fotele na płozach mają często minimalistyczną, wysoce atrakcyjną wizualnie konstrukcję. Pasują do różnych stylów ‒ boho, loft, minimalizm, a wielu odbiorców uważa ich walory estetyczne za uniwersalne.

 

Na popularności zyskują także meble tapicerowane, które kojarzą się z modą retro lub vintage. Obecnie są one wybierane zarówno z uwagi na ich wysoki komfort użytkowania, jak i parametry estetyczne. Wiele spośród dostępnych foteli tapicerowanych zostało pokrytych atrakcyjnymi wizualnie materiałami, o intensywnych barwach lub ciekawych wzorach graficznych. Wybierając model tapicerowany, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego konstrukcję, ale również zastosowane obicie, które ma kluczowy wpływ na potencjał aranżacyjny danego siedziska.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Iza 24 lutego, 2022

    Nowoczesność nowoczesnością, klasycznych uszaków nic nie zastąpi 😀 Lubię pooglądać nowe propozycje, ale w domu i tak od lat ten sam, czytelniczy fotel. Padło na Lund od Puszmana, najlepszy prezent od rodziców 🙂 W salonie trochę więcej szaleństwa, a takie jajo by pasowało… Przejrzałam i faktycznie ciekawy pomysł 😀

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ