Wednesday, May 29, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Nowe trendy w makijażu

Nowe trendy w makijażu

Wiosna wreszcie już do nas dotarła, zatem śmiało możemy zacząć bawić się kolorami w makijażu i stroju. W kąt szafy odkładamy smutne, dołujące barwy a wyciągamy pełne życia kolory.

Wiosenne metamorfozy

Wiosenne metamorfozy / fot. Iza Radio Planeta Fm

Wiosna wreszcie już do nas dotarła, zatem śmiało możemy zacząć bawić się kolorami w makijażu i stroju. W kąt szafy odkładamy smutne, dołujące barwy a wyciągamy pełne życia kolory.

Jakie kolory są modne wiosną 2013 r. ? W tym roku rządzić będą turkus, mięta oraz wszelkie odcienie zielonego i niebieskiego. Barwy te świetnie komponują się z równie modną w tym sezonie makową czerwienią i nasyconym oranżem. Do łask wraca również cytrynowa żółć. Zatem drogie Panie – wyszukujmy w swoich szafach wszystkich ubrań w tych kolorach oraz poszperajmy w swoich kosmetyczkach w poszukiwaniu odpowiednich cieni do powiek.

Wiosenne metamorfozy

Wiosenne metamorfozy / fot. Iza Radio Planeta Fm

Modny makijaż na wiosnę 2013 r. to makijaż kolorowy, wyrazisty z odważnymi łączeniami kolorów. Niebiesko-zielone cienie do tego błękitne kredki i eyelinery oraz jeśli ktoś ma ochotę to kolorowe tusze do rzęs. Morską zieleń, błękit, turkus możemy bez obaw połączyć z fioletem czy różem.

Jeśli szukamy gotowego, sprawdzonego połączenia kolorystycznego cieni na swój wiosenny makijaż to świetnie prezentuje się on w połączeniu takich kolorów jak: niebieski, zielony, żółty. Taki właśnie makijaż ma na sobie nasza modelka – p. Agnieszka.

Przykładowy makijaż na wiosnę 2013 roku krok po kroku:

1. Na całą twarz nakładamy lekki krem lub emulsję nawilżającą do twarzy

2. Gdy krem/emulsja się wchłonie aplikujemy gąbką/pędzlem lub palcami – jak kto woli lekki, delikatny, naturalny podkład w kolorze skóry lub dla Pań o bezproblemowej skórze krem tonujący/koloryzujący

3. Jeżeli mamy cienie lub worki pod oczami to korygujemy je za pomocą płynnego korektora, najlepiej o pół tonu jaśniejszego od podkładu. Możemy go również nałożyć na bruzdy nosowe-wargowe

4. Jeśli na naszej twarzy znajdują się jakieś niedoskonałości używamy miejscowo korektora – najlepiej sprawdzają się korektory w sztyfcie lub w kremie. Kolor korektora powinien być dopasowany do koloru podkładu. W przypadku większych zmian na naszej skórze, przed nałożeniem podkładu możemy jeszcze nałożyć płynny toner zielony w zaczerwienione miejsca (zmiany potrądzikowe, popękane naczynka) oraz toner żółty na sińce pod oczami.

Wiosenne metamorfozy

Wiosenne metamorfozy / fot. Iza Radio Planeta Fm

5. Kiedy już zakryjemy wszystkie niedoskonałości i chcemy przejść do makijażu oka przypudrowujemy delikatnie całą twarz niewielką ilością pudru (najlepiej sprawdzają się do tego sypkie, transparentne pudry)

6. Następnie modelujemy twarz – najczęściej modelujemy ją nakładając puder brązujący lub ziemię egipską w okolicach skroni, wzdłuż bocznej części twarzy kierując pędzel pod kości policzkowe w kierunku środka twarzy oraz w okolice żuchwy. Na szczyty kości policzkowych nakładamy róż – w przypadku wiosennego makijażu jest to najczęściej róż w ciepłych odcieniach np. brzoskwini.

7. Następnie przechodzimy do makijażu oka. Powiekę przyprószamy lekko pudrem lub nakładamy bazę pod cienie. Kiedy powieka jest już przygotowana bierzemy do ręki kredkę do oczu i na górnej powiece rysujemy kreskę, a następnie ją rozcieramy i pokrywamy cieniem. Kreska może być brązowa a na to jasny brązowy cień (mogą to być od razu kredki kolorowe: niebieska, zielona, fioletowa lub inna) – nasza modelka ma na sobie kredkę brązową, która świetnie sprawdza się m.in. w celu pogrubienia linii rzęs. Następnie nakładamy cienie: na środkową część powieki nakładamy cień zielony, w zewnętrznym kąciku oka niebieski, a w wewnętrznym kąciku oka żółty. Cieniem niebieskim staramy się wymodelować powiekę. Nakładając cienie musimy pamiętać o ich dobrym roztarciu, dzięki czemu uzyskamy płynne przejścia kolorystyczne. Jeżeli chcemy uzyskać głębokie, nasycone kolory cieni (tak jak u naszej modelki) to możemy w tym celu użyć specjalnego preparatu wzmacniającego kolor – mieszamy go wtedy z cieniem i nakładamy na powiekę. Kiedy górna powieka jest już gotowa przechodzimy do dolnej – na dolnej powiece możemy użyć np. kolorowych kredek – u naszej modelki zastosowaliśmy kredkę niebieską i zieloną oraz pokryliśmy ją cieniami w tych samych kolorach. Następnie nakładamy tusz do rzęs – w naszym wypadku był to tusz czarny, natomiast w wiosennym makijażu spokojnie mogą Panie pobawić się tuszami kolorowymi.

Wiosenne metamorfozy

Wiosenne metamorfozy / fot. Iza Radio Planeta Fm

8. Na koniec makijażu: malujemy brwi oraz usta – brwi najczęściej wystarczy tylko uczesać i pokryć bezbarwnym żelem lub jeśli ktoś sobie życzy to może użyć kredki lub cieni do brwi. Nasza modelka lubi podkreślone brwi – zatem po zakończeniu makijażu pomalowaliśmy brwi modelki brązowym cieniem. Makijaż kończymy makijażem ust – na wiosnę wystarczy błyszczyk do ust. W tym roku modne będą błyszczyki w kolorze: mandarynki, arbuza, fuksji. Jeżeli te kolory nam się nie podobają lub nie pasują do naszego typu urody możemy bezpiecznie użyć bezbarwnego błyszczyka lub błyszczyka w kolorze naszych ust.

Całość makijażu dopełni Wasz promienny, wiosenny uśmiech.

Angelika Gąska-Bełczykowska

 ***

Wiosenna metamorfoza p. Agnieszki została wykonana w Pracowni Wizażu Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. W. Korfantego w Katowicach, zdjęcia: p. Iza – Radio Planeta

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ