Sunday, July 21, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Nowe atrakcyjne zawody sposobem na zatrudnienie i karierę zawodową

Nowe atrakcyjne zawody sposobem na zatrudnienie i karierę zawodową

Szukasz dla siebie nowych wyzwań, chcesz zmienić pracę, a może dopiero rozpoczynać karierę zawodową. Może to Cię zainteresuje.

Transformacja ustrojowa w Polsce, jaka miała miejsce w 1989 roku przyniosła wiele zmian w życiu zwykłych obywateli. Wiele firm i zakładów przemysłowych ulegało likwidacji, pojawiło się nieznane w okresie socjalizmu zjawisko bezrobocia. Najłatwiej na rynku pracy miały osoby z wyższym wykształceniem zwłaszcza ekonomicznym, bowiem brakowało specjalistów, którzy potrafiliby zarządzać przedsiębiorstwami w warunkach gospodarki rynkowej.

fitness (r)

fot. fotolia

Zmiany na rynku pracy w Polsce po 1989 roku

Nastąpił boom edukacyjny, młodzi Polacy masowo zaczęli studiować kierunki ekonomiczne, co gwarantowało wysokie stanowiska i duże zarobki po ukończeniu nauki. Niestety, rynek pracy szybko nasycił się absolwentami wyższych uczelni, a obecnie wyższe wykształcenie nie daje żadnych gwarancji na znalezienie zatrudnienia. Dlatego też młodzi ludzie kończący gimnazjum lub szkołę średnią nie powinni za wszelką cenę dążyć do zdobycia tytułu magistra, lecz pomyśleć o posiadaniu konkretnego zawodu, który zapewni im pracę i godziwe zarobki.

Nowe zawody związane z modą na zdrowy tryb życia

Aktualnie na rynku pracy często poszukiwani są m.in. wykwalifikowani instruktorzy fitness. Osoby decydujące się na taką karierę zawodową, powinny przede wszystkim ukończyć profesjonalny kurs instruktora fitness, który przygotuje i da uprawnienia do pracy w tym zawodzie. Potem pozostaje aktywne poszukiwanie pracodawcy lub otwarcie własnego klubu fitness. Poza instruktorami fitness występuje również duże zapotrzebowanie na dietetyków, trenerów osobistych, specjalistów z zakresu odnowy biologicznej, a także instruktorów nietypowych dyscyplin sportu, takich jak: wspinaczka, kulturystyka, czy też snowboard. Warto zauważyć, że wszystkie wymienione zawody związane są z aktywnością fizyczną. Wynika to z mody na zdrowy tryb życia, jaka zapanowała w Polsce w ostatnich latach. Polacy chcą się ruszać, prowadzić zdrowy tryb życia, odżywiać się prawidłowo i są gotowi zapłacić specjalistom, którzy w profesjonalny sposób zadbają o ich zdrowie. Dlatego też osoby zastanawiające się nad swoją przyszłością powinny rozważyć wybór jednego z wyżej wymienionych, nowych atrakcyjnych zawodów. Być może to właśnie kurs instruktora fitness będzie początkiem kariery zawodowej, dającej satysfakcję zawodową oraz duże zarobki.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 사설토토 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More on on that Topic: miastokobiet.pl/nowe-atrakcyjne-zawody-sposobem-na-zatrudnienie-i-kariere-zawodowa/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ