Tuesday, May 28, 2024
Home / Moda  / Design  / Nowoczesna i przytulna, czyli kuchnia idealna

Nowoczesna i przytulna, czyli kuchnia idealna

O czym warto pamiętać w czasie aranżacji kuchennego wnętrza? W jaki sposób można dodać kuchni blasku i wyjątkowego charakteru? Oto kilka porad dla tych pań, które chcą w swej kuchni korzystać z nowoczesnych rozwiązań, a

Angielski styl retro - Oxford

Angielski styl retro - Oxford / fot. stylwkuchni.pl

Nowoczesna i wygodna, przytulna i funkcjonalna – o takiej kuchni marzy niejedna pani domu. Niestety, o takim wnętrzu kuchennym wiele z nas może tylko pofantazjować. O czym warto pamiętać w czasie aranżacji kuchennego wnętrza? W jaki sposób można dodać kuchni blasku i wyjątkowego charakteru? Oto kilka porad dla tych pań, które chcą w swej kuchni korzystać z nowoczesnych rozwiązań, a jednocześnie cieszyć się przytulną, rodzinną atmosferą.

Angielski styl retro - Oxford

Angielski styl retro – Oxford / fot. stylwkuchni.pl

Kuchnia na miarę XXI wieku

Jasna, praktyczna kuchnia, pełna nowoczesnych mebli i ułatwiających życie sprzętów AGD wcale nie musi być wnętrzem o surowym charakterze. Choć niewielkie zazwyczaj wymiary tego pomieszczenia narzucają sporo rozwiązań, można urządzić to wnętrze i funkcjonalnie, i gustownie.

Podstawowe znaczenie mają tu meble. Najlepiej zamówić wymarzony komplet na wymiar. Pozwala to na maksymalne zagospodarowanie wolnej przestrzeni oraz na dopasowanie wymiaru mebli do wzrostu gospodyni. Warto sięgać po trwałe i nowoczesne materiały, dzięki czemu meble staną się inwestycją na długie lata. Nowoczesność taka wcale nie musi wykluczać przytulnej atmosfery. Wystarczy postawić na jasne barwy oraz ozdobić nieco surowe wnętrze dodatkami o bardziej rodzinnym charakterze. Ozdoby z ceramiki, doniczka z kwiatami – takie drobiazgi mogą zdziałać cuda.

Na charakter kuchni wpływa też podłoga. Idealnym rozwiązaniem jest materiał odporny na wilgoć i urazy mechaniczne, który jednocześnie nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru. Wyjątkową odpornością wykazuje się podłoga z kamienia, np. z granitu. Ci, którym zależy na wprowadzeniu do kuchni przytulnej, ciepłej atmosfery, mogą jednak zdecydować się na podłogę drewnianą. Wybierając odpowiedni gatunek drewna można zapewnić sobie elegancką i stylową podłogę na wiele lat. Warto tu zwrócić uwagę na egzotyczne gatunki drewna, które są nie tylko bardziej odporne na wilgoć, ale i łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Nowoczesność w stylu retro?

Pozornie takie zestawienie wydaje się niedorzeczne, ale… W wielu miastach, takich jak Kraków, nowoczesne wyposażenie kuchni trzeba połączyć z historycznym charakterem wnętrza. Na szczęście specjalne obudowy na sprzęty AGD pozwalają ukryć cuda techniki w meblach w stylu retro.  W zachowaniu historycznego charakteru wnętrza pomocne mogą się też okazać stylowe dodatki, dzięki którym w nowoczesnej kuchni zapanuje przyjemna atmosfera. Panie ceniące sobie styl retro mogą się też zdecydować na proste i funkcjonalne meble z drewna. Podobne jak w przypadku podłogi wystarczy tu zainwestować w odpowiedni gatunek drewna, by cieszyć się eleganckim i trwałym wyposażeniem tego wnętrza.

Kupujesz mieszkanie? Zwróć uwagę na kuchnię!

Ci, którzy dopiero szukają mieszkania dla siebie, powinni w porę zwrócić uwagę na tak ważne pomieszczenie jakim jest kuchnia. Aby ułatwić sobie życie w przyszłości często wystarczy uważniej przejrzeć oferty nieruchomości wystawionych na sprzedaż. Na portalach takich, jak Morizon nie brak ciekawych propozycji, dzięki czemu znalezienie mieszkania z wygodną i przestronną kuchnią staje się zadaniem znacznie łatwiejszym.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ